FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
TIR
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-04-17, 21:42   TIR

Hmm..... a więc parę słów wyjaśnienia po raz kolejny :) Było już SB, było pisane do pojedynczych userów a teraz ogólna publikacja.

Na ćwiczeniach na Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego istnieje specjalność taka jak Turystyka i Rekreacja -> AWF - TIR. Na tej specjalności na drugim roku jest przedmiot, który nazywa się Przyrodoznawstwo. Prowadzący (mail i inne tam na końcu ukryte) zaleca studentom by:
wejść na forum o tematyce przyrodniczej (Bocian / Przyroda / in.)
czytać i ...
zalogować się na forum.
Następnie założyć tematy i pisać + by było trochę (20) postów w temacie (stąd często kretyńskie nakręcanie tematów które tak nas irytuje).
Na koniec mają wydrukować / podesłać mu wypowiedzi by mógł sprawdzić a przez to zaliczyć / podnieść ocenę czy jakoś tak.

Studenci często niekoniecznie zainteresowani przyrodą muszą wymyślić sobie jakiś temat. Często jest to temat dla nas bardzo głupi i/lub prosty, ale wyobraźmy sobie że musimy pisać temat z dziedziny o której mało co wiemy - przeważnie nie wymyślimy niczego odkrywczego!!!!!

Doszło do tego jednak że użytkownicy czasem dostają ostrzeżenia za tematy które tak na prawdę na ostrzeżenia nie zasługują, podobnie czasem od razu widząc xxx_TIR szufladkujemy że wszyscy muszą być tacy sami. Wyobraźmy sobie że ktoś jest zainteresowany / ma ambicje jakieś ale nigdy nie trafił na środowisko które pomogłoby mu wejść w przyrodę (ja miałem Orchidke, For'a i PioSa ;) ). Niektórymi postami i zachowaniami raczej zniechęcamy do nas (środowiska) jak i do chęci poznawania przyrody.

Istnieją głosy że zagląda na fora więc proszę o zabranie głosu.

a tu jakby ktoś chciał osobiście zadać pytanie
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
w sumie to po publikacjach raczej przyrodnik, pewnie chce dobrze, a wychodzi jak zawsze...
edit: Kejbii
zmoderowane
_w porozumieniu z Pełkiem usuwam dane osobowe sprawcy zamieszania,jako, że ich zawieszenie na forum przez parę dni chyba spełniło już swoją rolę :lol: _

"zapraszam do dyskusji o TiR'ze" poza słowami TiRy na Tory ;) :P

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

BJK 

Wysłany: 2008-04-17, 21:51   

a ja doszłam do wniosku, że Pan Wykładowca ułatwił sobie życie i pracę , scedowując na nas swój zakres obowiązków, tzn. zaszczepianie zainteresowań przyrodą, tłumaczenie wielu zjawisk, problemów, zagadnień z przyrody, ekologii, ochrony srodowiska itp. itd.
Prowadzi zajęcia naszymi ręcami. jednak, jeżeli możemy chociaż troszku pomóc tym bidnym studenciakom, to dlaczego nie ;) , byleby nie pytali o głupoty :]
pozdrawiam Beata
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2008-04-17, 22:25   

?? nic na siłę - moja zasada! jak ktoś nie ma na przyrodnika zadatków, to się z niego przyodnika nie zrobi! myślę, że administracja forum powinna wystosować oficjalne pismo iż "nie życzy sobie..." (o ile rzeczywiście tak jest, chyba, że sobie życzy)

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2008-04-17, 23:00   

Ja myśle ze jeżeli taka osoba sie u nas rejestruje i ma zadatki na przyrodnika lub sie tym interesuje to nie skończy na założeniu jednego bzdurnego tematu i zacznie sie udzielać w innych nie zadając jednocześnie jak już napisał Pełek tych idiotycznych i irytujących nas pytań.
Co do zwrócenia sie do wykładowcy zgadzam sie z GP choć nie wiem czy trzeba posuwać sie aż do oficjalnych pism. Może ktoś ma możliwość z nim osobiście pogadać albo admin pisze meila.

