PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne DOBREGO początki czyli...
Autor Wiadomość
Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2007-05-28, 01:10   

Super :) :oki:
Ale taka moja mała rada, wyskocz w inny teren niz bagna, są jeszcze no lasy i pola. Coprawda na pola to teraz nie pora... ale po żniwach... zdziwisz sie ile tam fajnych ptasiorów jest ;)

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

lagopus 

Wysłany: 2007-05-28, 11:45   

Heimdall, spokojnie do lasów i na pola też jeżdże :> ale o bagnach napisałem bo to od nich sie zaczęło, a na pola teraz zbytnio nie mogę bo mam alergię i muszę się oszczędzać :sad:

Kamil 

Wysłany: 2007-08-03, 13:30   

Ja przyrodą interesowałem się jakoś od zawsze ;-) ale kiedyś wpadła mi w ręce książka o ptakach i uznałem że ptaki najbardziej mi się podobają.Później miałem mały zastój jeśli chodzi o ptaki,ale dzięki Forum trochę odżyłem ;-) :mrgreen:

Mykita 

Wysłany: 2007-08-18, 18:18   

Od dziecka mieszkam koło lasu i to wynikło jakoś tak samo z siebie :-) Widywałem różne gatunki ssaków, ptaków.... i niewiele o nich wiedziałem. Zacząłem w końcu czytać książki przyrodnicze, czasopisma typu "Przyroda Polska" czy "Łowiec Polski" i jednocześnie chodziłem po lesie najpierw z lornetką, później z aparatem z teleobiektywem..... W rezultacie mam chyba typowe objawy uzależnienia :mrgreen:

Kamil 

Wysłany: 2007-08-18, 18:49   

Ja kiedyś mieszkałem blisko pól-50m od domu rozciągały się pola,a tam skowronki,kuropatwy,przepiórki,ortolany,żurawie,na pobliskiej żwirowni brzegówki,zające.Teraz mieszkam bliżej lasu ok.250m za domem mam ols tzw olszyna :D a ok 1km mam do prawdziwego lasu.I teraz na wiosnę słyszę z okna wspaniały koncert słowików i innych ptaków,słyszałem w tym roku derkacza,słyszę żurawię wiosną i jesienią,kilka m od okna przelatują bociany i chodza po łące za domem,kuropatwy przychodzą pod okna ,pojawia się zajączek.Ogólnie miałem zawsze fajnie :smile: .Teraz mam w sumie lepiej ale trochę mi brakuje klimatu tamtych pól,szczególnie śpiewu ortolana,który jakoś fajnie mi się kojarzy,a kuropatwy,przepiórki i skowronki słyszę i tutaj.

salamandra 

Wysłany: 2007-09-09, 01:40   

od dziecinstwa kochalam wies i przewaznie tam spedzalam wakacje. takze od najmlodszych lat mialam "bzika" na punkcie wszystkiego co sie rusza obojetnie czy to piesek,ptaszek czy pajak ;)
ogolnie bylam odwaznym dzieckiem :) zawsze chcialam pomagac przyrodzie i zwierzetom. jak bylam mlodsza to wstawialam sie w obronie ich gdy chlopaki z podworka znecali sie nad jakims wrobelkiem lub innym zwierzeciem.
uwielbiam wszystkie zwierzeta :) a szczegolnie ich obserwacje chociaz mozna powiedziec ze nie jestem w tym najlepsza bo nie mam jeszcze doswiadczenia.a ciezko jest tak cichutko podejsc by nie sploszyc zwierzat. ale ostatnio widzialam samice bazanta jak przebiegala przez pole z malymi i zajace a takze na niebie jastrzebia to babcia narobila paranoi ze jej kury zlapie ;) a ma tylko dwie hehe :)

Zombie 

Wysłany: 2007-09-09, 10:39   

Witam :)
U mnie to chyba tak od zawsze, po Tacie chyba tak mam że od zawsze kochałem przyrode i od zawsze mnie fascynowała, dziwiła. Po za tym przebywałem od zawsze z osobami które również miały takie zainteresowania, od niedawna zacząłem sie "wkręcać" w ornitologie za sprawą mojego kolegi który ma na punkcie pozytywnego świra :)
Pozdrawiam

www.ZombieAlbum.go.pl - Ciekawe zdjęcia

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2007-09-09, 19:31   

salamandra napisał/a:
a szczegolnie ich obserwacje chociaz mozna powiedziec ze nie jestem w tym najlepsza bo nie mam jeszcze doswiadczenia.a ciezko jest tak cichutko podejsc by nie sploszyc zwierzat.

