PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesienny zjazd LTO
Autor Wiadomość
Duńczyk 

Wysłany: 2010-10-29, 09:54   Jesienny zjazd LTO

http://lto.most.org.pl/index.php?go=sprawy_biezace

;)

eMpEurka 

lto

Wysłany: 2010-10-29, 14:33   

program ciekawy ale mnie osobiście nie zachęca do przyjazdu. Odnośnie strony LTO, mało ciekawa, "nie żywa" za mało aktualizacji (a szkoda; FP to główne źródło informacji o ptakach na Lubelszczyźnie :( ) ... Na stronie LTO brakuje mi fenologii, oraz aktualności.. itd itp (temat do dyskusji), avestom Tomka K. to taki dobry odnośnik, choć nie idealny.

PTASIEK 

Wysłany: 2010-10-29, 14:51   

Najgorsze jest to, że dzień zjazdu LTO pokrywa się z...dniem zjazdu MTO.
Zawsze starałem się być na obu a teraz kiszka...

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-11-15, 13:37   

a ja się pojawię na LTO, bo trzeba poznawać :)
Pytanie - czy ktoś z Forumowiczów będzie w Zwierzyńcu już w piątek nocną porą czy nie bardzo ? :) Bo nie wiem czy nocą nie przyjadę... (czas pokaże).

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-11-29, 12:08   

Nie byłbym sobą jakbym nie napisał krótkiej relacji :) Mam nadzieję że zostanie ona uzupełniona przez pozostałych uczestników zjazdu :) Pewne nicki bolduje by wywołać niejako do tablicy ;-)

Wiele osób zadawało mi pytanie - co Ty tutaj robisz skoro masz zjazd MTO w tym samym czasie... Po tych dniach mogę powiedzieć z absolutną pewnością że jeśli kiedyś przyjdzie mi wybierać, to żadne MTO mnie nie skusi swoją ofertą i już zapisuje się na kolejny zjazd Lubelszczyzny i Polski Wschodniej!!

Zaczęło się tak - piątkowy wieczór, już po warsztatach z rysia w Rzeszowie, wraz z forumową Merlo która może też się tu odezwie przybyliśmy do Zwierzyńca. Krótkie opatrzenie z miejscem odwiedzin, zapoznanie z pierwszymi osobami będącymi na miejscu w tym z organizatorem Pawłem Szewczykiem czy obecnymi Romkiem Mikuskiem, Przemkiem ?? czy dziewczynami z Bieszczadzkich rubieży... Wypadło mi jeszcze się przejechać i po kilku godzinach wrócić z posiłkami. Dosłownie. Wkupując się w łaski i niełaski rożkami domowej produkcji i napojem wiśniowym dołączyłem do biesiadujących których grono powiększyło się o pewnego rysownika i paru fotografów... Już wtedy padły pierwsze pytania odnośnie wyboru przeze mnie miejsca zjazdu, ale chyba ich przekonałem...
Krótka noc w wielkim internacie Szkół Drzewnych w Zwierzyńcu i można ruszać na wykłady... Zwierzyniec zaczął znajdować się powoli pod śniegiem... Szybkie uzupełnienie zapasów i jazda! Wykłady prowadzone w atomosferze lekkiej dyskusji na sali w Ośrodku Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego obfitowały w uśmiechy, ale również były bardzo ciekawe merytorycznie. Serię wykładów rozpoczął opowieścią o dziedzictwie Roztoczańskiego Parku Narodowego P. Paweł Marczakowski, następnie o zwyczajach tych mniej znanych na przykładzie własnych badań i obserwacji głos zabrał Romek Mikusek. Skoro zaczęło się o ptakach to kolejnym tematem były dzięcioły ale te syryjskie, a pierwszą część zakończył MPPL i Elektrownie wiatrowe od między innymi (jeśli nie mylę) forumowego Wiacka ;) Wszystkie prezentacje przerywane były radosnymi wypowiedziami Marka K. a kończone ciekawymi pytaniami z sali.
Równocześnie przez cały czas można było nabyć koszulki od LTO (z grafikami wspomnianego Marka K., - mszary, gadożery, rybitwy..) , publikacje i kalendarze z nową Sową Polski :)

Po pierwszej części wykładów nastąpiła - Przerwa obiadowa czyli krótki acz obfity popas w restauracji trochę się przeciągnął.. Piwo lało sie litrami, a dania przychodziły z opóźnieniami, co chwilę dało się słyszeć informacje o poszukiwaniach właściciela posiłku.
Ostatecznie po wypełnieniu żołądków i woli nowymi siłami, uruchomieniu auta z rozładowanym akumlatorem :oops: (Dzięki wybawcom!!), rozmowom kuluarowym można było ruszyć na drugą część wykładów, a śniegu przybywało... Kościółek na wodzie lśnił odbijając się w zlodzonym stawie, a gałęzie chyliły się nisko pod białą kołdrą śniegu.

