PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: krotom
2010-01-11, 13:25
Obserwacje ptaków 2009
Autor Wiadomość
S Aftyka 

lto

Wysłany: 2009-12-26, 11:41   

Cytat:
Czyli co??? "Prześwietliłeś" i "przetrząsłeś" CALUTKI zbiornik??? :shock: Sugerujesz Sylwku, że wcześniej było ich więcej? A może ich tam przebywa jeszcze więcej niż 7??? :-P
Można powiedzieć, że cały, bo już niewiele z tego zbiornika zostało niezmrożone. Myślę, że od dłuższego czasu było ich tyle, ale z racji wielu potencjalnych miejsc przesiadywania, widziało się to 1, to 4, to 5. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nagle tuż przed zamarznięciem zbiornika 2 lub 3 sobie po prostu doleciały. Nie wiem czy było ich więcej, ja widziałem 7 i tyle mam tyle w kadrze ;)

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 12:10   

S Aftyka napisał/a:
Cytat:
Czyli co??? "Prześwietliłeś" i "przetrząsłeś" CALUTKI zbiornik??? :shock: Sugerujesz Sylwku, że wcześniej było ich więcej? A może ich tam przebywa jeszcze więcej niż 7??? :-P
Można powiedzieć, że cały, bo już niewiele z tego zbiornika zostało niezmrożone. Myślę, że od dłuższego czasu było ich tyle, ale z racji wielu potencjalnych miejsc przesiadywania, widziało się to 1, to 4, to 5. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nagle tuż przed zamarznięciem zbiornika 2 lub 3 sobie po prostu doleciały. Nie wiem czy było ich więcej, ja widziałem 7 i tyle mam tyle w kadrze ;)
Obrazek

Sylwku, musisz uwierzyć - przyroda jest nieobliczalna :!: :res: Ja tak nie myślę, że od momentu, kiedy się pojawiły (sierpień) było ich tyle :-P MOGŁO być - to co innego :-P Ostatnio (25.12.09r.) widzieliśmy (info na forum ZamTop, foto) tylko 2 - po pewnym czasie tak się wzbiły w powietrze i tak daleko poleciały, aż straciliśmy je z oczu... Podajemy tyle, ile widzieliśmy, koniec i kropka :)

W ostatnim czasie na terenie Polski pojawiają się "pigmeje" w różnych miejscach i w różnych ilościach. Gatunek jest w ekspansji na północ Europy więc wszystko jest możliwe... :-P

Ps.
A 'propos Twojego ostatniego zdjęcia - w elipsie najbardziej przypominającej koło coś tam widać :-P TYLKO na podstawie zdjęcia trudno uznać, że to "pigmej" (nawet ściągałem fotkę i po powiększaniu ciężko się go dopatrzeć) Może mam za słaby monitor? Nie traktuj tego jako złośliwej uwagi, tylko dawaj lepsze fotki ;)
http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Kobylas 2009-12-26, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  

S Aftyka 

lto

Wysłany: 2009-12-26, 12:25   

Tobie chyba się bardzo nudzi, że czepiasz się takich głupot... Czy ja powiedziałem, że było ich tyle od sierpnia? Widziałem 7 ptaków, choć 2 godziny wcześniej przejrzałem cały zbiornik i byłem przekonany, że jest ich tylko 4. A zdjęcie tak pomniejszyłem, żeby było widać wszystkie ptaki. Jak się dokładnie przyjrzysz, to zobaczysz, że to te same drzewa, na których siedzi 5 ptaków. A choć zdjęcie słabe, to uwierz, było ich 7. Specjalnie dla "Niewiernego Tomasza" załączam zbliżenie. Czy nadal masz wątpliwości, jak przy tym drzemliku z dol. Czarnego Potoku? :>

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 12:40   

S Aftyka napisał/a:
Tobie chyba się bardzo nudzi, że czepiasz się takich głupot... Czy ja powiedziałem, że było ich tyle od sierpnia? Widziałem 7 ptaków, choć 2 godziny wcześniej przejrzałem cały zbiornik i byłem przekonany, że jest ich tylko 4. A zdjęcie tak pomniejszyłem, żeby było widać wszystkie ptaki. Jak się dokładnie przyjrzysz, to zobaczysz, że to te same drzewa, na których siedzi 5 ptaków. A choć zdjęcie słabe, to uwierz, było ich 7. Specjalnie dla "Niewiernego Tomasza" załączam zbliżenie. Czy nadal masz wątpliwości, jak przy tym drzemliku z dol. Czarnego Potoku? :>
Obrazek

