PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Policzmy bociany
Autor Wiadomość
merlo 

Wysłany: 2013-06-29, 15:34   

witam, proszę o kontakt osoby które fotografują bociany białe, potrzebuję kilku zdjęć bocianów, jest pewien pomysł, sprawa ważna acz jeszcze niepilna, proszę o wiadomość na pw, dziękuję i pozdrawiam

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2013-07-07, 19:53   

ssissii napisał/a:
Proponuję stworzenie regionalnych baz dla każdego lęgowego gatunku... ot tak dla zabawy...

Dłuższy czas mnie tu nie było... :P Przejrzałem ten wątek i dyskusję od początku i to jest chyba najtrafniejsza propozycja... :D
PS.1.
W ramach inwentaryzacji Doliny Bugu będą policzone i zmapowane wszystkie gniazda boćków, również te nie zajęte.
PS.2.
Monika jakie trzeba zdjęcie boćka, czy to już jest nie aktualne?
http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2013-07-08, 15:11   

Z racji bocianiego kataklizmu który nawiedził południe Polski (długotrwałe deszcze przy jednoczesnym spadku temperatury) warto odwiedzić okoliczne gniazda by poznać skalę tego zjawiska.
Są wieści, że na 10 kontrolowanych gniazd z młodymi boćki przeżyły tylko w jednym :/
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

ssissii 

zamtop

Wysłany: 2013-07-12, 10:09   

Ja natomiast mam obserwacje z północy województwa Lubelskiego - na pewno nie łapie się to pod zasięg regionu wg. podziałów, nie bardzo się tym terenem inne regiony interesują również, więc niejako taka 'ziemia niczyja'. Mam w gniazdach od 2 do 4 młodych, które lada dzień opuszczą domostwa. Nadmienię, że tych z czwórką mam relatywnie sporo w stosunku do ogólnej liczby gniazd.

http://kartoteka-przyrodnicza.pl/

darius 

Wysłany: 2013-08-01, 08:55   

Wobec kataklizmu jaki jest w zachodniej Polsce ,urodzaj w mlode boćki jest u mnie całkiem dobry
W mojej miejscowości są 3 gniazda.Wszystkie zasiedlone i z przychówkiem .Wygląda to następująco : 3 +3+1 .Razem aż 7 dorodnych boćków z trzech gniazd :tup: :oki:
A jak tam jest u Was ?

merlo 

Wysłany: 2014-06-11, 17:15   

Witam serdecznie,
odświeżam temat po dość długiej przerwie,
jak pewnie wszyscy doskonale wiedzą w tym roku przypada VII Międzynarodowy Spis Bociana Białego, koordynatorem Akcji w regionie jest LTO oraz ZamToP, wielkie dzięki dla osób które wysłały już swoje zgłoszenia, pozostało jeszcze kilka wolnych gmin, osoby zainteresowane przyłączeniem się do Akcji proszę o kontakt na adres mailowy bociany.lubelskie@wp.pl, zachęcam ;)
z pozdrowieniami MB.

Odpowiedz do tematu