FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2009-01-03, 18:36
Puszczyki w Warszawie poszukiwane!
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2009-01-14, 21:36   Re: Puszczyki w Warszawie poszukiwane!

Jurek7 napisał/a:
... i chyba praktycznie we wszystkich parkach i terenach zielonych.

A robiłeś ostatnio jakieś badania? Czy to tylko takie gdybanie? W/g moich badań puszczyki opuszczają parki i tereny zielone w Warszawie. Zostały jeszcze w nielicznych i to tych większych oraz są w parkach/lasach na obrzeżach Warszawy.
http://forum.przyroda.org...-vt5555,165.htm

Jurek7 

Wysłany: 2009-01-15, 16:17   Re: Puszczyki w Warszawie poszukiwane!

Przez ostatnie 4 lata prawie nie chodze po Warszawie. Mozliwe wiec, ze puszczyki wyginely, chociaz nie wiem dlaczego mialyby bo wczesniej 20 lat byly.

Warszawskie sowy i w ogole ptaki parkow byly bardzo dobrze przeliczone przez starsze roczniki milosnikow ptakow (badania lat 1980. i 90.).

Mam nadzieje, ze kolezanka Ania Mi. zna te prace (np. Wieska Nowickiego pod patronatem prof. Luniaka) i zawczasu ustalila ze swoim promotorem temat, bo moze to byc dla niej zarzutem na obronie, ze sprawdzila temat wczesniej poznany. :!:

agniechs 

Wysłany: 2009-01-18, 18:36   

Mam namierzonego puszczyka w Łazienkach. Ostatnio byłam tam 2 razy i siedział przed ta samą dziuplą...

2009_0108lazienki0032.JPG
Plik ściągnięto 54 raz(y) 40,78 KB

amikosik 

Wysłany: 2009-01-18, 19:47   

Dziupla wygląda na taką ulubioną, pasuje idealnie rozmiarami i ma jeszcze ten fajny próg przy wejściu. Rozglądaj się uważnie tam są ze trzy terytoria puszczyków.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-03-04, 22:57   

załączam apel z listy dyskusyjnej PTAKI
Cytat:
witam!

wygląda na to, że w parku Skaryszewskim w Warszawie planowane jest wycięcie wielu starych, dziuplastych drzew. szczegóły będę prawdopodobnie znała jutro, bo wybieram się do urzędu dzielnicy obejrzeć plan "remontu" parku.

w którymś ze starych drzew dziuplę ma puszczyk. ja go jeszcze nie wytropiłam niestety. informacja o jego drzewie jest potrzebna, żeby to drzewo uchronić od wycinki. jeśli ktoś wie, gdzie jest/była w Skaryszaku dziupla puszczyka, to będę wdzięczna za informacje.

pozdrawiam

Dorota Zielińska

mail do w/w -> wrrrmrrr1[małpa]gmail.com
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

DorotaAlicja 

Wysłany: 2009-03-04, 22:59   puszczyk i wycinka drzew w parku Skaryszewskim?

witam!

park Skaryszewski ma być "remontowany". planowana jest wycinka wielu starych, dziuplastych drzew. jutro idę do urzędu gminy zapoznać się ze szczegółami.

czy ktoś może wie gdzie w Skaryszaku jest dziupla puszczyka? ta informacja jest potrzebna, żeby zachować to drzewo. ja niestety jeszcze tego puszczyka nie wytropiłam.

pozdrawiam

Dorota.

DorotaAlicja 

Wysłany: 2009-03-04, 23:01   

pełna synchronizacja i w duecie ;) . wiadomość o poszukiwanym puszczyku dotarła na listę 2 razy w tym samym momencie. dzięki za przekazanie jej z listy ptaki.

Traper Bemowski 

Wysłany: 2010-01-06, 13:02   

U nas na Bemowie-Jelonkach puszczyka spotykało się parę lat temu zimowymi nocami na osiedlach. Ale skąd przylatywał - tego nie wiem.

78 

Wysłany: 2010-01-07, 20:59   

Wejście od strony Ronda Waszyngtona po lewej stronie,kilkanaście metrów od Zielenieckiej.Kilka lat temu był tam puszczyk,ale co się z nim stało nie wiem.

Traper Bemowski 

Wysłany: 2010-12-22, 11:08   

Dowiedziałem się już, skąd przylatywał ten puszczyk. Spotkałem go potem w dzień siedzącego na drzewie w Forcie Chrzanów. Zapewne tam miał stałą dzienną ostoję.
Niestety, drzewa na forcie są wycinane, bo trwają "inwestycje" i musi być "dynamiczny rozwój". Mieszkańcy protestują, ale u nas "inwestor" jest bogiem. Tego drzewa, na którym siedział puszczyk, też już nie ma. Fort ma zostać w znacznym stopniu - docelowo zapewne całkowicie - ogołocony z drzew, a wały zastąpione atrapami.

Karaluszek 

Wysłany: 2011-03-28, 21:25   

Witam,
poszukuję miejsc w których bywają często puszczyki w Lesie Kabackim - dokładniej potrzebuję ich wypluwek, ponieważ piszę pracę na temat ssaków w tym rezerwacie. Jeśli ktoś miałby taką informację, będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Odpowiedz do tematu