PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostoje IBA na Lubelszczyźnie
Autor Wiadomość
WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-08-12, 11:39   Ostoje IBA na Lubelszczyźnie

Witam. Zapraszam wszystkich odwiedzających ptasie ostoje do aktywności w tym temacie. Wasze obserwacje ptaków, wskazywanie zagrożeń, opisy inwestycji na terenie ostoi będą bardzo przydatne dla opiekunów w kontekście monitoringu ostoi i sporządzania raportu. Każda informacja czy obserwacja będzie niezwykle pomocna. Opiekun nie jest w stanie sam wszystkiego zauważyć i skontrolować. Przy zamieszczaniu postów proszę o wpisywanie nazwy ostoi IBA i daty obserwacji. Pozdrawiam.

eMpEurka 

lto

Wysłany: 2011-08-12, 11:45   

WingsHunter, podaj namiary na ostoje IBA, zlinkuj info nt. położenia ostoi, pzdr

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-08-14, 12:09   

Witam. Podaję link do strony o ostojach w Polsce. Poniżej link do mapy ostoi. Po wybraniu dowolnego obszaru jest dostępny pdf z dokładną mapą i opisem ostoi. Pozdrawiam

http://www.ostojeptakow.pl/forestmapping/iba/

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-08-15, 11:26   

Ostoja Nieliska PL 108

14.08.2011 około godz. 15.30.

Północna część zbiornika

Ptaki wodno-błotne - 0
Inne gatunki - dymówki

Poza tym:

-plażowicze, grillowanie, turyści.
-wędkarze na brzegu, na łódkach, na pontonach, na motorówkach
-skutery wodne też poszły w ruch

Na mapce zaznaczyłem na czerwono miejsce obserwacji, dobry punkt na lunetę ale zimą, gdyż w lecie nie ma na co patrzeć. Pozdrawiam

mapa zbornika.jpg
Plik ściągnięto 1228 raz(y) 47,56 KB

aaa 018.jpg
Plik ściągnięto 1220 raz(y) 87,25 KB

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-09-25, 21:01   

Witam. Relacja z dzisiejszej kontroli zbiornika w Ostoi Nieliskiej. Sporo było ciekawych ptaków (temat Ptaki Lubelszczyzny).

Martwi duża penetracja wybrzeży zbiornika przez turystów z aparatami, wędkarzy (okołó 100) i grillujących. Poza tym na wodę wypłynęło około 25 łodzi, prawie wszystkie z motorem z tyłu. Ptaki są przepłaszane z żerowisk, noclegowisk przez hałas motorów i przepływające łodzie. W dodatku pod Kulikowem znalazłem takie ustrojstwo (foto komórką). Nie wiem co się tak naraziło wędkarzom. Nie widziałem takiego wynalazku dotąd. Niżej opis:

Mała klatka na kołku, umiejscowiona jakieś 10-15m od brzegu, klatka jakieś 1m na wodą. Ściany klatki z siatki metalowej, rany z drewna, w środku jakby jakiś ptak (gołąb???). Na górze klatki powbijane długie gwoździe. Nie było widać wejścia do niej, po za tym żaden duży drapol by się do niej nie zmieścił.

Może ktoś spotkał się już z takim urządzeniem???
Fakt zgłosiłem na policję, lecz jak się okazało to nie ich rewir. Muszę pofatygować się z foto i cierpliwością do sąsiedniego posterunku.

Pozdrawiam Opiekunów Ostoi IBA.

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2011-09-27, 11:02 ]
pozwoliłem sobie obrócić Twoje zdjęcie o 90° w prawą stronę ;)

DSC00500a.JPG
Plik ściągnięto 1250 raz(y) 34,46 KB

JarekP 

Wysłany: 2011-09-27, 10:15   

WingsHunter napisał/a:
Może ktoś spotkał się już z takim urządzeniem

.. mię to wygląda na "fabrykę" larw muchy plujki,a służy do zwabienia i zatrzymania ryb na łowisku.W klatce z ażurowym dnem umieszcza się padlinę,muchy składają jajka a reszta sama się robi.Robert,jeśli jest tak jak opisałem,to daj sobie spokój z Policją,bo to chyba nie jest przestępstwo.A w którym mniej więcej miejscu stoi to"ustrojstwo",se bym obejrzał?

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2011-09-27, 14:42   

Witam. W Kulikowie na wzgórz stoi piętrowy żółty dom z czerwonym dachem. Przed nim jest kawałek skweru, gdzie można zjechać i zostawić samochód. Wejdź na skarpę nad zalewem i popatrz w lewo. Będzie widać. Dzięki za wyjaśnienia. Pozdrawiam

eMpEurka 

lto

Wysłany: 2011-09-27, 19:32   Dział Natura 2000 na www.lto.org.pl

Zapraszam wszystkich serdecznie na nową podstronę strony LTO http://lto.org.pl/ - Dział Natura 2000.
http://lto.org.pl/n2000_wstep.html
Dział Natura 2000 zawiera podstawowe informacje na temat ptasich obszarów Natura 2000 Lubelszczyzny.
Znajdują się tu zarówno ostoje zatwierdzone przez Ministra Środowiska, jak i ostoje proponowane do zatwierdzenia (Dolina Dolnego Wieprza, Ostoja Mirczańska, Potorfia nad Kanałem Wieprz-Krzna i Buczyny Grzędy Sokalskiej).
Dla łatwiejszej nawigacji - jest mapa z ostojami, na której możecie klikać w wybraną ostoję przedstawioną graficznie na mapie naszego regionu.
http://lto.org.pl/n2000_mapa.html
Zapraszam do dodawania ciekawych zdjęć oraz filmów obrazujących nasze ostoje - proszę o wysyłanie maili na adres lto ( at ) op.pl.
Podziękowania dla osób, które już przesłały nam swoje zdjęcia ( prosimy o więcej :) )

ssaszaa 

Wysłany: 2012-05-02, 10:04   

Mam pytanie do osób z Lublina i nie tylko, Na Teatrze Muzycznym widziałem kopulującą ze sobą parkę drapieżników, z daleka wyglądało na parkę Sokoła wędrownego, czy ktoś coś wie na ten temat. Gniazduje tam sokół wędrowny czy to jakaś inna parka?

merlo 

Wysłany: 2012-05-02, 10:32   

witaj,
dlaczego to pytanie w tym temacie? :) a może to była para pustułek? :)

Odpowiedz do tematu