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

WJG 
moderator
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2008-04-17, 23:07   

Pełek napisał/a:
Prowadzący (mail i inne tam na końcu ukryte) zaleca studentom by:
wejść na forum o tematyce przyrodniczej (Bocian / Przyroda / in.)
czytać i ...
zalogować się na forum.
Następnie założyć tematy i pisać + by było trochę (20) postów w temacie (stąd często kretyńskie nakręcanie tematów które tak nas irytuje).
Na koniec mają wydrukować / podesłać mu wypowiedzi by mógł sprawdzić a przez to zaliczyć / podnieść ocenę czy jakoś tak.

Oj, nie wiem co to ma na celu, nabijanie forum internetowego takimi rzeczami(oprócz chęci zaliczenia przedmiotu..)tzn nie rozumiem pobudek wykładowcy i tego jaka ma być funkcja edukacyjna przedmiotu- zapoznanie z przyrodą? ( np. za pomocą moich głupich wypowiedzi można się co najwyżej załamać)...- nauka pracy z forami internetowymi?? (nie skomentuję) - dowiedzenie się czy z ludzi na takich forach da się wyciągnąć informacje do napisania np pracy zaliczeniowej??
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
. Ale fajnie, że wytłumaczyłeś skąd ten atak TiRowców. Proponuję, żeby ktoś napisał np. na forum.entomo.pl, podjął podobną formę wypowiedzi i zobaczymy jak szybko i z jakimi bluzgami od użytkowników wyleci temat (dodam, że na wspomnianym forum rezydują poważne, aczkolwiek rzuckliwe, persony polskiej nauki)- bo wybacz, ale tematy są sprecyzowane jak na forum mojezwierzaki.pl czy coś.
To nie przejdzie, nakręcenie tematu tak, żeby było merytorycznie (jeden przypadek mi przychodzi na myśl - o zbiorniku czorsztyńskim, tam się to trochę rozwinęło), ale możemy zrobić 'fake'owe' topiki dla TiRowców i sobie to potem drukną :P bo innego wyjścia nie potrafię dostrzec na chwilę obecną.

Joanna 

Wysłany: 2008-04-18, 08:11   

WJG napisał/a:
ale możemy zrobić 'fake'owe' topiki dla TiRowców i sobie to potem drukną bo innego wyjścia nie potrafię dostrzec na chwilę obecną.
Nie widzę powodu byśmy mieli zaśmiecać Forum bo ktoś miał dziwaczny kaprys by zadać studentom taka prace domową. Nie starcza mi wyobraźni by docieć czemu to ma właściwie służyć, ale takie pomysły trzeba tłumić w zarodku co by nie stały się modne. Facet ma studentom przekazać jakąś wiedzę i ocenic na ile ją rozumnie przyswoili, nich się nami nie wyręcza. Proponuję by pan innowator się ujawnił a nie szpiegował po forach i nasyłał na nas biednych studentów którzy wcale nie chcą tu być. Niech sobie założą własne forum i robia na nim eksperymenty.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-04-18, 09:31   

Joanna napisał/a:
Nie widzę powodu byśmy mieli zaśmiecać Forum bo ktoś miał dziwaczny kaprys by zadać studentom taka prace domową.
ok, też nie widzę, ale jeżeli ktoś się mimo wszystko stara, chce podejść do sprawy poważnie, to chyba powinniśmy dać mu szansę. Ostrzeżenia za samą obecność na forum i założenie tematu nie są motywujące.

Moim zdaniem najlepiej by było jakby taki Pan przedstawił na wykładzie prezentacje na temat forów - jakie stwarzają możliwości, kogo można tam spotkać, że to może być zabawa. Podać parę adresów i stwierdzić że poleca bo warto. (prawda? :D ) A Ci co by mieli ochotę sami zajrzą i jak się odnajdą to zaczną pisać. Wszak początek zawsze najtrduniejszy. A niestety z plakietką TIR mają jeszcze trudniejszy.

