PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Współpraca ornitologów z ok. Lublina
Autor Wiadomość
Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-02-29, 22:44   

Justyna K napisał/a:
A może by tak zrobić taki temat/dział w "Poradniku", i tam mogłyby się ogłaszać zarówno osoby chętne na poprowadzenie wycieczki, jak i chętne na pouczenie się? Bo inicjatywa fajna.

Bardzo fajny pomysł :oki: Myślę, że po przełamaniu pierwszych lodów, "przewodnicy" sami będą się zgłaszać :tup: Bo przecież nie chodzi o żadne profesjonalne umiejętności, tylko o wiedzę, którą wykorzystuje się na co dzień w terenie, a która jest wynikiem przez lata realizowanej pasji ;) Ja, niestety, na ptaki chodzę tylko kilka razy do roku (więc chętnie skorzystam z wycieczek doszkalających), ale są tacy co i tygodnia nie wytrzymają bez pójścia w teren. A dzielenie się wiedzą to fajna sprawa i daje wiele satysfakcji :)

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-02-29, 22:48   

mimek11, mówił Ci już ktoś, że masz trudny charakter? ;P
jak będziesz wszystkich traktować jak wrogów to ich sobie przysporzysz

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-01, 01:52   

Justyna K napisał/a:
A może by tak zrobić taki temat/dział w "Poradniku", i tam mogłyby się ogłaszać zarówno osoby chętne na poprowadzenie wycieczki, jak i chętne na pouczenie się? Bo inicjatywa fajna.

Również popieram ten pomysł. A im więcej potencjalnych możliwości się pojawi tym większe szanse, że uda się z nich skorzystać jak największej liczbie osób :)

Wcześniej pojawiło się też pytanie o termin. Jeśli o mnie chodzi to preferuje weekendy. Marzec co prawda mam nieco zapracowany, ale być może w sobotę 19 marca lub w niedzielę 20 marca udałoby mi się wygospodarować czas na wyjście doszkoleniowe :D A jak wygląda kwestia terminów u innych zainteresowanych?

Pozdrawiam!

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-03-01, 23:07   

Mnie akurat weekend 19-20 marca nie pasuje, bo będę w Warszawie. Ale jeśli innym pasuje, to trudno :( może na inną wycieczkę się załapię.
No mnie tez generalnie weekendy odpowiadają, tylko jeszcze nie wiem czy nie będę mieć zajęć w soboty przez część semestru i o której godzinie ewentualnie.

Popen 

Wysłany: 2016-03-02, 09:49   

Witam, koniecznie dopiszcie mnie do wycieczki wspaniała inicjatywa. :)

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-03-02, 13:19   

Chętni do uczestnictwa w spotkaniach:
1) marcin_de,
2) pigrys,
3) Wiktoria - półprzewodnik :) [zaciągnąłem języka w Twojej sprawie i ponoć jak najbardziej nadajesz się nawet na nadprzewodnika]
4) Popen
5) Lukasz W,

Daje spokój temu problemowi: zmoderowane przez Wiacek

Przewodnik w zakresie fotografii:
sankyu

Miałem już nagranego przewodnika-ornitologa, ale niestety nie będzie mógł poprowadzić w tym terminie. Biorę aktualnie pod uwagę proponowany termin 19-20.03.2016 r. (sobota - niedziela). Jeżeli Wiktoria zdecyduje się poprowadzić to może kolejny weekend 26-27.03.2016 r.
Ostatnio zmieniony przez Wiacek 2016-03-02, 21:44, w całości zmieniany 3 razy  

Lukasz W 

Wysłany: 2016-03-02, 14:28   

Ja też ponawiam deklarację swojego udziału:) Do terminu się dostosuję, każdy mi raczej odpowiada.

marcin_de 

Wysłany: 2016-03-02, 14:41   

To może Przewodnik zaproponuje termin? Ja niestety w najbliższym czasie mam dość pozajmowane weekendy, ale może udałoby mi się dopasować, gdyby pojawiła się jakaś data, która pasowałaby większości :)