Sylwku, może się "czepiam" jako "Niewierny Tomasz" :lol: - aczkolwiek czy napisałem, że niewierze, że tyle widziałeś? NIE :!:
Tylko skrupulatnie czytam posty i patrzę na zdjęcia ;)

Przepraszam, ale NADAL NA ZDJĘCIU nie widzę piątego "pigmeja"... Może ktoś jeszcze z forumowiczów go zobaczy? Jeżeli tak, niech się wpisuje :-P

Troszkę brniemy w szczegóły, wystarczy przeczytać posty od początku wątku, chyba łopatologicznie nie trzeba opisywać o co chodzi... ;) :-P
PEACE :)
www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 13:05   Zbiornik Nielisz, 25.12.2009r.

Nielisz, 25.12.2009r.

Zbiornik niemal cały zamarznięty - tylko niewielkie rozlewiska bezpośrednio przy korycie Poru i przy korycie Wieprza.

krzyżówka - ok. 2600 (w tym biały sołtys, foto)
łabędź niemy - ok. 170
czapla biała - 3
czapla siwa - 4
kormoran mały ("pigmej") - 2 (foto)
śmieszka - 1
gągoł - 1m
krogulec - 1
myszołów - 1
nurogęś - 4m, 7f
bielaczek - 1m

Tomasz Kobylas, Paweł Mazurek

P1220135 kopia.jpg
Największe skupisko ptaków na zbiorniku
Plik ściągnięto 760 raz(y) 73,45 KB

P1220124.jpg
"Pigmej"
Plik ściągnięto 753 raz(y) 100,51 KB

P1220144 kopia2.jpg
"Pigmeje" w locie
Plik ściągnięto 746 raz(y) 44,08 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

S Aftyka 

lto

Wysłany: 2009-12-26, 13:12   

Tomasz Kobylas napisał/a:
Tylko skrupulatnie czytam posty i patrzę na zdjęcia

Chyba słabo się jednak przyglądasz. Może będziesz lepszy w zabawie w stylu "znajdź kilka szczegółów różniących obrazki". Dla ułatwienia na pierwszym podpisałem części ciała kormorana ;)

Ostatnio (25.12.09r.) widzieliśmy (info na forum ZamTop, foto) tylko 2 - po pewnym czasie tak się wzbiły w powietrze i tak daleko poleciały, aż straciliśmy je z oczu...
Widać te 2 co przetrwały falę mrozów w końcu zdecydowały się odlecieć.

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 13:25   Zbiornik Nielisz, 25.12.2009r.

Kolejne fotki...

P1220051 kopia.jpg
Wesołych Świąt! :)
Plik ściągnięto 743 raz(y) 145,27 KB

P1220129 kopia.jpg
Obserwacje w deszczu...
Plik ściągnięto 752 raz(y) 90,46 KB

P1220136.jpg
"Sołtys"
Plik ściągnięto 752 raz(y) 94,64 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

Konrad R 

Wysłany: 2009-12-26, 13:34   

Ja tam widzę 7 ;) wystarczy powiększyć zdjęcie i dobrze się przejrzeć.Tomciu pamiętaj, że foto było robione przez lunetę.

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 13:50   Jakość zdjęcia...

S Aftyka napisał/a:
Tylko skrupulatnie czytam posty i patrzę na zdjęcia

Chyba słabo się jednak przyglądasz. Może będziesz lepszy w zabawie w stylu "znajdź kilka szczegółów różniących obrazki". Dla ułatwienia na pierwszym podpisałem części ciała kormorana ;)
Obrazek

Obrazek
Ostatnio (25.12.09r.) widzieliśmy (info na forum ZamTop, foto) tylko 2 - po pewnym czasie tak się wzbiły w powietrze i tak daleko poleciały, aż straciliśmy je z oczu...
Widać te 2 co przetrwały falę mrozów w końcu zdecydowały się odlecieć.