Joanna 

Wysłany: 2008-04-18, 10:06   

Pełek napisał/a:
A niestety z plakietką TIR mają jeszcze trudniejszy.
Ostatnio zmieniony przez Joanna 2008-04-18, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-04-18, 10:16   

Cytat:
chodzi o nabicie postów.
studentom chodzi o posty, prowadzącemu raczej o zainteresowanie i wprowadzenie w środowisko (a może ktoś się odnajdzie), ale to chyba nie tak powinno być robione. może lepiej by zrobiła ciekawa prelekcja przez kogoś z jakiegoś forum....

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2008-04-18, 11:15   

Fajnie, Pełq, że rozeznałeś sytuację :res: Prosiłem o to, podejrzewając manipulację z tymi tirro-wątkami, Al`a, ale ten ochlapus jakoś "mało był wspólpracujący" :lol:

Oświadczam niniejszym: tępiłem tirrowki - jako śmieciarzy, manipulatorów i q chwale tego Forum - i czynił dalej tak będę dopóki krotek nie powie mi, bym przestał :P

Współczuję tym studenciakom :weep: ale od otrzymania ostrzeżenia w wirtualnym świecie nic się żadnemu z nich nie stanie, a może dzięki temu pogonimy tę hałastrę :]

green power napisał/a:
myślę, że administracja forum powinna wystosować oficjalne pismo iż "nie życzy sobie..."

Popieram tę ideę, z tym, że to raczej może powinno być zawiadomienie do rektora tej uczelni, że prosimy o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i że podejrzewamy naruszenie zasad etyki, które powinny obowiązywać pracowników akademickich :]

Pzdrr
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Joanna 

Wysłany: 2008-04-18, 11:37   

Kejbii napisał/a:
Popieram tę ideę, z tym, że to raczej może powinno być zawiadomienie do rektora tej uczelni, że prosimy o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i że podejrzewamy naruszenie zasad etyki, które powinny obowiązywać pracowników akademickich
Popieram :]

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-04-18, 11:39   

Kejbii, tępić można gdy jest o co i za co a nie dla zasady. Pomyśl o świadectwie jakie wystawiasz NAM przyrodnikom za tępienie dla zasady.
Kejbii napisał/a:
Współczuję tym studenciakom :weep: ale od otrzymania ostrzeżenia w wirtualnym świecie nic się żadnemu z nich nie stanie, a może dzięki temu pogonimy tę hałastrę :]
a czytałeś co pisałem wyżej? co w sytuacji gdy ktoś na prawdę chciałby się zainteresować? nigdy nie trafił na odpowiednich ludzi i nagle trafił tu. Mnie by ochota odeszła. pewnie może być to 5/ 100 ale nawet dla tych 5 warto. Dlaczego mamy tępić ich za wymysł ich nauczyciela ? oni nic nie zawinili. Oni chcą mieć zaliczenie, a wiadomo jak jest - postawisz się na uczelni = oberwiesz Myślę że maile / telefony / ... do tego Pana mogą pomóc ( Grzegorz BP na Bocianie miał dzwonić, ale nie wiem na czym stanęło ;) )

nurek 
moderator
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-18, 11:46   

Tak na marginesie Pełku, część (albo i większość nawet) warnów było nie za próby wyłudzenia zaliczenia lecz za kilkukrotne rejestrowanie się i pisanie z tego samego komputera, co jest zakazane i zamieszczone w regulaminie :idea:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-04-18, 12:09   

spora część tak, ale niektóre były gratis :P :P

Kejbii 
moderator
Kejbii

Wysłany: 2008-04-18, 16:13   

Pełek, powiedzmy to jasno - nie jesteś tu bezstronny, więc lepiej zamilcz Waść :]

[NOM]

{a tępię nie za tirostwo oczywiście, tylko za pisanie przez tirr-ki postów o konkretnej treści i konkretnych, nieetycznych intencjach; ja te posty, Pełku rozpoznaję w kilka sekund, mimo różnych nicków ich autorow :] }
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Odpowiedz do tematu