Justyna K 

Wysłany: 2016-03-02, 15:36   

Wiacek napisał/a:
Jeszcze nieświadomy swojego udziału:
6) mimek11 + rodzice Edit Wiacek: usunięte
Sorry za offtopic, ale dajcież już spokój temu mimkowi :roll: Można kogoś nauczyć rozpoznawać ptaki, można pomóc, jeśli ktoś nie ma techniczno-logistcznych możliwości wyjść w teren a bardzo by chciał... ale tutaj chyba zainteresowany wystarczająco wyraźnie daje do zrozumienia, że pomocy nie chce. Jest dział "Poradnik", w którym można poczytać wskazówki jak obserwować ptaki, można założyć temat z pytaniami do innych obserwatorów, jeśli ma się wątpliwości. No naprawdę, żeby uzyskać jako-taką wiedzę o ptakach (przynajmniej na tyle, żeby nie zarobić na forum ostrzeżenia), nie trzeba chodzić w teren z przewodnikiem, ba- w ogóle nie trzeba chodzić w teren, wystarczą książki i dobre chęci. Moim zdaniem i bez uczęszczania na wycieczki mimek możliwości nauki ma, i może za jakiś czas z nich skorzysta - ale ciągnięcie go za uszy donikąd nie zaprowadzi. Jeśli ktoś zupełnie nie wykazuje zainteresowania ofertami pomocy, no to przecież za niego nikt się ptaków nie nauczy.
A póki co, nie można po prostu nie zwracać na niego uwagi, jak od czasu do czasu napisze o górniczkach? Tu na forum chyba wszyscy już wiedzą, jak wygląda sytuacja, a póki co forum to nie kartoteka przyrodnicza, żeby potem te wpisy miały zafałszować wyniki jakichś badań.

sankyu 

lto

Wysłany: 2016-03-02, 21:37   

Napewno nie wszystkim będą konkretne terminy pasowały, ale fajnie by było gdyby osoby idące w teren, a chcące zabrać kogoś ze sobą pisały (np. w tym temacie), że wybierają się na obserwacje podając datę i miejsce. Ktoś zawsze może na tym skorzystać. Natomiast co do planowanej wycieczki to może uda nam się z Wiktoria pociągnąć temat dopóki nie znajdzie się ktoś bardziej PRO :) mi pasują weekendy, ale sobotnie poranki w marcu mam zajęte.[/b]

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-03-02, 22:14   

Wiacek napisał/a:
3) Wiktoria - półprzewodnik [zaciągnąłem języka w Twojej sprawie i ponoć jak najbardziej nadajesz się nawet na nadprzewodnika

Ojej! Ale mi kadzisz, Wiacku :mrgreen: Ale to bardzo miłe :)
W takim razie powtórzę sobie trochę głosy i mogę spróbować. Mam lunetę to sobie możemy trochę kaczuszki pooglądać czy co tam się trafi ;)
26-27 marca to już Wielkanoc [Wiacek: kompletnie o tym zapomniałem. Więc oczywiście nie będziemy przeszkadzać w malowaniu jaj]. Pewnie większość z Was ma już od czwartku wolne? Więc może Wielki Czwartek albo Piątek? W sobotę mogę być trochę potrzebna w kuchni.

mimek11 

Wysłany: 2016-03-03, 12:00   

przepraszam, że zakończę off topic, ale mam kilka sprostowań.Nie jest prawdą, że nie chcę iść nad zalew z wami, bo bardzo bym chciał, ale nie mogę, bo mam testy...i muszę się uczyć.Może po testach w kwietniu.Wtedy będę gotowy.Z tymi górniczkami to napisałem, że możliwe i głowy sobie uciąć nie dam, że to były one.Czy ktoś idzie na noc sów 2016?Proszę o wiadomość na priv.Dziękuję.

Popen 

Wysłany: 2016-03-03, 13:38   

Ja jadę na noc sów. Byłem w zeszłym roku i było naprawdę fajnie. Załapałem bakcyla na sowy, aż do tej pory mnie trzyma. Jeśli ktoś by się wybierał to piszcie bo mam miejsca w aucie :)
Pozdrawiam

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-03-03, 16:36   

Popen, ja bym mogła być chętna na to miejsce! :mrgreen: Napiszcie coś więcej - gdzie? kiedy? jak to wygląda? :)

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-03-03, 17:33   

Jest szansa na przewodnika na 19-20 marca. Ma się odezwać.

Myślę, że troje Przewodników już jakoś dogada się w zakresie organizacji wypraw wspólnie lub wymiennie.
Ja już powoli wyłączam się z tematu.

Przy okazji polecam dla początkujących ornitologów - "Ptaki Europy i Obszaru Śródziemnomorskiego. Przewodnik Collinsa" Larsa Svenssona. - aktualnie w promocji na Przyrodnicze.pl:
https://www.przyrodnicze....2-id-10274.aspx

Odpowiedz do tematu