Dobrze się przyglądam i generalnie jestem spostrzegawczy... :-P :D Nazywanie tej zgadywanki nic nie zmienia, gdyż DLA MNIE na nim NADAL NIC poza ciemniejszymi plamami i krzaczorami nie widać... Dobrze jednak, że tak je opisałeś :) Może lepiej zamieściłbyś fotkę w podczerwieni... Wówczas może bym coś tam zobaczył... :-P Panie, daj pokój... Równie dobrze mógłbyś napisać, że tam jest jakikolwiek inny, ciemno ubarwiony gatunek - na to samo by wyszło... Sam zdjęcie robiłeś to wiesz, że on tam był, ale niestety ja i inni forumowicze chyba tego jednak nie dostrzegają... Jakoś na razie pusto na forum, jak ktoś widzi tam ptaka to niech pisze!
www.LTO.org.pl
FB LTO

Maciek P 

Wysłany: 2009-12-26, 14:21   

24 i 26.12. dolina Czarnego Potoku:
- myszołów zwyczajny 3,
- jastrząb 1,
- błotniak zbożowy 1,
- stadka makolągw, szczygłów, trznadli i potrzeszczy.
obserwacje razem z Konrad R

Sokół wędrowny nadal kręci się po mieście.

makolagwy.JPG
Plik ściągnięto 2039 raz(y) 11,62 KB

s.wedrowny - Zamosc.JPG
Plik ściągnięto 770 raz(y) 28,24 KB

s.wedrowny - Zamosc (1).JPG
Plik ściągnięto 2039 raz(y) 10,54 KB

Ostatnio zmieniony przez Maciek P 2009-12-26, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

S Aftyka 

lto

Wysłany: 2009-12-26, 14:22   

Dobrze się przyglądam i generalnie jestem spostrzegawczy... :-P :D Nazywanie tej zgadywanki nic nie zmienia, gdyż DLA MNIE na nim NADAL NIC poza ciemniejszymi plamami i krzaczorami nie widać... Dobrze jednak, że tak je opisałeś :) Może lepiej zamieściłbyś fotkę w podczerwieni... Wówczas może bym coś tam zobaczył... :-P Panie, daj pokój... Równie dobrze mógłbyś napisać, że tam jest jakikolwiek inny, ciemno ubarwiony gatunek - na to samo by wyszło... Sam zdjęcie robiłeś to wiesz, że on tam był, ale niestety ja i inni forumowicze chyba tego jednak nie dostrzegają... Jakoś na razie pusto na forum, jak ktoś widzi tam ptaka to niech pisze!
To już mój ostatni post na ten temat, bo widzę, że do niczego to nie prowadzi. Napisałem, że widziałem 7 kormoranów małych i zamieściłem zdjęcie, gdzie widać wszystkie 7. Myślałem, że to wystarczy. Ale Ty twierdzisz, że nie widzisz tego 7 i mówisz że może zdjęcie w podczerwieni coś by pokazało, a z drugiej strony twierdzisz, że:
aczkolwiek czy napisałem, że niewierze, że tyle widziałeś? NIE :!:
Tymi twierdzeniami sam sobie zaprzeczasz. Jak nie widzisz na fotce kormorana, to uwierz na słowo, że on tam jest. Inni jakoś go dostrzegają. A jak tam widzisz jakiegoś innego, ciemno ubarwionego ptaka, wielkości pigmeja, to może napiszesz jakiego? Może łyskę?

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 15:25   

Konrad R napisał/a:
Ja tam widzę 7 ;) wystarczy powiększyć zdjęcie i dobrze się przejrzeć.Tomciu pamiętaj, że foto było robione przez lunetę.

Kondzio, nie ma znaczenia przez co było robione, nie na ten temat jest dyskusja... Hmm... Wiec obaj macie sokoli wzrok... :res: :D Twoje zdjęcie z drzemlikiem było na podobnym poziomie... Ale już nie ma co odgrzewać "starych kotletów"... Proponuję te wasze fotki przenieść do działu "ptasie zagadki"... :P
www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 16:13   

