FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe filmy przyrodnicze...
Autor Wiadomość
kiwi_84 

Wysłany: 2007-08-15, 18:18   Ciekawe filmy przyrodnicze...

Witam!

Oglądacie przyrodnicze filmy dokumentalne? Któryś zrobił na Was duże wrażenie i chcecie polecić go innym? Zapraszam do dyskusji :)

Ostatnio przypadkowo trafiłem pilotem :) na dokument "W sercu dżungli" ("Deep Jungle"). Jest on nadawany w sobotni ranek w Dwójce (godzinę sprawdź w programie TV ;) . W najbliższą sobotę (17.07) poleci drugi z trzech odcinków. Oto oficjalna strona serii:

www.pbs.org/wnet/nature/deepjungle/

Mnie o mało to kapcie nie pospadały gdy oglądałem ćmę pobierającą nektar za pomocą 30 centymetrowej trąbki czy nietoperza polującego na ryby. Wszystkich jednak pobił mały ptaszek, który wykonywał "księżycowy chód" ("moonwalk") niczym Michael Jackson :)

Tutaj są fragmenty z "moonwalkiem" (dostępne także na powyższej oficjalnej stronie):

www.youtube.com/watch?v=i-wtO7pjJKk

lub tu

www.youtube.com/watch?v=mfEaAFOJxXQ

Z kolei w piątek Dwójka powtarza serię dokumentalną "Nie ma cudów" ("Weird Nature"). Sam chętnie obejrzę powtórkę, bo kilka miesięcy temu załapałem się tylko na dwa ostatnie odcinki. Polecam zwłaszcza przedostatni gdzie pokazano niesamowite przykłady symbiozy np. pomiędzy żabą i pająkiem czy skorpionem i jaszczurką. Tutaj link do oficjalnej strony:

www.jdp.co.uk/programmes/Weird-Nature

Filmy zawierają niesamowite ujęcia, zerknijcie choćby na to:

www.jdp.co.uk/programmes/...%20-%20Bushbaby

Pozdrawiam ;-)

salamandra 

Wysłany: 2007-09-09, 01:46   

ja to kocham filmy przyrodnicze :) lubie rowniez produkcji polskiej :) ukazuja piekno naszej przyrody :) i wiele mozna sie z nich dowiedziec

Kamil 

Wysłany: 2007-09-09, 11:23   

salamandra napisał/a:
lubie rowniez produkcji polskiej
ja nawet wole ogladać te ukazujące Polskę a nie egzotyczne kraje :]

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2007-09-09, 11:28   

"100 tysięcy bocianów" - takich filmów jak wyżej wymieniony bardzo do tej pory brakowało. Film ukazujący to co najlepsze czyli oblicze polskiej przyrody. Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki :D

Ogólnie rzecz biorąc w TV jest zdecydowanie za mało filmów o europejskiej przyrodzie. Ciągle tylko te egzotyki: Afryka, oceany itp. Tak dla odmiany przydalaby się jakaś seria dokumentów o np. awifaunie europejskiej.

* http://picasaweb.google.com/accipiter6
* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/

Paweł Wójcik

Kamil 

Wysłany: 2007-09-09, 11:40   

Accipiter napisał/a:
Tak dla odmiany przydalaby się jakaś seria dokumentów o np. awifaunie europejskiej.
przydałaby się :mrgreen: :oki:

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-09-09, 13:07   

Ja wole oglądać filmy o przyrodzie egzotycznej. Naszą mogę oglądać do woli na żywo :) ,

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2007-09-09, 23:02   

Ale filmy to nie tylko oglądanie, ale też dowiedzenie się czegoś. Oczywiście można czytać w tym celu książki, ale większość polaków pewnie nie jest aż tak ambitna.

Odpowiedz do tematu