Druga część wykładów była niemniej ciekawa niż pierwsza, można było poznać informacje o monitoringu ptaków w RPNie, zobaczyć zdjęcia i poszerzyć wiedzę o ptakach z niezbadanego niemal regionu naszego kraju czyli Czerwonego Bagna, zasłuchać się o problemach kraski i tym że już niedługo kraska może przestać istnieć (na Lubelszczyźnie (i wschodzie) wszystko jest możliwe i w Krakowie ta sama prezentacja była :P )... Wraz z Pawłem Mazurkiem mogliśmy wędrować wzdłuż rzek Lubelszczyzny szukając Pliszki górskiej. W końcu S. Aftyka przedstawił rzadkości Lubelszczyzny, podyskutowaliśmy o etyce fotografii przyrodniczej, aby niczym wisienkę na torcie odpłynąć w baśniową krainę zdjęć Grzegorza Leśniewskiego w półgodzinnej diaporamie... Czar Bieszczadów i Beskidu Niskiego wraz z hucułami, połoninami, przydrożnymi krzyżami, wilkami, jeleniami czy niedźwiedziem w niesamowicie dobranej muzyce sprawiły że wszyscy obecni na sali w ciszy i zachwycie przez moment myślami byli zupełnie dalej niż w Roztoczańskim Parku.

Wiele osób z Małopolski o godzinie 20tej, kiedy dawno zjazd MTO się skończył, mogłoby pomyśleć że skoro nie ma już wykładów to można iść do domu, a tu nic bardziej mylnego!! :) Wieczór biesiadno- taneczny w restauracyji integrował i jednoczył przy wspólnych zabawach, rozmowach i dyskusjach wzbogaconych własnym show Marka K.
Z tego co wiem ostatni opuścili sale biesiadną w godzinach przedświtowych ;)
A potem... potem był wyjazd na ptaki - i obserwacje na Nieliszu a niektórych także trochę dalej.

Dawno nie bawiłem się równie dobrze i dzięki wszystkim za to że mogłem tam być, a szczególnie takiej jednej że mnie wyciągnęła ;) Mam nadzieję że chociaż niektórzy co robili zdjęcia podzielą się nimi... (nie wiem czy m. in. Maciek Rębiś to czyta, ale jeśli tak, to można by prosić o fotki?)

Jako podsumowanie - LTO to jest TO :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-11-29, 12:33   

No jeśli bywalec zjazdów MTO kreśli relacje zjazdu LTO w ten sposób, to kto wie czy w następnym roku część 'krakowian' nie pojedzie do 'zwierzyńca' ;)

Pełek napisał/a:
mszary
? :P

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 13:27   

Pełek napisał/a:
Elektrownie wiatrowe od między innymi (jeśli nie mylę) forumowego Wiacka
Nie mylisz się.

Uzupełnię jeszcze:
- o dzięciole syryjskim mówił forumowy Jurek,
- o monitoringu w RPN - forumowy Przem Stachyra,
- a pliszkę obgadywał forumowy Broda.

A wspomniany szef LTO to forumowy Duńczyk

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-11-29, 13:45   

no proszę, że też człowiek nie wiedział ;) dzięki za uzupełnienie! :oki:

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 17:06   

Pełek napisał/a:
...
Mam nadzieję że chociaż niektórzy co robili zdjęcia podzielą się nimi... (nie wiem czy m. in. Maciek Rębiś to czyta, ale jeśli tak, to można by prosić o fotki?)

Jako podsumowanie - LTO to jest TO :)

Proszę bardzo - troszkę zdjęć z historycznego już zjazdu LTO

P1310994kopia.jpg
Paweł Marczakowski
Plik ściągnięto 1334 raz(y) 99,28 KB

P1310995kopia.jpg
Romek Mikusek
Plik ściągnięto 1345 raz(y) 87,31 KB

P1320044kopia.jpg
Jerzy Michalczuk
Plik ściągnięto 1400 raz(y) 82,77 KB

http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 17:11   

i kolejne...

P1320054kopia.jpg
Bartłomiej Woźniak
Plik ściągnięto 1346 raz(y) 81,74 KB

P1320076kopia.jpg
Wiaczesław Michalczuk
Plik ściągnięto 1348 raz(y) 96,89 KB

P1320079kopia.jpg
Przemek Stachyra
Plik ściągnięto 1386 raz(y) 105,27 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 17:14   

...

P1320090kopia.jpg
Mariusz Szyszka
Plik ściągnięto 1347 raz(y) 99,64 KB

P1320105kopia.jpg
Paweł Mazurek
Plik ściągnięto 1355 raz(y) 96,57 KB

P1320126kopia.jpg
Sylwek Aftyka
Plik ściągnięto 1397 raz(y) 100,49 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 17:17   

...

P1320132kopia.jpg
Grzegorz Leśniewski
Plik ściągnięto 1365 raz(y) 94,73 KB

P1310997kopia.jpg
Od tyłu :P
Plik ściągnięto 1360 raz(y) 89,73 KB

P1310999kopia.jpg
Od przodu :P
Plik ściągnięto 1419 raz(y) 75,81 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2010-11-29, 17:21   

Już ostatnie...

P1320072kopia.jpg
Stary szef LTO i dyskusja :P
Plik ściągnięto 1383 raz(y) 109,93 KB

P1320074kopia2.jpg
Młody szef LTO i dyskusja :)
Plik ściągnięto 1370 raz(y) 68,6 KB

www.LTO.org.pl
FB LTO

matias 
obrączkarz

Wysłany: 2010-11-29, 20:41   

Witam.

U nas w internacie wszystko wyszło na zero czyli żadnych strat ;) nawet mój pokój
jest cały :oki: a więc zapraszam za rok :)

pozdrawiam

natalii 

Wysłany: 2010-11-30, 16:10   

Mimo wszystko postuluję, żeby za rok to nie było w tym samym czasie co MTO...

Odpowiedz do tematu