S Aftyka napisał/a:
To już mój ostatni post na ten temat, bo widzę, że do niczego to nie prowadzi. Napisałem, że widziałem 7 kormoranów małych i zamieściłem zdjęcie, gdzie widać wszystkie 7. Myślałem, że to wystarczy. Ale Ty twierdzisz, że nie widzisz tego 7 i mówisz że może zdjęcie w podczerwieni coś by pokazało, a z drugiej strony twierdzisz, że:
aczkolwiek czy napisałem, że niewierze, że tyle widziałeś? NIE :!:
Tymi twierdzeniami sam sobie zaprzeczasz. Jak nie widzisz na fotce kormorana, to uwierz na słowo, że on tam jest. Inni jakoś go dostrzegają. A jak tam widzisz jakiegoś innego, ciemno ubarwionego ptaka, wielkości pigmeja, to może napiszesz jakiego? Może łyskę?

Czytaj UWAŻNIE, stosując się do znaków interpunkcyjnych! :P

Już myślałem, że temat się zakończył... Nie dość Sylwku, że PRZEKRĘCASZ to co napisałem (piszę po polsku, a nie w jakimś azjatyckim języku...), to jeszcze zbaczasz z sedna sprawy... :P Widzę, że trzeba podsumować ostatecznie i łopatologicznie... Nie myślałem, że będę musiał się tu "produkować" i tłumaczyć (bez urazy) jak "krowie na miedzy"...

Skoro pisałem wcześniej "... aczkolwiek czy napisałem, że niewierze, że tyle widziałeś? NIE :!: " - to znaczy, że sam sobie ZAPRZECZYŁEM temu, żebym wcześniej pisał, że Ci NIE WIERZĘ, że widziałeś te 7 ptaków...

Gdybyś nie zauważył to na końcu tego (co sam nawet zacytowałeś) był znak interpunkcyjny (znak zapytania - taki "kulas" wygięty z kropeczką na dole :P ) Żeby już nie było niejasności - piszę najprościej jak się da, że WIERZĘ TOBIE ze widziałeś te 7 ptaków.

Czepiłem się z tego powodu, iż z treści Twojego pierwszego postu wynikała sugestia, że JUŻ WCZEŚNIEJ BYŁO 7 ptaków (nikt tyle wcześniej nie widział, zdjęciami też się nie chwalił). Można było sobie jedynie przypuszczać, TYLKO jedynie PRZYPUSZCZAĆ - I O TO MI CHODZIŁO! Jak również to, że teraz MOŻE ich być jeszcze więcej niż 7.

Kolejną sprawą jest zdjęcie, na którym nie widać (podkreślam JA NIE WIDZĘ) wyraźnie siódmego "pigmeja", być może jest to tylko mój problem, że go nie widzę. Jak na razie tylko jedna osoba (podejrzewam, że stronnicza :-P ) napisała, że go widzi na Twoim zdjęciu... Sorry, choćbym rzutnikiem puszczał fotkę na nie wiem jak dużą ścianę, to za cholerę go NIE WIDZĘ i WIDZIEĆ NIE BĘDĘ! TYLE!
Podkreślam jeszcze raz, że mimo tego, iż na fotce nie widzę 7 ptaków, to wierzę, że tyle ich widziałeś.
MASAKRA z tą łopatologią... :evil:
KONIEC.
www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2009-12-26, 18:52   Sprostowanie...

Jeszcze należy się drobne sprostowanie odnośnie zdjęć kormoranów małych z Nielisza przedstawianych przez Sylwka. Na początku Sylwku przedstawiłeś foto z 5 ptakami, gdy była informacja o 7 ptakach. Potem dałeś foto z "kółeczkami", następnie powiększenie kadru. Potem w końcu było porównanie 2 różnych powiększeń. Na jednym z powiększeń jednak w końcu dostrzegłem tego 5 kormorana (nie na wszystkich dla mnie jest dostatecznie widoczny)... :D Powyzsze jednak nie zmienia faktu, że od początku wierzyłem, ze widziałeś tam 7 ptaków :) Pozostałe kwestie w tym temacie pozostają bez zmian, tak jak w poprzednim poście. Myślę, że temat jest już ostatecznie zakończony :)
www.LTO.org.pl
FB LTO

kuit 

Wysłany: 2009-12-26, 20:56   

25.12
Zalew Zemb.:
czapla siwa 5
ł.niemy 29
nurogęś 2f (24.12 - 3f)
czernica 1m
krzyżówka ok.180