PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Współpraca ornitologów z ok. Lublina
Autor Wiadomość
Michał Gągała 

lto

Wysłany: 2016-03-03, 17:58   

Witam!
Odzywam się ;) . W marcu chyba w każdy weekend znajdę wolny dzień, więc termin pozostawiam do ustalenia Wam. Nad Zalewem ptaki obserwuję dość często więc może będzie ze mnie jakiś pożytek ;) . Połączymy siły z Wiktorią i sankyu :) Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wycieczce, szczegóły opracujemy jak wszyscy zgodzą się co do terminu.
Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/c...KWX93lXJXX6_nTw

Popen 

Wysłany: 2016-03-03, 20:09   

Wiktoria, tegoroczna Noc Sów odbędzie 11 marca (piątek) w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. O godz. 18 wykład poprowadzi podobnie jak w zeszłym roku dr Grzegorz Grzywaczewski, następnie o godzinie 19:30 przewidziane są zajęcia terenowe. W zeszłym roku zajęcia odbyły się na terenie rezerwatu Łowiszów i w okolicach jeziora Wytyckiego. Prowadziliśmy nasłuch puchacza :) i puszczyka. Całe spotkanie zakończyło się ogniskiem przy zadaszeniu Łowiszów.

Zainteresowane osoby powinny się zarejestrować na stronie www.noc-sow.jestemnaptak.pl (która mi niestety nie działa) lub zgłosić swój udział telefonicznie.
Osobiście informacje zaczerpnąłem ze strony "fejsbukowej" Poleskiego Parku Narodowego. I jak już pisałem mam jeszcze miejsca w aucie jeśli ktoś byłby chętny. Planuję wyjazd z Lublina w godzinach 16:30 -17
Pozdrawiam :)

mimek11 

Wysłany: 2016-03-03, 20:52   

Rozpoczęcie o godz. 18.00, 11 marca (piątek) w dyrekcji Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie.Ja tak samo! :)

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-03, 21:40   

W takim razie podtrzymuję 19-20 marca ;) lub niestety dopiero druga połowa kwietnia. Wielki Czwartek i Wielki Piątek u mnie odpadają.

sankyu 

lto

Wysłany: 2016-03-03, 23:12   

Mi 19 marca pasuje ale po godzinie 11 natomiast niedzielę mam całą wolną na tą chwilę. Jak większość będzie za tym weekendem to sądzę, że będzie to pierwszy (ale nie ostatni mam nadzieję :lol: ) termin wycieczki.

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-03-03, 23:30   

Michał Gągała napisał/a:
Odzywam się ;)

Super, Michał! Po cichu liczyłam na Ciebie ;)
Popen, każdy coś przywozi ze sobą na ognisko? czy jest jakaś opłata rejestracyjna? Mnie też strona nie działa właśnie :sad: Myślicie, że mogę zadzwonić do dyrekcji parku, żeby się zarejestrować?

sankyu napisał/a:
Jak większość będzie za tym weekendem to sądzę, że będzie to pierwszy (ale nie ostatni mam nadzieję ;) ) termin wycieczki.

Mnie nie będzie wtedy w Lublinie z powodów naukowych, ale jeśli reszcie pasuje termin to ja dołączę do jakiejś kolejnej wycieczki. Michał Gągała może krócej interesuje się ptakami, a z pewnością jest nie mniej opatrzony ode mnie i zdecydowanie bardziej w formie :oki:

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-03-04, 00:03   

Przepraszam za spamowanie - już wszystko wiem!
http://www.poleskipn.pl/
jutro zadzwonię ;)

Popen 

Wysłany: 2016-03-04, 07:54   

Mi również pasuje 19-20 marca, jednak wolałbym niedzielę. :)

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-05, 14:15   

sankyu napisał/a:
Mi 19 marca pasuje ale po godzinie 11 natomiast niedzielę mam całą wolną na tą chwilę. Jak większość będzie za tym weekendem to sądzę, że będzie to pierwszy (ale nie ostatni mam nadzieję :lol: ) termin wycieczki.

To może w takim razie niedziela rano? Wziąłbym też wtedy najprawdopodobniej swoją żonę ze sobą :)

sankyu 

lto

Wysłany: 2016-03-06, 13:45   

Mi odpowiada niedziela;) a Michał Gągała Tobie też?

Michał Gągała 

lto

Wysłany: 2016-03-06, 17:52   

Tak, niedziela 20.03 jest dobrym terminem ;)

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-13, 18:32   

Pozostaje zatem kwestia miejsca i godziny zbiórki. Może ktoś z przewodników, bądź półprzewodników i nadprzewodników ;) ma jakieś propozycje?

sankyu 

lto

Wysłany: 2016-03-13, 21:09   

Jak dla mnie im wcześniej tym lepiej. Już przed 6 wschodzi słońce więc ja proponuję między 7 a 8, max 9. :D

Michał Gągała 

lto

Wysłany: 2016-03-15, 21:31   

A mi się wydaje że nie ma potrzeby się tak spieszyć ;) popołudniu będzie szansa na zobaczenie mew. Proponuję spotkać się przy hotelu "Pod kasztanami" - to charakterystyczne miejsce, jest gdzie zaparkować i widać dobrze dużą część zbiornika. Proszę pisać swoje propozycje jeżeli chodzi o godzinę zbiórki i potwierdzić swoją obecność :)

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-15, 23:16   

Jeśli o mnie chodzi, to zbiórka zarówno rano, choćby i o 6, jak i w porze późniejszej jest OK. Co do miejsca, to jeżeli jest tam ogólnodostępny parking to też nie mam nic przeciw. Obecność potwierdzam :) i z niecierpliwością czekam :tup:

Odpowiedz do tematu