PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sny
Autor Wiadomość
lagopus 

Wysłany: 2010-10-01, 19:15   

hehe, lepsze są sny, że się na egzamin/maturę spóźniasz :] Ile to już razy budziłem się przerażony i pewien że to jawa.... :mrgreen:

Alcedo napisał/a:
można ;)
najłatwiej gdy masz bezstresowy okres w życiu

łeeee, to na razie mogę o czymś takim zapomnieć :/

vermilion 

Wysłany: 2010-10-01, 19:49   

Birdwatcher napisał/a:
nie czytałam całego wątku - czy ktoś miał sen-jawę? czy też Świadomy sen?

Jakiś rok temu miałem taki sen. Śniło mi się, że leże w moim łóżku i patrzę w stronę drzwi, a przez przedpokój w moją stronę zmierza jakaś mało wyraźna postać. Kiedy weszła do mojego pokoju rozmyła się. Poczułem jak mi się robi zimno i że coś siada na mojej klatce piersiowej i zaczyna mnie dusić, a ja nie mogę się w ogóle ruszyć żeby się wyswobodzić. Czułem się jak sparaliżowany. Wiedziałem, że to wszystko mi się śni, a mimo to nie mogłem się wybudzić. Czułem też, że coraz bardziej się duszę. Obudziłem się byłem cały mokry i zadyszany tak jakbym na prawdę przez jakiś czas nie oddychał. Trochę brzmi to jak bajka, ale nic nie koloryzuję ;) Dodam, że nie piłem żadnych wyrobów alkoholowych, ani niczym się nie narkotyzowałem ;)

jurek_k 
Krzysiek Jurczak

pp

Wysłany: 2010-10-01, 21:27   

A to już chyba inna bajka, strzyga siadająca na piersiach;)
Niektórym często się to zdarza. Ma to swoją nazwę i objawy, na necie powinno coś o tym być :) niby męczarnia

Przyrodnicze koszulki
www.przyrodnicze.cupsell.pl

vermilion 

Wysłany: 2010-10-01, 21:39   

jurek_k napisał/a:
A to już chyba inna bajka, strzyga siadająca na piersiach;)

Masz rację. Poszperałem trochę na necie i faktycznie takie zjawisko dosyć często spotyka ludzi. Szczególnie jak się śpi na plecach, ja tez wtedy tak spałem. Przyznam, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Muszę się w temat zagłębić bardziej ;)
Ostatnio zmieniony przez vermilion 2010-10-01, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwia 

Wysłany: 2010-10-01, 21:40   

Ja z kolei miewam czasami ornitologiczne sny, np. kilkanaście bielików na drzewie obok mojego domu (chociaż do jakiekolwiek większego zbiornika wodnego pełnego ryb mam kawałek drogi) albo takie gatunki, które w ogóle nie istnieją.

No i uczucie, że spadam z czegoś, tak silne ,że zaraz się budzę. Związane jest to chyba ze spadkiem ciśnienia, czy jakoś tak.

I bardzo rzadko od dłuższego czasu, że ktoś mnie ściga, po jakimś mieście lub lesie
i oczywiście nie mogę uciec.

kisiel1992 

Wysłany: 2010-10-02, 10:53   

Kliwia napisał/a:
Ja z kolei miewam czasami ornitologiczne sny

Ja też. :D

Cytat:
Śniło mi się np. że jest zima. Jadę z domu nad morze rowerem. Jest jakiś falochron z bruku gdzie są dziury i tam mają już gniazda krzyżówki i cyraneczki.

Cytat:
Lub też śniło mi się, że nad BRODOWSKIM STAWEM była bernikla obrożna, ale 2 lub 3 razy większa niż jest w rzeczywistości. I zadzwoniłem po zden pl aby ja złapał. Pływały też tam karolinki.

To tak w wielkim skrócie, żeby nie przynudzać :D

Birdwatcher 

Wysłany: 2010-10-02, 11:10   

vermilion, właśnie o takie sny chodzi - albo o świadome - kiedy np: wiesz że to sen, i nie chcesz czegoś zrobić bo łączysz fakty z rzeczywistością... takie są najgorsze.
Wtedy nauczyłam się wybudzać z takowych. Nie zawsze się udaje.

dziś miałam nieświadomy sen. Wkładałam moje ptaki do klatek...z torebek foliowych, jeden był martwy, potem krzyczałam "kto je tak zapakował" nie otrzymałam odpowiedzi... wstałam zlana potem ... nie znoszę czegoś takiego.

claviceps 

Wysłany: 2010-10-29, 07:54   

Ostatnio odbyłem krótką drzemkę w tramwaju, podczas której dopadł mnie mini-sen :] Nie wiem skąd, gdzie i jak ktoś zaczął przeszukiwać mój plecak. Okazało się, że ma on (placek znaczy) podwójne dno, w którym ukrywałem ze 40 przemycanych martwych potrzeszczy :shock: w celu porozdawania je jakimś dzieciom - gdyż jak się okazało, to bardzo popularna zabawka wśród dziatwy :lol:
Już dawno stwierdziłem, że takie mini-sny podczas mikro-drzemek są najbardziej odjechane :cool: ale ten przebił jak na razie wszystko co pamiętam :]