To prawda, dlatego przy obserwacji dzikich ssaków i ptaków bardzo przydaje się lornetka (warto zainwestować w takie coś) :) A co doświadczenia to nie martw się - szybko go nabędziesz zwłaszcza czytając temat o oberwacji ptaków lub ssaków (czy co cię tam najbardziej interesuje) i biorąc udział w zagadkach na forum (niektóre są naprawde trudne, ale inne mogą spokojnie rozwiązać nawet początkujący) ;) . Ja w ten sposób poczyniłam bardzo szybkie postępy :smile: Warto też zainwestować w jakiś nawet najmniejszy przewodniczek po polskich ptaszkach, bo to naprawdę fascynujące stworzonka (a później w miarę rosnących potrzeb i pragnienia wiedzy- Jonsson lub Collins ;) ).
Zombie napisał/a:
Po za tym przebywałem od zawsze z osobami które również miały takie zainteresowania

Zazdroszczę. Już za czasów, gdy jeszcze nie odkryłam polskiej przyrody i interesowałam się siakimiś gepardami, krokodylami i antylopami (zmieniło się to niecałe 2 lata temu), to już moja rodzina i otoczenia uważała, ze mam fioła na punkcie przyrody i dziwiła się skąd u mnei takie nietypowe zainteresowania, a co dopiero teraz, gdy wszystkei stwierdzone w Polsce mewy wymieniam jednym tchem ;) Niestety nadal to forum jest jedynym miejscem, gdzie mogę znaleść ludzi o podobnych zainteresowniach :roll:

lagopus 

Wysłany: 2007-09-09, 20:00   

Wiktoria napisał/a:
Zazdroszczę. Już za czasów, gdy jeszcze nie odkryłam polskiej przyrody i interesowałam się siakimiś gepardami, krokodylami i antylopami (zmieniło się to niecałe 2 lata temu), to już moja rodzina i otoczenia uważała, ze mam fioła na punkcie przyrody i dziwiła się skąd u mnei takie nietypowe zainteresowania, a co dopiero teraz, gdy wszystkei stwierdzone w Polsce mewy wymieniam jednym tchem ;) Niestety nadal to forum jest jedynym miejscem, gdzie mogę znaleść ludzi o podobnych zainteresowniach :roll:

jak bym opowiadał o sobie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-09-09, 20:18   

Wiktoria napisał/a:
jest jedynym miejscem, gdzie mogę znaleść ludzi o podobnych zainteresowniach :roll:
a forum Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" a forum LasyPolskie ? :-) a inne fora ;) :D :P

wiem czepiam się ;) :P

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2007-09-09, 20:47   

Pełek napisał/a:
a forum Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" a forum LasyPolskie ? :-) a inne fora ;) :D :P

To tylko studenci mają czas na siedzenie przy internecie przez pół doby :P A na LasyPolskie kiedyś sie chyba nawet zarejestrowałam, żeby na kilka zagadek odpowiedzieć, ale tylko raz tam zajrzałam ;)

Kamil 

Wysłany: 2007-09-09, 20:51   

Wiktoria napisał/a:
Niestety nadal to forum jest jedynym miejscem, gdzie mogę znaleść ludzi o podobnych zainteresowniach
Ja niestety też :roll:
Pełek napisał/a:
a forum Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" a forum LasyPolskie ? a inne fora
ja jestem zarejestrowany na kilku innych forach ,ale najbardzeij podoba mi się FORUM PRZYRODA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kamil 

Wysłany: 2007-09-09, 20:53   

Wiktoria napisał/a:
A na LasyPolskie kiedyś sie chyba nawet zarejestrowałam, żeby na kilka zagadek odpowiedzieć, ale tylko raz tam zajrzałam
Ja tez tam jestem i zajrzałem chyba 2 czy3 razy ;-) Ogólnie na innych forach to odpowiadam tylko na zagadki

salamandra 

Wysłany: 2007-09-09, 22:27   

ale wiecie co taka jest prawda ze np.ludzie z mojego otoczenia nie rozumieja moich zainteresowan.
tak mnie to wkurza ze ludzie nastawieni sa w wiekszosci na zysk,ludzie mlodzi,bez pasji!bez zainteresowan.koncza jakies studia a nie maja pojecia co chca w zyciu robic...
tak ciezko mi gdy chce podzielicsie ze swoimi wrazeniami ze znajomymi-szczegolnie facetami :/ nabijaja sie ze mnie zebym najlepiej zamieszkala w lesie jak taka madra jestem bez dostepu do cywilizacji skoro tak wazna jest dla mnie rpzyroda..czuje sie czasem wlansie taka odosobniona :(

Accipiter 
Dreptak bagienny

Wysłany: 2007-09-10, 08:47   

salamandra napisał/a:
ale wiecie co taka jest prawda ze np.ludzie z mojego otoczenia nie rozumieja moich zainteresowan.

Niemalże tak samo jest u mnie. Niestety :?
Jak chodzę po lesie, koło zbiorników itp. z lornetką i aparatem, to ludzie, którzy ewentualnie się tam gdzieś znajdują patrzą się na mnie jak na dziwaka. Myślą pewnie "a tu znowu jakiś kretyn ptakom pod spódniczki zagląda..." - tak to mniej więcej jest :? :roll:

A tak ogólnie to witaj salamandra na forum! :mrgreen:

Odpowiedz do tematu