PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: BJK
2010-10-13, 23:29
Cele na 2008 ptasie i nie tylko.
Autor Wiadomość
paszcza 
Agata

Wysłany: 2008-01-02, 17:28   

Mam taki cel/marzenie na ten rok, żeby zobaczyć rybołowa :eek: I zrobić jak największe postępy w rozpoznawaniu ptaków, znaleźć ciekawe miejsca w najbliższej okolicy. Sprzętowych inwestycji nie przewiduję, chyba że wygram w totka odpowiednią sumę ;-)
Z nie-ptasich celów: nie opuścić się w nauce, podnieść swój poziom wiedzy na temat grzybów, coby się na Salamandrze nie zbłaźnić, a we wakacje popracować i może gdzieś wyjechać (rekreacyjnie, nie do pracy).

kaczyk717 
siewkolub

Wysłany: 2008-01-02, 19:19   

paszcza napisał/a:
, podnieść swój poziom wiedzy na temat grzybów, coby się na Salamandrze nie zbłaźnić
o co chodzi?????????????

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2008-01-02, 20:07   

Łukasz L. napisał/a:
zając porządne miejsce w Olimpiadzie Biologicznej

gimnazjalnej czy licealnej?

Łukasz L. 

Wysłany: 2008-01-04, 07:06   

Gimnazjalnej :oki:

paszcza 
Agata

Wysłany: 2008-01-04, 18:29   

kaczyk717 napisał/a:
paszcza napisał/a:
, podnieść swój poziom wiedzy na temat grzybów, coby się na Salamandrze nie zbłaźnić
o co chodzi?????????????

Salamandra to konkurs przyrodniczy (Wielkopolskę obejmujący), w tym roku temat dla szkół ponadgimnazjalnych to "Lasy pełne grzybów". Wzięłam udział w etapie szkolnym, bo co mi tam :razz: I przeszłam do wojewódzkiego. Problem w tym, że mój poziom wiedzy o grzybach jest godny pożałowania. W etapie szkolnym w wielu pytaniach strzelałam, a połowa z nich dotyczyła roślin leśnych, o których wiem nieco więcej, choć i tak mało :| (a na etapie wojewódzkim będą same grzyby).

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2008-01-04, 19:16   

Łukasz L. napisał/a:
Gimnazjalnej :oki:
to życzę powodzenia, mam nadzieję, że w tym roku nie będzie takich problemów jak za moich lat ;-)

WojtekG 
ornitolog

Wysłany: 2008-01-04, 20:31   

Hmm...Moje marzenie (albo cel) na ten rok to powiększyć liczbę widzianych przeze mnie gatunków ptaków (liczby nie wybieram , bo nie zbliżam się do żadnej "okrągłej")
Wyjechać gdzieś z bratem w pobliski teren (najlepiej w maju) bo ładnie tu u nas :]
Z nie-ptasich celow/marzeń to złapać trupią główkę , zmrocznika liguryjskiego lub z.wieczorniaka(w polsce!)lub inne zawisaki z południa oraz mieć nie najgorszą średnią na koniec roku.
Ach, gdyby chociaż dwa te marzenia/cele się spełniły... :/

Łukasz L. 

Wysłany: 2008-01-04, 21:29   

Wężosław, moje zdanie, co olimpiady jest jedno, powinni zrobić temat a nie ogól biologi. W tym roku zwierzęta a w tym rośliny, etc.

Ale zobaczymy jak mi pójdzie :>

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2008-01-05, 19:01   

To w gimnazjum już nie jest tak, że są podane zagadnienia, z którymi trzeba się zapoznać przygotowując się do olimpiady?

Łukasz L. 

Wysłany: 2008-01-05, 19:20   

Wężosław napisał/a:
To w gimnazjum już nie jest tak, że są podane zagadnienia, z którymi trzeba się zapoznać przygotowując się do olimpiady?

Nie jest biologia ogólna i koniec kropka. Teraz nie ma miejsc na konkursie kuratoryjnym, tylko jak masz powyżej 96% to jestes laureat :|

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2008-01-05, 19:35   

To gdy pisałem w 2006 roku, było tak, że do kolejnego etapu przechodziło tylko około 100 najlepszych osób, a laureatami zostawało już nie pamiętam ile najlepszych i też nie było miejsc. Po prostu najlepsi byli laureatami (zwolnieni z testu), potem byli finaliści (jakieś dodatkowe punkty) i potem uczestnicy (ci nic nie dostawali). Może poszczególne okręgi różnią się między sobą zasadami. W każdym razie powodzenia!

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2008-01-05, 20:28   

Panowie, może by tak zakończyć już ten offtopic, hm? ;)

[i] Winer [i]

Ptyś 

Wysłany: 2008-01-06, 13:06   

no a u mnie to tak:Jak pogoda pod koniec maja będzie jak drut bo mi dziczenie miedzynarodowe najprawdopodobniej wypadnie z naciskiem na Orchis ustulata które da mam nadzieję sporo dla ratowania populacji ponidziańskiej, wiecej czasu tylko zebym miał na włóczęgostwo :) to bym wreszcie znalazł nowe stanowiska Ophrys insectifera na Ponidziu :idea: bo coś czuje że je o rzut beretem mijam.nowe stanowisko Epipactis microphylla potwierdzić zamierzam i znaleźć jeszcze kilka stanowisk obuwika a takze innych storczyków a jak sie jeszcze coś innego znajdzie przy okazji to jeszcze lepiej :idea: :grin: No i poznać więcej narodu "forumowego"

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi