PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2006-08-25, 14:30   

krotom napisał/a:
jeszcze niedawno wyglądała tak
kroti ja tam nic nie widze :roll: , ale ja pamiętam ja tak
Kejbii napisał/a:
Dla DziPISa Jego Doda w niezłej formie
:res:

Antoni 

Wysłany: 2006-08-25, 20:15   

O ludzie... na prawdę nie rozumiem co wam się podoba w Dodzie. Na mnie taka panienka działa odpychająco, butne czuczło pełne hucpy. Wiem, że dziewczynek się nie bije, ale jedyne co mi się ciśnie na usta gdy na nią patrzę to prać i patrzeć czy równo puchnie.
“Shooting them [beavers] when they are so engaged, a common practice, somehow seems to me in these days, like firing from ambush on children at play, or shooting poor harmless labourers at work in the fields"
Grey Owl ( "Wa-Sha-Quon-Asin" )

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2006-08-29, 20:33   

Mnie strasznie sie podoba muzyka filmowa z "Opowieści z Narni", "Piratów z Karaibów" i "Powrotu króla".

No i oczywiście Janosik rulezzzz :]

A tak poza tym to jeszcze wszystko co leci w ESCE

BJK 

Wysłany: 2006-09-10, 21:10   

for napisał/a:
ja dodam jeszcze Iron Maiden, U2, Metallica, AC/DC itd

te zespoły tez oczywiscie!!!
a ja jeszcze dodam Genesis - z Peterem Gabrielem (koniecznie);
jasne, ze Queen z Fredkiem i stare dobre Budgie !
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

BJK 

Wysłany: 2006-09-10, 21:25   

ZAPOMNIAŁAM - MOJA PODSTAWOWA ROCKOWA EDUKACJA !!!
Uriah Heep - "Lipcowy poranek"

i TRex z śp. Mark'em Bolanem - "Dzieci rewolucji"

starczy, bo do rana będę pisać :> :-D
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-09-13, 08:55   

Moje klimaty:
Red Hot Chili Peppers, T.Love, Szwagierkolaska, Nightwish, The Toy Dolls, Green Day, Disturbed, Linkin Park, Sting, Rammstein, stary Varius Manx, The Offspring, Limp Bizkit, The Bloodhound Gang, U2 i mnóstwo mnóstwo pojedynczych piosenek, że wspomnę o kilku kultowych jak dla mnie:
Hoobastank - The reason
Village People - Y.M.C.A.
Varius Manx - Pocałuj noc
Lenny Kravitz - Fly away
U2 - Walk on
Bill Withers - Ain't no sunshine
The Rembrandts - I'll be there for you
Wagner - Ride of the valkyries (ależ to daje kopa :D )

Lanius 

Wysłany: 2006-09-15, 16:16   

Powtórzę się w tym temacie, ale wiem, że czasem nie czyta się niektórych teamtów.

Cytat:
Czwartek, 14 września 2006
Powiedz mi czego słuchasz, a powiem ci, kim jesteś
PAP 16:20

Psycholog z brytyjskiego University of Leicester szuka na całym świecie chętnych do badań związku pomiędzy stylem preferowanej muzyki a sposobem życia i innymi cechami.
To, jakiego rodzaju muzyki dana osoba słucha, mówi zaskakująco wiele o tym, jakim jest człowiekiem - uważa psycholog z University of Leicester, dr Adrian North na podstawie swoich badań związku preferencji muzycznych oraz rozmaitych cech i okoliczności życia w Wielkiej Brytanii.

Teraz North chce zebrać dane na całym świecie na 10 tysiącach osób, które wezmą udział w jego internetowym badaniu (www.musicaltastetest.com). Prace te finansuje British Academy.

Udział w badaniu wymaga wpisania do kwestionariusza podstawowych informacji takich jak wiek, płeć, wykształcenie, zarobki, podróże, ale także poglądy polityczne i moralne, oraz określenia preferencji muzycznych. Do wyboru jest ponad 50 stylów muzycznych, m.in. pop, punk, country, muzyka renesansowa czy irlandzka.

North ma nadzieję, że jego badanie pozwoli zrewidować liczne stereotypy na temat fanów różnego rodzaju muzyki, np. taki, że miłośnicy muzyki gotyckiej są przygnębieni, a słuchacze klasyki to przedstawiciele społecznej klasy wyższej itp.

Obecnie na publikację w piśmie "Psychology of Music" czeka praca Northa z analiz podobnych danych ponad 2,5 tys. Brytyjczyków.

Podczas analiz tych danych okazało się, że fani różnych rodzajów muzyki dawali bardzo różne odpowiedzi. Szczególnie wyróżniali się miłośnicy hip-hopu i muzyki dance. Okazało się np., że grubo ponad jedna trzecia (37,5%) fanów hip-hopu oraz niemal jednak trzecia (29%) fanów muzyki dance miało w ostatnich pięciu latach więcej niż jednego partnera seksualnego - w porównaniu np. z 1,5% takich osób wśród wielbicieli muzyki country.

Miłośnicy hip-hopu i dance deklarowali się także jako stosunkowo najmniej religijni, mniej chętnie segregujący odpady, mniej zainteresowani rozwojem alternatywnych źródeł energii czy wzrostem podatków, które usprawniłyby działanie służb publicznych.

Jednocześnie ci sami ludzie częściej niż inni przyznawali się do wykroczeń. Popełnienie czynu niezgodnego z prawem zadeklarowała w kwestionariuszu ponad połowa miłośników hip-hopu (53%) i muzyki dance (57%). Dla porównania w konflikt z prawem weszło niespełna 18% fanów muzyki z musicali.

