PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie
Autor Wiadomość
roztoczol 

Wysłany: 2011-01-12, 19:05   

Przem Stachyra napisał/a:
matias napisał/a:
odcinki wieprza

...od źródeł do Krasnobrodu - robią jak zawsze - tomaszowiaki - czyli m.in. Ty ;)

To kto podejmuje się ogryzać ten wieprzowy ogonek? ; :-D

darius 

Wysłany: 2011-01-12, 19:28   

A liczył kto kiedyś na,,mojej" Giełczwi ?

matias 
obrączkarz

Wysłany: 2011-01-12, 21:21   

roztoczol napisał/a:
To kto podejmuje się ogryzać ten wieprzowy ogonek?

mój odcinek to od źródeł do Krasnobrodu, ale jest jeszcze do zrobienia cała Sołokija.

tomaszb 

Wysłany: 2011-01-12, 21:43   

W moim ostatnim meilu jest literówka jeśli chodzi o adres pod który należy pisać w sprawie liczeń. Właściwy adres to: zimoweliczenia@wp.pl Mam nadzieje że nikomu nie przysporzyło to problemu :oops:

Paweł :res: za czujność

Przem Stachyra 

Wysłany: 2011-01-13, 07:14   

matias napisał/a:
cała Sołokija

jest poza protokołem, ale jakby ją zaatakować - było by super. Kolejna rzeka w kolejnej ostoi miałaby aspekt zimowy. W Tomaszowie się kłębi od tych co ptaki lornetują ;) , więc ustalcie pomiędzy sobą, biorąc pod uwagę Marka B. i Marcina L. - Oni słabość mają do tej strugi ;) .

tomaszb 

Wysłany: 2011-01-13, 11:47   

co do Sołokiji to wspomniany Marek B zadeklarował się że w weekend 22-23 stycznia policzy odcinki nr 1-5. W tamtym roku Robert C. (od którego nie dostałęm jeszcze odpowiedzi) liczył odcinki z numerami 6 i 7 więc może te kawałki będą wolne. Dzisiaj wyjaśnię sprawę to wieczorem zamieszcze info na stronie (no chyba że ktoś coś już wie to niech się ową wiedzą podzieli)

matias 
obrączkarz

Wysłany: 2011-01-13, 13:39   

więc ustalcie pomiędzy sobą, biorąc pod uwagę Marka B. i Marcina L. - Oni słabość mają do tej strugi

Jest to sprawa otwarta kto robi co, trzeba w tej sprawie kontaktować się z suchym.
Zostaje nam jeszcze kolektyw ;)

tomaszb 

Wysłany: 2011-01-13, 16:35   

Dostałem już odpowiedź, że odcinki 6 i 7 (a prawdopodobnie też 8) Sołokiji będą policzone. Wiem że w sprawie tej i innych rzek trwaja jeszcze jakieś uzgodnienia w zamojskiej ekipie i tutej moja prośba, żeby ktoś mi dał znać jak juz coś ustalicie.

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-01-13, 17:05   

Witam. Po uzgodnieniu z Przemem zmieniamy plany. W weekend z Jackiem atakujemy Wieprz od Nielisza w stronę Tarnogóry (5 odcinków). Jak zostanie czasu to dobijemy jeszcze pod Latyczów do ujścia Wolicy. No a za tydzień Wolicy już nie darujemy:) Powodzenia życzę wszystkim. Nie potopcie się w dopływach.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2011-01-13, 17:13   

a ja zapytam - Bystrzyca na odcinku miejskim w Lublinie, zajęta już ? bo może w niedzielę bym się skusił jakby pogoda była i innych pomysłów nie było...

Chyba myślę o Bystrzyca - 6...

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

tomaszb 

Wysłany: 2011-01-13, 19:27   

Pełek, Bystrzycę mamy juz praktycznie całą obstawioną. Odcinek miejski liczy SAftyka, więc w sprawie ewentualnego wspólnego wypadu kontaktuj się z Nim na PW

tomaszb 

Wysłany: 2011-01-14, 09:58   

mimo że prognozy na weekend nie są zbyt optymistyczne, mam nadzieje że będziemy twardzi (bo jak to mawiał klasyk twardym trza byc a nie miętkim) nie przeszkodzi nam to w liczeniach
Sytuacja z obstawieniem zbiorników jest całkiem niezła. Największe dziury tradycyjnie sa na Wieprzu, który w tym roku ze względu na wysoki poziom wody bedzie trudny do policzenia (a mówiłem że trzeba go obwałować to wtedy by się dało przynajmniej po wale chodzić :twisted: ) Do kompletu brakuje nam teoretycznie kilkunastu odcinków
45 - Krasnystaw - Latyczów
46 - Latyczów - Dworzyska
47 Dworzyska - Romanów
48- Romanów - Tarnogóra
25 Rokitno - Jawidz
26 Jawidz - Spiczyn
27 Spiczyn - Nowogród
28 Nowogród - Łęczna
11 Jeziorzany - Ostrów
12 Ostrów - Zakalew
13 Zakalew - Bożniewice
14 Bożniewice Wola Skromowska
15 Wola Skromowska - Sułoszyn
Jakby ktoś miał ochotę na spacer po zimnym błocie to zapraszam :-)
Ps. W razie czego proszę o kontakt tel, bo od dzisiaj od 15 do niedzieli wieczorem będe poza zasięgiem internetu :tup:
Kontakt do mnie i rozkład poszczególnych odcinków na stronie LTO

JarekP 

Wysłany: 2011-01-14, 10:37   

wraz ze zbiornikiem w Nieliszu
może i ja bym z Wami połaził,czaju naparzył.Przem Stachyra, proszę o kontakt na PW

paludicola 

Wysłany: 2011-01-14, 11:37   

Witam. Jeżeli będę dysponował czasem to postaram się dojść trochę dalej niż do Sułoszyna. Ale wątpię że dam rade aż do samych Jeziorzan.
Zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-01-15, 18:22   

Witam. Liczenie na odcinkach Wieprza 53-49 (Nielisz-Izbica) wykonane. Dzięki współpracy z kolegą Jackiem Bieganowskim udało nam się dobrnąć w całości do mety. Warunki ciężkie do obserwacji a do chodzenia jeszcze bardziej. Przygód oczywiście nie zabrakło, ale i widoki były niecodzienne. Wieprz wylał w ostatnich dniach miejscami na całą dolinę (od Staw Noakowski Kolonia- do mostu w Tarzymiechach). Najciekawszym fragmentem na dzień dzisiejszy był ten od Stawu Noakowskiego do Ujazdowa włącznie.
W tym roku zaskoczył nas żuraw władca muraw:)
Zdjęcia z liczenia niebawem. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu