PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
W poszukiwaniu straconego czasu
Autor Wiadomość
mikus.zet 

Wysłany: 2017-09-11, 13:42   W poszukiwaniu straconego czasu

Mam pytanie – czy kwestia starych, utraconych załączników na forum jest już definitywnie zamknięta? Czy FP na zawsze pozostanie tak strasznie okaleczone? Te załączniki najprawdopodobniej są przecież do odzyskania, chociaż, co raczej oczywiste, wiązałoby się to przypuszczalnie ze sporymi kosztami. Tylko – czy komukolwiek poza mną na tym zależy i czy ktokolwiek podziela moją diagnozę, że forum po katastrofie z przełomu roku zostało tylko pozornie wskrzeszone i funkcjonuje teraz niestety w dużej mierze jako zombie (mimo oczywiście wciąż dobrej roboty wykonywanej przez nieliczne, niestrudzone jednostki)? Statystyki uczestnictwa od stycznia 2017 są bezlitosne. Nie twierdzę oczywiście, że odratowanie starych fotek przywróci FP do dawnej świetności (trend spadkowy zaczął się jeszcze przed awarią), ale wieszczę, że tak łatwe pogodzenie się z ich utratą będzie gwarancją utrwalenia obecnego marazmu.

Justyna K 
moderator

Wysłany: 2017-09-11, 14:36   

mikus.zet napisał/a:
Tylko – czy komukolwiek poza mną na tym zależy
Mnie, szczerze mówiąc, nie zależy na zdjęciach aż tak bardzo - jasne, fajnie byłoby, gdyby można było zajrzeć do archiwalnych tematów i nie spotkać się z gołym tekstem, ale nie brakuje mi ich na tyle, żebym miała kogoś namawiać do nakładu pracy/pieniędzy albo sama partycypować w tym drugim ;)
mikus.zet napisał/a:
czy ktokolwiek podziela moją diagnozę, że forum po katastrofie z przełomu roku zostało tylko pozornie wskrzeszone i funkcjonuje teraz niestety w dużej mierze jako zombie (mimo oczywiście wciąż dobrej roboty wykonywanej przez nieliczne, niestrudzone jednostki)? Statystyki uczestnictwa od stycznia 2017 są bezlitosne. Nie twierdzę oczywiście, że odratowanie starych fotek przywróci FP do dawnej świetności (trend spadkowy zaczął się jeszcze przed awarią), ale wieszczę, że tak łatwe pogodzenie się z ich utratą będzie gwarancją utrwalenia obecnego marazmu.
Tę diagnozę podzielam, z tym że wydaje mi się, że kwestia zdjęć nie ma tu wiele do rzeczy - ani ich strata nie była przyczyną, ani odzyskanie nie przyczyni się do odwrócenia tegoż spadku zainteresowania forum. Nie wiem, czy forum jest "do odratowania" na dłuższą metę, a swoją drogą zastanawiam się, dokąd wszyscy się przenieśli. No bo nie wierzę, że w ogóle przestali rozmawiać w sieci. Grupy tematyczne na facebooku? Listy dyskusyjne? Inne fora? Gdzie, co, jak?

bestbiker 

Wysłany: 2017-09-12, 11:22   

Cześć, zgadzam się z mikus.zet w kwestii dotyczącej zdjęć, ponieważ często pyram w starociach szukając ciekawych informacji i wiele postów bez zdjęć nie ma żadnego znaczenia, a szkoda... Poza tym jest taka podaż na fora internetowe, również te przyrodnicze, że pewnie część bywalców FP znalazło coś dla siebie niestety, co widać po powtarzających się nazwach użytkowników. Pocieszeniem może być fakt, że konkurencyjne fora i strony internetowe odsyłają w wielu przypadkach swoich użytkowników do FP określając ich mianem "FACHOWCÓW" np. w odniesieniu do identyfikacji różnego typu stworzeń. Jeszcze w dziale skrzydlatym coś się dzieje, ale na pozostałych to posucha jest straszna. Żywię nadzieję, że to chwilowa fascynacja stronami przyciągającymi bogactwem atlasowych zdjęć i statystyk łowczych :lol: i ludzie docenią naturalną formę tego forum oraz życzliwych użytkowników, tak właśnie ... ! ;)

to byłem JA ... Jarząbek, Panie Prezesie

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2017-09-12, 17:27   

Myślicie, że wszyscy przenieśli się na fejsbuka czy faktycznie są jakieś inne fora przyrodnicze, które wygrywają konkurencję z forum.przyroda? Ja byłam zarejestrowana na innych forach (kiedy to było? Z 10 lat temu chyba!), ale nigdy nie miałam wątpliwości, że to właśnie forum.przyroda zrzesza największą liczbę ekspertów i jest największą skarbnicą wiedzy.

Mikus, mnie też strasznie szkoda, że stare załączniki nie są widoczne! To one w dużej mierze przyczyniały się do tego, że nasze forum było tak cennym źródłem informacji. Niestety, przy tak małej liczbie aktywnych użytkowników, chyba ciężko będzie ruszyć tę kwestię...

bestbiker 

Wysłany: 2017-09-13, 00:04   

FP nadal jest cennym źródłem informacji i wartościowych ludzi, ale takie mamy czasy i klimat ;-) Z racji zupełnie innego zainteresowania, które uprawiam od przeszło 20 lat muszę z przykrością stwierdzić, że chyba się starzeję albo dojrzewam emocjonalnie, ponieważ obecne warunki , szczególnie relacji towarzyskich, życia społecznego, zupełnie się różnią od tych sprzed 10 lat pod wieloma względami niestety, a nie jestem taki wiekowy przecież :-?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2017-09-17, 11:08   

mikus.zet napisał/a:
czy kwestia starych, utraconych załączników na forum jest już definitywnie zamknięta?

raczej zamknięta w sensie możliwości odzyskania z serwera - został zutylizowany

można odzyskiwać np tu https://web.archive.org/w...rzyroda.org:80/ oczywiście nie wszystko ale z pewnością sporo ale to katorżnicza praca...

co do tendencji spadkowej w życiu forum... cóż, globalizacja (FB, TT itp. giganty), raczej nie do zatrzymania a tym bardziej pokonania. Sam nie korzystam z FB bo nie lubię ale ja starej daty ;)

Maciek P 

Wysłany: 2017-09-19, 21:27   

mopek, eeee tam ja mam FB ale Forum to od lat priorytet :mrgreen: .
Powoli zaczynam wrzucac "stracone" fotki...piór.
Aczkolwiek wielka strata to co przepadło!!!!!!

Odpowiedz do tematu