Fani hip-hopu i muzyki dance częściej próbowali też narkotyków. Do kontaktu z marihuaną przyznała się jednak także - co ciekawe, około jedna czwarta miłośników muzyki klasycznej i opery, a ponad 12 proc. z nich sięgało po grzyby halucynogenne.

W kwestiach finansowych, dotyczących wykształcenia, zatrudnienia i zdrowia, fani różnili się zależnie od statusu społeczno- ekonomicznego. Styl życia miłośników muzyki klasycznej i opery kazał ich przypisać do klasy średniej i wyższej. Średnie roczne zarobki brutto tych osób wynosiły po około 35 tys. funtów, natomiast fani muzyki dance zarabiali średnio 23,3 tys. funtów.

Miłośnicy opery i klasyki mieli też częściej wyższe wykształcenie. Co czternasty z nich miał doktorat. Doktorów nie było w ogóle wśród zdeklarowanych fanów muzyki pop.

Jeśli chodzi o jedzenie, to stosunkowo najwięcej pieniędzy wydają na nie fani muzyki klasycznej, opery i jazzu. Oni też najczęściej i najchętniej z badanych sięgali po wino. (sm)

Potwierdzacie? Jako miłośnik muzyki zarówno klasycznej jak i rockowej mogę powiedzieć, że po wino sięgam z chęcią :mrgreen: .

Justyna 

Wysłany: 2006-09-22, 12:41   

for napisał/a:
po prostu nie znosze dicho i innej pop komerchy

podpisuje się pod tym

BJK 

Wysłany: 2006-09-22, 12:49   

Lanius napisał/a:
Potwierdzacie? Jako miłośnik muzyki zarówno klasycznej jak i rockowej mogę powiedzieć, że po wino sięgam z chęcią .

potwiedzam, najlepsze semi sweet czerwone :oki:

Joanna 

Wysłany: 2006-09-22, 18:18   

Lanius napisał/a:
Jednocześnie ci sami ludzie częściej niż inni przyznawali się do wykroczeń. Popełnienie czynu niezgodnego z prawem zadeklarowała w kwestionariuszu ponad połowa miłośników hip-hopu (53%) i muzyki dance (57%). Dla porównania w konflikt z prawem weszło niespełna 18% fanów muzyki z musicali.

Fani hip-hopu i muzyki dance częściej próbowali też narkotyków.

E, tam, a sprawdzili korelacje z wiekiem? To po prostu jest młodzież miedzy 16-25 lat, te rodzaje muzyki sa najmodniejsze wśród młodych ludzi. Oni częsciej popełniaja wykroczenia "jakieś tam" bo są moblini - np. rzuci papierek na ulicy niż staruszek siedzacy w domu i słuchający musicali.
Wiecej pieniędzy mają i wydają miłośnicy spokojniejszej muzyki bo są to osoby starsze, które zdążyły lepiej się ustawić w życiu.

BJK 

Wysłany: 2006-09-28, 09:24   

dla przypomnienia stare dobre Budgie - uwaga utwór ma 10 minut
[img=http://www.wrzuta.pl/images_2/audio.gif.jpg]

Alekto 

Wysłany: 2006-09-29, 12:51   

Lanius napisał/a:
Potwierdzacie? Jako miłośnik muzyki zarówno klasycznej jak i rockowej mogę powiedzieć, że po wino sięgam z chęcią .

Zgadza się.
Jazzik, winko i dobra książka. A za oknem dżdżysty welon depresji wyciągający łapska....hehehe... :twisted:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-10-01, 10:30   

Ja się jeszcze nie zwierzałem ze swych muzycznych fascynacji :>
Ogólnie rzecz biorąc słucham muzy raczej cięższej, ale i lżejsze klimaciki czasem zarzucam. Wymienię może pare kapel (kolejność jest raczej przypadkowa ;-) ):

Armia, Pearl Jam, Soundgarden, Alice in chains, Delirious, U2, Pneuma, 2Tm 2,3, Houk, wszystkie inicjatywy Kazika :] , System of a down, Soulfly, Stare Dobre Małżeństwo, Anna Maria Jopek, Hey (ale raczej ten starszy - zwłaszcza mega koncert ze Spodka z 1994 - arcydzieło :res: ), Miasto, Malleo Reagge Rockers, sporo soundtracków (zarówno te zagrane typowo klasycznie jak i całkiem nie-klasyczne np z Requiem for a dream), Myslovitz, Dżem, Etna, Grzesiu Turnau, Kasia Kowalska (ale ta wczesna, pojedyncze z nowszych), Norah Jones, P.O.D

Poza tym lubię folkowe klimaty, jakieś bigbandowe granie. Poza tym co wymieniłem powyżej jest cała masa pojedynczych wałków które bardzo lubię i chetnie wrzucam do Playlisty :mrgreen:

Z grubsza tyle :]

Justyna 

Wysłany: 2006-10-01, 14:11   

http://www.youtube.com/watch?v=bMwKcwuZ8rI

teledysk Coma Leszek ŻUKOWSKI

http://www.youtube.com/watch?v=mj3K3wXcWl4 Czas globalnej niepogody

lis22 

Wysłany: 2006-12-18, 16:02   

Queen,Genesis,The Police,The rolling Stones,Pink Floyd - solo - Elton John,Peter Gabriel,Phil Collins,Sting,David Gilmour,Ben Folds - Polska - Budka Suflera,Perfekt,Lady Pank,Grzegorz Turnau,Anna Maria Jopek - no i - oczywiście - muzyka filmowa - John Williams,James Horner,Hans Zimmer,James Newton Howard i wielu innych kompozytorów...

[ Komentarz dodany przez: Rey: 2006-12-18, 21:40 ]
Bardzo słuszna pozycja lidera listy :oki:

Odpowiedz do tematu