PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie
Autor Wiadomość
BoruFF 

Wysłany: 2013-01-04, 17:30   

Przemek a teraz już na powaznie trudno nie przyznać Ci racji. Wieprz powienien być jednym z priorytetów na liczeniach, ale widzę że odcinki będące w naszej "jurysdykcji" będą liczone, prócz tego nieszczęsnego odcinka Tarnogóra-Krasnystaw. Ale z tego co wiem to kilka par oczu w odwodzie na Zamojszczyźnie jeszcze jest....

Jesli nie Wieprz to Bug, Tanew, czy Huczwa leżą odłogiem jako główne rzeki południowej części Lubelszczyzny - choć i tu zaczyna powoli się kwestia zmieniać. Kwestia priorytetów, niestety za mało Nas na południu żeby zrobić wszytko coby się chciało. Pomimo tego obłożenie i tak jest imponujące jak na ograniczone zasoby ludzkie.

Z drugiej strony wiele mniejszych cieków (vide Łabuńka) również zaczynała jako akt spontanu i staje się jak widać obiektem systematycznych badań, dlaczego tak nie miało by być z Działami?

Policzymy, zobaczymy być może wyniki zachęcą do kolejnych wizyt zimowych - kiedyś ta historia danych musi zostać zapoczątkowana w szczególnosci do terenów o niskiej aktywnosci ornitologicznej.

Pozdrawiam

PS: Tydzień został do liczeń jak nie znajdziecie nikogo na Wieprz piszcie, coś będziemy radzić

eMpEurka 

lto

Wysłany: 2013-01-04, 19:36   

Tomku B. -
podeślij na forum info co jest do obstawienia / co "leży" odłogiem - został już tylko tydzień;
ps.
Ekipa Zamojska jak zwykle najaktywniejsza ! :-) tak trzymać

Mirosław Kaczor 

lto

Wysłany: 2013-01-05, 10:52   

Niestety kontuzja kolana wyeliminowała mnie z tegorocznego liczenia.
Może górne 5 km Siennicy dałbym radę ale dolne 5 jest zbyt ciężkie, rowy krzaczory.
Ps. Rzeka mająca źródła w Ostrowie Krupskim to BZDURKA
Mirosław Kaczor

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-01-05, 11:14   

BoruFF napisał/a:
prócz tego nieszczęsnego odcinka Tarnogóra-Krasnystaw

Ja go biorę odcinki 45-48 w zastępstwie Brody, bo zabrali mi mój ubiegłoroczny.

tomaszb 

Wysłany: 2013-01-06, 08:50   

Heja. Stan obsadzenia odcinków głównych rzek na niedzielę rano wygląda następująco.
Wisła - obstawiona jest cała. Na 2 odcinkach nie wiem przez kogo ale jest :-)
San - Nie mogę się dodzwonić do osoby liczącej odcinek 3 i 4 (Radomyśl-Kępa Rzeczycka) ale tutaj z zastępstwem problemu nie będzie ( w razie czego zrobie to ja)
Wieprz - jeśli chodzi o górny bieg rzeki (ok Krasnegostawu) to temat został opanowany przez ekipę zamojską dla której wielki :res: i dzięki. Dzwoniłem wczoraj do Przemka i dowiedziałem się ze chłopaki mają już plan działania więc pozwólcie że nie będę wnikał. Środkowy Wieprz tutaj na razie szału nie ma. Wolne są odcinki 37 - 48 czyli ogólnie mówiąc od miejscowości Trawniki do Krasnegostawu (poszukiwania chętnych w trakcie). Ja obstawiam odcinki 29-36 Łęczna - Trawniki. Potem tradycyjnie jest dziura praktycznie od Łęcznej do Rokitna. Co do odcinka Rokitno-Szczekarków (21-24) czekam na potwierdzenie. Wyżej obstawionych jest 6 kawałków (15-20) tj. od Woli Skromowskiej do Szczekarkowa. Dolny Wieprz - jak mawiał klasyk- "to są trudne rzeczy" Jest dobra wola i chęć policzenia odcinka od Jeziorzan do Woli skromowskiej. Potwierdzenie mam dostać na dniach - zależy od zdrowia liczącego. Kawałek od Jeziorzan w górę do Strzyżowic - temat jest dyskutowany i czekam na osiągnięcie wzajemnego porozumienia osób które liczyły te kawałki w zeszłym roku. Cztery ostatnie, ujściowe odcinki sa obstawione i pewne. W ogóle z Dolnym Wieprzem może być problem bo dolina jest cała zalana i jak nie będzie lodu to może być problem.
Bystrzyca Tutaj jest komplet
Czerniejówka odcinki w obrębie Lublina są zaklepane
Tyśmienica Zajęte są kawałki od Tyśmienicy do Niewęgosza. Ujściowe kawałki na razie są wolne chociaż sytuacja jest rozwojowa i czekam na info od kilku osób.
Mniejsze rzeki też powoli się zapełniają ale na ogól liczone sa one przez "lokalnych patriotów" i szukanie zastępstw poprzez forum może być trudne więc nie będę wydłużał posta :-)

