PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BJK
2013-10-31, 21:24
Papież umarł
Autor Wiadomość
echen 

Wysłany: 2005-04-03, 13:20   Papież umarł

Ojciec ?więty odszedł z tego wiata...
Ja mogę powiedzieć, że dla mnie był ważn? osob?, i to nie tylko przez pryzmat swoich dokonań zmieniaj?cych losy wiata, łagodzenie konfliktów, nios?cych pojednanie etc. Jego stwierdzenie „czas ucieka a wiecznoć czeka” mam nadzieję, pozwoli mi nie przegapić w moim marnym życiu tego co najważniejsze. Cieszę się, że dane mi było żyć w tym samym czasie co on.
Nie zapomnę jak pewnego ranka zepsuł mi się samochód i wybrałem się pieszo do pracy (9 km) i w pewnym momencie zobaczyłem papieski helikopter w trakcie przelotu znad Wigier do Siedlec. Niby nic wielkiego ale nigdy tego nie zapomnę. To było moje ostatnie „spotkanie” z papieżem.
Przy okazji polecam ostatni? ksi?żkę Karola Wojtyły „Pamięć i tożsamoć”. Czyta się naprawdę dobrze.

zwirek 

Wysłany: 2005-04-03, 15:00   

Dla mnie Papież był naprawdę Wielkim i Wspaniałym Człowiekiem. Wczoraj wieczorem czuwałem pod Kuri? w Krakowie razem z innymi ludĽmi. Zapalone znicze i wieczki owietlały rozmodlone i skupione twarze wiernych. Kiedy wypowiedzieli te straszne słowa, że Papież odszedł z tego wiata padłem na kolona razem z innymi. Nie było wtedy człowieka, któremu nie polałyby się łzy, każdy płakał, każdy cierpiał... Pomylałem: co ja teraz zrobię :?: Co będzie ze mn?, ze wiatem :?: Nigdy nie zapomnę jak przejeżdzał przez moj? rodzinn? miejscowoć, kiedy pieszył do Starego S?cza na spotkanie z wiernymi. Widziałem go w oknie samochodu, zamylonego, spokojnego, błogosławił nas....
Dla mnie Papież był i nadal jest Drogowskazem w życiu, Znakiem wskazuj?cym drogę do Chrystusa - Drogę Miłoci.... Zawsze pozostanie w moim sercu... Gdziekolwiek będę - ja i On... :cry:

emzar 
lasowy

Wysłany: 2005-04-03, 15:34   

po prostu brak slow... :(
[']['][']

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-03, 16:28   

Ja wczoraj wracałem z Walnego Zjazdu Członków OTOP i przechodziłem koło Kocioła w. Anny w Warszawie. Zebrało się sporo ludzi. ale to, co zobaczyłem dwie godziny póĽniej w telewizji, przerosło moje wyobrażenia. Kiedy się dowiedziałem, że Papież umarł, był na pewno smutek, ale mylę, że powoli wszyscy sie do tego przygotowywali. Niewatpliwie był to wielki, m?dry i wspaniały człowiek - być może dopiero teraz wielu z nas uważniej zacznie zgłębiać Jego naukę, pozostawion? w ksi?żkach, homiliach i encyklikach. Szkoda, że dopiero teraz zaczniemy naprawdę doceniać to, co stracilimy. Głęboko współczuję wszystkim nam, dla których Papież był kims wyj?tkowym, ale żal mi również człowieka, który zostanie nowym papieżem. To będzie ogromna odpowiedzialnoć i ogromny ciężar, gdyż stale każdy jego czyn, każdy krok będzie porównywany z tym, co by zrobił na jego miejscu Jan Paweł Wielki, bo tak powinnismy o nim mówić, pisać, i do niego się modlić, bo nie ma w?tpliwoci, że on ogl?da teraz z bliska Boga, którego ukochał, i do którego przyprowadził ogromne rzesze ludzi.

KAROL B 

Wysłany: 2005-04-03, 18:11   

Żegnaj OJCZE ?WIĘTY...
:cry: :cry: :cry:

PiotrekGuzik 

Wysłany: 2005-04-03, 18:20   

Teraz wiat już nie będzie taki jak kiedy :(

KAROL B 

Wysłany: 2005-04-03, 18:46   

?więta racja Piotrze
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

GacOlka 

Wysłany: 2005-04-03, 19:27   

Zakonczyla sie ziemska droga Apostola, ale Karol Wojtyła nie umarl. Nie tylko w kontekscie zycia wiecznego, ale takze tu na ziemi - bedzie zyl w nas, w pamieci milonow ludzi, a takze w swoich ksiazkach, w nauce jaka glosil, w tym czego dokonal.
Sposob w jaki umieral byl symbolicznym podsumowaniem i potwierdzeniem jego calego zycia, tego o czym mowil i w co wierzyl. Niezwykle.
Dalej brakuje mi juz slow...

Wychuchol 

Wysłany: 2005-04-03, 19:30   

Był to największy człowiek naszych czasów. Przeżylimy przez te wszystkie lata razem z Nim tyle chwil wzniosłych, tyle wzruszeń ... Bez Niego byłbym dzi na pewno kim zupełnie innym. A On nawet gdy nie mógł już mówić, dalej przemawiał do nas swym życiem, przekazuj?c tak wiele o cierpieniu, staroci, mierci - rzeczach, które odsuwamy od swej wiadomoci, ukrywamy, udajemy że ich nie ma.

Zawdzięczamy Mu niezmiernie wiele. Niech nas dalej z nieba prowadzi do Boga.

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-04-03, 22:04   

Powiem tylko tyle:
Odszedł wielki człowiek, który zrobił tak wiele rzeczy...dla nas....dla młodzieży.....dla ludzi starszych....niestety już nigdy nie będzie drugiego człowieka, który go zast?pi i działać będzie jak nasz stary i miły KAROL WOJTYŁA.
:cry: :cry: :cry:
...[']...[']...[']...

zygmunto 

Wysłany: 2005-04-03, 22:30   

Pamięć po tym człowieku pozostanie wieczna. Tak samo wieczna powinna pozostać nadzieja , której uczył i któr? w nas wpajał. To w jaki sposób Nasz Papież mylał i co czynił powinno być dla nas przykładem najbardziej godnego przeżycia swojego życia na ziemi;abymy tak jak On potrafili żyć wiadomie i umieli nie czynić nic wbrew sobie.
:( :( :(

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-04-04, 15:14   

padre.... padre.... padre.... :cry:

refleksja 

Wysłany: 2005-04-04, 15:53   

To była lekcja wspaniałego życia, lekcja umierania i cierpienia. Teraz przyszedł czas na egzamin. On żyje w Nas, w Naszych sercach i mylach i żyć będzie dopóki będzie Nasza pamięć.
Odszedł Niezast?piony, Wspaniały i Wielki Człowiek, Ojciec, Papież.

[*][*][*]

"..nie cofajcie się nigdy
przed przeszkodami
które staj? na cieżkach
naszego życia.."

Jan Paweł II

saas 

Wysłany: 2005-04-04, 16:15   

You'll never walk alone Ojcze ?więty, zawsze będziesz w naszych sercach ...
[']...[']...[']

Szybszy 

Wysłany: 2005-04-04, 17:12   

Mylałem że byłem do tego przygotowany a uderzyło jak nic do tej pory...

Teraz najważniejsze dla nas Polaków (i nie tylko) to nie ograniczyć się do wspomnień ale żyć tak jak chciałby abymy żyli bo to jest najlepszy sposób oddania mu czci, mylę że tego od nas by chciał, nigdy rytuały nie przesłaniały mu treci...

Odpowiedz do tematu