PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiacek
2016-03-02, 14:01
Ptaki Lubelszczyzny [2015]
Autor Wiadomość
Duszek 

Wysłany: 2015-12-30, 20:56   

WojtekG Dzięki za oznaczenie, to już mam prawie komplet. Stawowy, zbożowy, a teraz łąkowy. :)

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2015-12-31, 18:34   

turst napisał/a:
Kilka dzisiejszych fotek lodowca.
Ptak był obserwowany przez kilkanaście osób w okolicy starego mostu do godz. ok. 9.20, wtedy poderwał się, zatoczył koło i oddalił się prawdopodobnie na północ.

Może jakieś szersze wyjaśnienie dlaczego "poderwał się"??? Słyszałem, że został spłoszony z powodu głosu, który ktoś z ekipy mazowieckiej wypuszczał - tylko pytanie w jakim celu???
http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO

Syzmon 

m-sto

Wysłany: 2015-12-31, 19:42   

Tomasz Kobylas napisał/a:

Może jakieś szersze wyjaśnienie dlaczego "poderwał się"??? Słyszałem, że został spłoszony z powodu głosu, który ktoś z ekipy mazowieckiej wypuszczał - tylko pytanie w jakim celu???

no jak to w jakim? zrobienia fotki życia :twisted:

slawekptaki 

Wysłany: 2015-12-31, 20:23   

Witam,

30 XII zadzwonił do mnie Bogdan i mówił, że przy obserwacji lodowca mało przyjemnie (etycznie) się zrobiło, właśnie z powodu fotografów...

Lodowca stymulował ktoś z ekipy, która przyjechała autem na tablicach "pruszkowskich". Podobno. Informacja nie od Bogdana, a z innego źródła.

Chciałem przytoczyć słowa z audycji satyrycznych wypowiadane kiedyś przez Jana Kobuszewskiego dotyczące zachowań ludzkich, ale dokonałem autocenzury.

Dodam jednak, że fotografom szponiastych ZAWSZE powiem moje stanowcze NIE! Zatrute na Lubelszczyźnie, pokryte wymiocinami myszołowy, bieliki i orzeł przedni, to efekt robienia fotek życia przez "miłośników przyrody" - nęcenia padliną.

pozdrawiam
S.

Lubię obserwować ptaki. I like birdwatching.
http://www.ornitho.pl/

turst 

Wysłany: 2015-12-31, 20:45   

Tomasz Kobylas napisał/a:
turst napisał/a:
Kilka dzisiejszych fotek lodowca.
Ptak był obserwowany przez kilkanaście osób w okolicy starego mostu do godz. ok. 9.20, wtedy poderwał się, zatoczył koło i oddalił się prawdopodobnie na północ.

Też widziałem jak lodowiec podrywa się po tym jak było słychać głos nura, ale byłem wtedy z drugiej strony zatoczki w okolicy której lodowiec przebywał w odległości kilkudziesięciu metrów i nie widziałem kto mógł puszczać głos który ewentualnie spowodował spłoszenie ptaka.
Jeżeli przyczyną bezpośrednio poderwania sie nura była reakcja na głos a tak to wyglądało to niedobrze że ktoś wpadł na ten pomysł i to jest naganne
Nikt kto przyjechał moim samochodem nura nie wypłoszył :)
Słyszałem też że ktoś kto prawdopodobnie spłoszył nura zebrał ochrzan od jednej z ekip i żałuje tego błędu.
Faktem jest też, że mniej więcej w tym czasie w tym miejscu pojawił się jastrząb który zaatakował przelatujące gołębie.
Poza tym trzeba przyznać że lodowca mogła zestresować też spora ilość przybywających z czasem i otaczających go z trzech stron obserwatorów i fotografujących, a nie wszyscy zachowywali się spokojnie i cicho.
Ale to że przybędzie dużo ludzi zaliczyć i sfotografować nowy gatunek było do przewidzenia.
Niestety im więcej ludzi tym trudniej o porządek i dyscyplinę, takie są realia....

Andy49 

Wysłany: 2015-12-31, 21:11   

Witam.
Byłem dzisiaj skoro świt w Puławach nad Wisłą bo liczyłem po cichu, że jeszcze lodowca zostanę i zaobserwuję ( nie zailczę). Ptaka nie było - nie miał obowiązku na mnie czekać i wracałem bez żalu do Lublina. Ale po tym co przeczytałem w Waszych postach wkurzyłem się mocno - bo wygląda na to, że jak zwykle winni są ludzie.
Dzisiaj, wyjątkowo bez zdjęć.
Udanego Sylwestra wszystkim, również nieodpowiedzialnym tłiczerom.

Andrzej G

slawekptaki 

Wysłany: 2015-12-31, 21:58   

Andy,

dla Ciebie też pięknego sylwestrowego wieczora!

Dla mnie jesteś wzorem etycznego obserwatora ptaków. Na prawdę! Dlatego zawsze się cieszę, kiedy widzimy się z bliska, czy daleka (przez Wisłę via lunetę). ;)

Podobnie jak Andrzej, wszystkim życzę bardzo dobrego Nowego Roku! Pod każdym względem.
serdeczności

Lubię obserwować ptaki. I like birdwatching.
http://www.ornitho.pl/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi