FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularne czasopisma przyrodnicze
Autor Wiadomość
piernik 

Wysłany: 2010-08-12, 09:42   Popularne czasopisma przyrodnicze

Czy pamiętacie takie pismo "Zwierzaki"??
Mam takie przebłyski z dzieciństwa i zastanawiam się czy tak brzmiał tytuł czy może wmawiam sobie istnienie tej gazety, w internecie nic nie znalazłam :/

edit: claviceps

Kamikazi 
ornitolog

Wysłany: 2010-08-12, 10:35   

Oczywiście, że było takie pismo. :) Wydawane było chyba od 1991 do 1999r przez Prószyński i S-ka. Miałam prawie wszystkie numery "Zwierzaków" i "Zwierzaków z plakatem". Pamiętam piękny plakat z pingwinami, który długo wisiał na mojej ścianie. ;) Wydawali też pismo "Kwak". Niestety treści ich zlewają mi się w jedno. W zwierzakach publikował swoje zdjęcia nieżyjący już niestety Artur Tabor.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

piernik 

Wysłany: 2010-08-12, 10:51   

Więc jednak istniało! :]
Ja pamiętam plakat mamy foki z małym oseskiem zachwycałam się nim w swoim szczenięctwie :]

Co do p. Artura Tabora, to cieszę się że zdążyłam poznać Dziką Polskę za jego życia. Mam paskudne "szczęście" znajdywać książki czy filmy autorów którzy odeszli z tego świata. Tak było np. z p. Simoną Kossak :/

tusia 
ornitolog
Marta Ś.

Wysłany: 2010-08-12, 13:07   

też pamiętam - prenumerowałam i Zwierzaki i Zwierzaki-plakat, Kwaka chyba też... nie pamiętam co się z nimi stało, pewnie leżą gdzieś w czeluściach mej piwnicy w Poznaniu :)

lis22 

Wysłany: 2010-08-12, 13:30   

" Zwierzaki " czytywałem w czytelni w bibliotece,mam też trochę " lisich " xero z poszczególnych numerów,w tym jedną okładkę i fotkę na dwie strony,niestety czarno białą.

Ja pamiętam jeszcze nawet sympatyczny dwutygodnik pt. " Kocham zwierzęta ",choć był on już poświęcony trochę innym tematom.

piernik 

Wysłany: 2010-08-12, 13:37   

O tak! Kocham zwierzęta było na takim papierze jak wiele programów telewizyjnych i było tam dużo zdjęć zwierząt :mrgreen:

Czeyczer 

Wysłany: 2010-08-12, 20:33   

A wie ktoś czy nadal wychodzi "Przyroda polska"?

BJK 

Wysłany: 2010-08-12, 20:58   

Czeyczer, jeżeli chodzi Ci o gazetę wydawaną przez LOP to:
ukazuje się jako miesięcznik
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

piernik 

Wysłany: 2010-08-13, 07:12   

pewnie że wychodzi Przyroda Polska sama zbieram :>
w dodatku teraz z lakierowaną okładką i muszę przyznać mam kolekcję płyt z odgłosami ptaków w cenie gazety :mrgreen: mają też być filmy DVD :smile:

tusia 
ornitolog
Marta Ś.

Wysłany: 2010-08-13, 07:15   

"Przyroda Polska" wychodzi jak najbardziej, z tym, że mi od pewnego czasu jakby mniej odpowiada poziom merytoryczny tej gazetki.... wg mnie mocno się opuścili...

Beti 

otop

Wysłany: 2010-08-13, 08:58   

tusia napisał/a:
"Przyroda Polska" wychodzi jak najbardziej, z tym, że mi od pewnego czasu jakby mniej odpowiada poziom merytoryczny tej gazetki

odnoszę takie samo wrażenie

A "Zwierzaki" też pamiętam - bardzo je lubiłam ;)

Birdwatcher 

Wysłany: 2010-08-13, 12:59   

do tej pory mam wszystkie:D 'kwaka' trochę i większość "zwierzaki plakat' - obecnie ogląda je moja siotrzenica, jak się nauczy czytać -poczyta

pozdr;))

Czeyczer 

Wysłany: 2010-08-13, 17:07   

Pytam o "Przyrodę polską" bo bardzo mi się spodobały numery z lat 70 i 80. dostałem je od swojej mamy, która je zbierała.
"Zwierzaków" też mam sporo. :)

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2010-08-13, 17:17   

Też zbierałem "Zwierzaki", mam sporą kolekcję ale brakuje mi kilku numerów. Prenumerować zacząłem dopiero od roku 1997. Szkoda, że już tego nie ma, ale przynajmniej będzie jakaś pamiątka z dzieciństwa :mrgreen:

* http://picasaweb.google.com/accipiter6
* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/

Paweł Wójcik

lis22 

Wysłany: 2010-08-13, 18:34   

Ogólnie szkoda że nie ma żadnego tego typu miesięcznika który opisywał by zwierzęta,ich zwyczaje,dawał ładne zdjęcia i czasami jakieś plakaty,zamieszczał ciekawe anegdoty i opisy spotkań - odnoszę wrażenie że teraz o zwierzętach piszą tylko pisma myśliwskie ... :?
a spora część społeczeństwa nie posiada wiedzy nawet o pospolitych gatunkach zamieszkujących nasz kraj.

Odpowiedz do tematu