PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2008-03-05, 07:21
Szukam towarzystwa na wycieczkę po okolicach Warszawy
Autor Wiadomość
Namor 

Wysłany: 2005-03-26, 21:53   Szukam towarzystwa na wycieczkę po okolicach Warszawy

Szukam towarzystwa na wycieczkę po okolicach Warszawy w niedzielę (1 dzień ?wi?t) ok. godz 10, może JAKTORÓW?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-03-27, 09:55   

Kiepski termin - większoć obserwuje wtedy ptasie jajka, ale na talerzu i z reguły ma juz towarzystwo.

Emila 

Wysłany: 2005-03-27, 15:24   

U... za póĽno przeczytałam.

Ale dzisiaj koło 18 pućkowanie w Michałowicach. Dojazd wkd. Kto chce ić?

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-04-29, 15:20   

Mam tym razem lunetę i chyba nikt z koła na sggw mi jej nie odbierze do następnego łikendu (7.05) więc szukam ziomków, którzy zechc? skoczyć na Modlin
Jerzy Lewtak 697609771
a poza tym w majowy łikent będe przemierzał nadbużańskie tereny ZAPRASZAM
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Emila 

Wysłany: 2005-04-29, 19:43   

Uch... znów miałam się uczyć ;) To kiedy jedziemy? Ja wolę Bug niż modlin, ale możemy negocjować :)

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-04-30, 14:20   

Ja jestem teraz u siebia na S Podlasiu i już jutro się wybieram na ptaki jak chcesz to możesz doł?czyć Obok kinoteki parkuj? busy do Białej za 16zł ZAPRASZAM :mrgreen:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Namor 

Wysłany: 2005-06-11, 22:26   

Jutro z Hubertem o 9 jedziemy na Całowanie, gdyby kto chcił się zabrać to zapraszam.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-06-11, 22:30   

Namor napisał/a:
Całowanie,

Gwoli cisłoci uprzedzaj?c złoliwe komentarze ;-) , w tym przypadku Całowanie to pewien teren potocznie zwany bagnem ;-) .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-06-11, 23:07   

Radzę dobrze nasłuchiwać w okolicy Podbieli (jeżeli tam będziecie). W nocy 10/11 czerwca odzywało się tam co co brzmiało (ponoć, bo na głosach się nie znam, a dĽwięk oznaczali eksperci) jak zarolówka. Od szkoły w Podbieli szlimy w lewo i w pewnym momencie skręcalimy w prawo, przechodzilimy cieżk? między gospodarstwami i wychodzilimy na ł?kę, gdzie poza tym dziwnym czym odzywała się również strumieniówka. Nasłuchiwalimy około 3 w nocy. Ptak uważany za zarolówkę miał piosenkę z długimi przerwami, nie ci?gł?, z licznymi wstawkami imituj?cymi inne gatunki (m.in. dymówkę i bogatkę).

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-06-12, 01:29   

Hubert nie będzie niczego nasłuchiwał, bo...uważa, że:

"nauka ptasich głosów nie jest Mi do niczego potrzebna, to strata czasu, etc." :P :P :P

powyższe jest cytatem z moich rozmów z rzeczonym Forumist? -:> hehe

:wink:

[ Dodano: 2005-06-12, 01:29 ]
ojjj, zloliwy jestem o tej godzinie jak osa :lol: :mrgreen:

[ Dodano: 2005-06-12, 01:32 ]
PS. Posłałem Ci mailem, kwadrans temu, Tony - zestaw głosów zarolówki -
jako zzipowany folder plików audio.

N-JOY !! :razz:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-06-12, 17:06   

No włanie - zzipowany, a mój komp zipom mówi NIE. Jednak poczytałem trochę o tym jak się odzywaj? zarolówki i wszystko jak na razie pasuje.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-06-12, 18:00   

No to masz dwa maile z glosami - bez zipa :razz:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-06-12, 19:50   

Kejbii napisał/a:
"nauka ptasich głosów nie jest Mi do niczego potrzebna, to strata czasu, etc."

Bzdura, nigdy tak nie powiedziałem, wypowiadałem się tylko na temat fonozagadek. Normalnie to pomówienie. :evil:

Namor 

Wysłany: 2005-06-12, 21:32   

"Zarolówki" były w każdych zarolach :wink: , ale Kejbi utajnił linki i nie możemy tego w pełni potwierdzić. Ale dzięki pomyłce Xhardcorexa nad Biebrz? utrwalił się nam głos dziwonii, któr? to spotkalimy na Całowaniu (gdyby nie znajomoć tego bardzo charakterystycznego głosu, pewnie bymy jej nie zauważyli).

amdain 

Wysłany: 2014-09-29, 21:38   

Jak w temacie :-) Może ktoś może zabrać lub znajdzie parę chętnych osób :-)

Odpowiedz do tematu