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-01-06, 11:53   

tomaszb napisał/a:
Środkowy Wieprz tutaj na razie szału nie ma. Wolne są odcinki 37 - 48 czyli ogólnie mówiąc od miejscowości Trawniki do Krasnegostawu

do Krasnegostawu to 37-44, bo 45-48 to Krasnystaw-Tarnogóra i jest obstawiony.

LTO 

Wysłany: 2013-01-06, 20:10   

Tomek San policzy Tomek F. - jest chętny ;) zgarnie go tzn. w pobliżu mostu wyrzuci go z astmy, ekipa kajakarzy. W tym roku mamy kierowcę ;) ) pozdrawiam Paweł

dawid jablonski 

lto

Wysłany: 2013-01-07, 20:37   

Bedzie ktos liczyl na stawach w Samokleskach,Rawie i ogolnie stawach Doliny Wieprza?
Jak nie wszystko obstawione to chetnie je wezme.

tomaszb 

Wysłany: 2013-01-07, 22:27   

Wiacek napisał/a:

do Krasnegostawu to 37-44, bo 45-48 to Krasnystaw-Tarnogóra i jest obstawiony.

literówka z mojej strony- Wiacku, dzięki za czujność

dawid jablonski napisał/a:
Bedzie ktos liczyl na stawach w Samokleskach,Rawie i ogolnie stawach Doliny Wieprza?
Jak nie wszystko obstawione to chetnie je wezme.

Dawid, o tym czy dane stawy w dolinie Wieprza zazwyczaj dowiaduje się po liczeniach bo zazwyczaj zależy to od tego jak czasowo wyrobią się osoby liczące Wieprz. Popytam jutro osób które wspomniane przez Ciebie obiekty liczyły w latach ubiegłych i dam Ci znać na pv.

tomaszb 

Wysłany: 2013-01-08, 21:17   

Aktualizacja z dzisiaj: udało się zapełnić siłą 4osób ( w tym 2 przedstawicieli płci pięknej :-) ) lukę pomiędzy Szczekarkowem (ok.Lubartowa) a Łęczną. Z obsadą reszty kawałków walczę :-)

paludicola 

Wysłany: 2013-01-08, 21:54   

A ja nadal czekam na info luce na Tyśmienicy w okolicach Kocka.
Pozdro
Zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-01-09, 10:17   

paludicola napisał/a:
A ja nadal czekam na info luce na Tyśmienicy w okolicach Kocka

Przecież Tomek napisał:
tomaszb napisał/a:
Tyśmienica Zajęte są kawałki od Tyśmienicy do Niewęgosza. Ujściowe kawałki na razie są wolne

Kock to chyba ujściowy kawałek :)

paludicola 

Wysłany: 2013-01-09, 10:44   

Nie sprecyzowałem. Chodzi mi o kawałki między Górką Kocką a Czemiernikami czyli raczej "przed ujściowe". A dokładniej o numery konkretnie i jakąs mapke bo znaleść nie moge. Czasu juz niewiele a trzeba sobie jakos plan ułożyć.
Pozdrawiam

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-01-09, 10:59   

Numerację odcinków dolnej Tyśmienicy można zobaczyć tutaj:
http://maps.google.pl/map...b7b46c6ca4615ef

paludicola 

Wysłany: 2013-01-09, 15:37   

Dzięki wielkie o to mi chodziło :oki:

Odpowiedz do tematu