PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sny
Autor Wiadomość
Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-03-06, 12:15   Sny

Podejrzewam, że nie tylko ja miewam dziwaczne sny związane z przyrodą (nawet jestem pewien, że innym też się to zdarza - Tetrao dawaj :> )

Jeden z najzabawniejszych snów przydarzył mi się tej jesieni, kiedy to czeczotki tundrowe zaczęły napierać do Polski w nieprzyzwoitych ilościach. No i śni mi się, że dziarsko maszeruję brzegiem zbiornika Kuźnica Waręzyńska, aż tu nagle zza krzaka wyskakuje.... Jan Maria Rokita z lornetą dyndająca na piersi :-D
No i mówi, że tundrę przed chwilą miał - z kieszonki wyciąga Collinsa i dyskutujemy o cechach :D

Nie pamiętam dokładnie wszystkich szczegółów tego snu - a nie chcę koloryzować odnośnie tego jak był ubrany etc. M.in. dlatego zakładam ten wątek - na świeżo najzabawniejsze detale nie umkną, a myślę że będzie można nieźle się uśmiać zaglądając do tego wątku...
:cool:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2006-03-06, 12:23   

tak się dziwnie składa, że dziś śnił mi się biały mazurek :? a czasemi nawiedza we śnie nocek duży (którego jeszce nie widziałem) :roll:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-03-06, 12:31   

Pawelele napisał/a:
że innym też się to zdarza - Tetrao dawaj

Ano przyznaje, ja mam bardzo snopęne to przedwiosnie :lol: , ewidentnie nie mogę doczekac się wiosny! :?

Z ostatnich tygodni:

1. przez otwarte okno wpadają mi do pokoju dwa rozkrzyczane jerzyki i spadaja plackiem na dywanie gdzie natychmiast się rozkladają i wysuszają...
Mnie to jednak nie dziwi - miałem mysl w głowie o najwcześniejszym - lutowym stwierdzeniu jerzyków :P

2. Piknik na trawniku w mojej miejscowości z całą moja rodziną... też na śniegu :roll: . Nagle nadlatuja trzy Apus melba i krążą nad baldachimem (:shock:) , który rozłozylismy nad kocem!
Ni z gruszki ni z pietruszki pojawia się też pawelele w tym snie... Niewzruszony obserwuje jerzyki alpejskie po czym wysyła SMSa do PPP (albo do PGL), że ptaki widzi sam i to u siebie na Kuźnicy Warężyńskiej :x (to chyba sen natchniony historia z Zenkiem K. :> )

3. Sen z przedwczoraj!
Wychodze z mojej klatki i co widzę? Stado ok. 200 oknówek!!! Znów ta sama mysl - najwcześniejsze w Polsce :P
Potem widze w środku lasu na śniegu 2 mewy srebrzyste, siodłatą, gęś krótkodziobą i gęsiówke! :roll: Nie wiedziałem na co patrzeć... tymbardziej że w tym samym momencie na boisku szkolnym pojawiło się stado flamingów, pelikan i bernikla rdzawoszyja... Nie wiedziałem czemu się przyglądac i się obudziłem! :?

Cikawe co będzie dzisiaj :tup:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-03-06, 12:34   

za dużo chłopaki palicie przed snem................ :roll:
ale schizy.......;)
:twisted:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-03-06, 12:34   

A sen z Rokitą - wyczesywaczem rzadkości wymiata wszystko Paweł :res:

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-06, 15:07   

Mi się kiedyś śniło fajne drzewo, były na nim trzy gniazda. Przedniaka, bielika i rybołowa.

Kamikazi 

Wysłany: 2006-03-06, 15:10   

Ostatnio śni mi się Hiszpania i tamtejsze ptaszki :roll: Ale wiodącym motywem moich ornitologicznych snów jest robienie zdjęć rarytasom :mrgreen:

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-03-06, 15:13   

Miałem ciekawy sen... prez cał ą jego długość jeździłem na nartach.... dziwne bo nigdy w życiu tego na serio nie próbowałem... ale uczucie było ciekawe... wolność - to chyba zima daje się we znaki podświadomości... :>
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-03-06, 15:14   

...ale lepszy był motyw z lataniem na gołębiu - przy zachowaniu oryginalnych wielkości obu kręgowców (pticy i mnie) :]
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

ogardy 

Wysłany: 2006-03-06, 20:43   

Atterdag napisał/a:
prez cał ą jego długość jeździłem na nartach....
Niestety jakikolwiek ruch w dol we snie nie jest zjawiskiem pozytywnym-tak mowia fachowcy. No chyba ze jezdziles pod gore a to juz pozytywnie :mrgreen:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-03-06, 21:23   

ja kiedyś byłem na rybach z Billem Clintonem.
realy!!!!!!!!!!!!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-03-06, 23:47   

Ja pamiętam sen gdzie moja mama była gladiatorem i walczyła na arenie z dwoma dobermanami :roll: ! była ubrana jak gladiatorzy w Asteriksie (pewnie stąd sen) Arena miała może metr na metr ale tysiące ludzi się tam mieściło i stała na plaży gdzieś nad polskim morzem...
To był tak abstrakcyjny sen że go do teraz pamiętam, choć był bardzo dawno temu!

Ciekawe jest to, że w snach dzieją się czasem tak absolutnie abstrakcyjne rzeczy, ale nikt się temu w śnie nie dziwi :lol:

pamiętam że miałem też sen w którym cała moja łazienka była obrócona o 180*. wszystkie sprzęty były na przeciwległych ścianach itp.
W śnie mnie to nie dziwiło, ale jak się obudziłem to coś mi nie grało ;-)

Orni 

Wysłany: 2006-03-06, 23:57   

Ja mam same dziwne sny :) Nie wiem od czego zaczac, wiec juz dzis nie zaczne. Ale cos wybiore i sie z Wami podziele :)

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-03-07, 07:25   

Na Panowie sny macie HC :res: (zwłaszcza ryby z Billem i mama-gladiator :mrgreen: )

Ja dziś miałem taki lightowy - mianowicie wracałem rowerem z terenu i jechałem przez jakiś ryneczek, a tam po kostce brukowej na tymze rynku ok.10 łabędzi krzykliwych drepce i nieśmiało się odzywa... :roll:

ogardy 

Wysłany: 2006-03-07, 07:36   

A mnie dzis w jakims cudownym miejscu dopadla ptasia grypka zlapana od martwego blotniaka i kilku kwiczolow. Na dodatek zarazilem jakiegos dzieciaka... rany!!! W Toruniu ostatnio nie bylem :mrgreen:

Odpowiedz do tematu