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2010-11-01, 22:19   

claviceps napisał/a:
w celu porozdawania je jakimś dzieciom

Ja to bym takim potrzeszczem w sumie nie pogardziła, jak na razie mam tylko jedno jego piórko w kolekcji ;)
claviceps napisał/a:
Okazało się, że ma on (placek znaczy)

He he :lol: No tak, święta i wszystko jasne ;)

generosus 

Wysłany: 2010-11-02, 14:22   

vermilion napisał/a:
Śniło mi się, że leże w moim łóżku i patrzę w stronę drzwi, a przez przedpokój w moją stronę zmierza jakaś mało wyraźna postać. Kiedy weszła do mojego pokoju rozmyła się. Poczułem jak mi się robi zimno i że coś siada na mojej klatce piersiowej

trzeba było strzygę zaprosić pod kołderkę a tam ją wykorzystać to może by nie dusiła i częściej wpadła :> :] ;)

jurek_k 
Krzysiek Jurczak

pp

Wysłany: 2010-11-02, 16:36   

Rozwaliło mnie to po prostu :haha:

Przyrodnicze koszulki
www.przyrodnicze.cupsell.pl

generosus 

Wysłany: 2010-11-02, 19:33   

każdy ma taką strzygę jaką sam sobie poderwał :twisted:

kisiel1992 

Wysłany: 2011-02-17, 12:31   

Można odświeżyć :)

Mianowicie śnił mi się nurzyk... W lato... Płynęliśmy jakąś rzeką (ja z klasą) i mieliśmy postój, bo było czerwone światło :lol: . Na jakiejś platformie siedziało ok 10 nurzyków, a obok nich rybitwy sp :)
Nurzyki te można było głaskać, brać na ręce.
Była też rybitwa z blachą. Ona też nie uciekała... Wziąłem ja do ręki, żeby spisać blachę :) Okazało się, że miała kilka numerów i nie wiedziałem, który spisać. W końcu było zielone światło, a ja ją wypuściłem i nic nie spisałem :D

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2011-08-01, 22:00   

No to wjazd :)

Ostatnio w Norwegii miałem dwa sny, jeden dłuższy jeden, krótszy :-P

SEN PIERWSZY

Byłem w kościele na ślubie forumowego Meruli, zaczęło się od tego, że dostał nerwowego triku i niby prychał niby kichał a może i gwizdał. Po czym miedzy kościelne ławy zeszło kilku ministrantów i szukali trzech kobiet, które się najbardziej skąpo ubrały na ślub. Musiały wyjść na środek przed ołtarz. Ksiądz staną obok nich i zaczął śpiewać jakąś znaną polską piosenkę, one zaczęły tańczyć, a obok tych trzech pań pojawił się koleś przebrany za Jacka Sparrowa i zaczął tańczyć z nimi....

Po czym pojechaliśmy całą ekipą (Merula, Kwachu, Piegos, Tosiu..) ratrakiem śnieżnym do Clavicepsa, który mieszkał ze swoim chłopakiem (wiek ok 10-12 lat) i matką tego chłopca na imprezę pić wódkę. Okazało się, że cała akcja odbywa się w domu i na podwórku domu mojej babci. Po jakimś czasie zacząłem grać w piłkę nożną jeden na jednego z matką chłopaka Claviego, po czym poszedłem do kotłowni palić śmieci... gdzie zaatakował mnie dziki dzik....

......po czym w śnie śniło mi się, że już nie śnie i spotykamy się ekipą pod pocztą robić jakiś dil, kupując balantajsa bez banderoli i opowiadam wszystkim co mi się śniło....

SEN DRUGI

Był to film SF, który oglądałem jednocześnie biorąc w nim udział. Ja i Harrison Ford i Mary Elizabeth Mastrantonio (m.in. Głębia, Robin Hood) siedzieliśmy na pontonie na oceanie, a obon nas na czymś co mogło ale wcale nie musiało przypominać pontonu było UFO, które nas atakowało. Mieliśmy tylko jedną broń... puszki Tigera które gdy się otwierało i rzucało zamieniały się w granaty. Kilka wybuchów i resztki pontonu wyglądające jak duży balon odleciały w dal... wydawało się, że wygraliśmy, ale nagle Elizabeth Mastrantonio zaatakował Rutger Hauer...zacząłem bić go po szyki plastikową maczetą i nagle skóra pękła, poleciały iskry, pękły kable i robot, którego grał Rudger sczezł...

....po czym czesałem ptaki na piaskowi w Bykowie i widziałem biegusa, który w locie zmienił się w dużą ważkę...

i oto żniwo dwóch skandynawskich nocy :-P

kisiel1992 

Wysłany: 2011-08-01, 22:53   

Uśmiałem się nieźle czytając :D

Odpowiedz do tematu