PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażanty za płotem
Autor Wiadomość
Żabcia 

Wysłany: 2013-04-25, 07:52   Bażanty za płotem

Witam! Mieszkam na sławinie, jak wiadomo jest tam dużo niezagospodarowanych działek, wszystkie są zarośnięte wysokimi trawami i chaszczami.
Ostatnio widuję tu każdego ranka harem bażantów 1+2 (jeden samiec i dwie kurki)
Widać je z mojego okna, chciałabym pójść do nich i zrobić im zdjęcia z nieco bliższej perspektywy ale nie chcę ich spłoszyć.
Czy jest to dla nich bezpieczne? Boję się, że jak mnie zobaczą, to uciekną na amen, a pewnie mają jajka.

merlo 

Wysłany: 2013-04-25, 13:05   

Żabcia, moje bażancie państwo przychodzi codziennie na działkę, o różnych porach dnia, moja mama dokarmiała pana bażanta przez całą zimę, od pewnego czasu przychodzi również 1 samica, widziałam też drugą ale ta jest bardziej płochliwa, trzyma się brzegu suchych traw i nie przychodzi do zboża, przy codziennej obserwacji zauważa się szczegóły które odróżniają poszczególne osobniki :)
czy bażanty się przestraszą? bażanty ogólnie są przyzwyczajone do obecności człowieka, możesz stopniowo przyzwyczajać je do siebie, jak czują że nic im nie zagraża nie uciekają,
nasz pan bażant reaguje na zboże prawie tak samo jak kogut domowy :) )) poważnie, jak mnie widzi, odchodzi na kilka metrów a później podchodzi wołając samicę. Przez pewien czas koczowały u nas gołębie, zboże dla nich wysypywane było praktycznie pod same drzwi, bażant również podchodził. Tylko że w przypadku bażantów za moim oknem, nie jestem pewna ich pochodzenia, podobno w okolicy były wypuszczane bażanty z hodowli, możliwe że właśnie dlatego nie boją się ludzi.

Żabcia 

Wysłany: 2013-04-25, 17:26   

Czym jeszcze można je karmić? Chodzi mi o takie rzeczy, które mogę mieć w domu i są powszechnie dostępne np. w sklepie za rogiem.

merlo 

Wysłany: 2013-05-22, 19:55   

Żabcia, jak tam Twoje bażanty? do nas w dalszym ciągu przychodzi samiec, pań nie widziałam od jakiegoś tygodnia....

Odpowiedz do tematu