PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na ptaki blisko Warszawy
Autor Wiadomość
Marlut 

otop

Wysłany: 2015-12-03, 22:59   

JAREK1900 napisał/a:
W Ryni rzeka Rządza uchodzi do Narwii. Idąc od mostu ( Między Borkami a Wolicą) wzdłuż rzeki jest po lewej stronie kanał. Na tym odcinku widywałem zawsze polujące zimorodki w kanale( max 4 os.)

Trzeba się będzie wybrać jak tylko czas pozwoli

nemox007 

Wysłany: 2016-07-13, 20:15   

Trochę "odświeżę" temat.

Mam pytanie co do rezerwatów Wyspy Zawadowskie i Świderskie. Znalazłem informację że na obszarach rezerwatów obowiązuje zakaz poruszania się.

Czy to obejmuje cały obszar czy jakieś ścieżki/drogi są wyłączone?

Był ktoś może w jednym z tych rezerwatów? Jest gdzie ewentualnie zostawić samochód?

Pozdrawiam

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2016-07-14, 07:43   

Zakaz obejmuje wchodzenia na wyspy, łachy itp. Do obserwacji ptaków wystarczy w zupełności przeglądanie łach z brzegu. Samochód można zostawić przy wale, gdyż przejeżdżanie przez koronę wału jest zabronione, a i nie ma takiej potrzeby bo wszędzie jet blisko.
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

nemox007 

Wysłany: 2016-07-14, 09:03   

@ lookhash

Widzę że jesteś z tatmych okolic :)

Mogłbyś polecić jakieś dobre miejsce do obserwacji po lewej stronie Wisły? Lub ewentualnie miejsce z którego można zacząć obserwację (i przy okazji zostawić samochód)

Z góry dziękuję za pomoc :)

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2016-07-14, 10:21   

Co roku Wisła zmienia układ łach i wysp i co roku trzeba szukać najlepszych miejscówek, ale generalnie zaglądam na: Podłęcze, Gassy, Ciszycę, Kępę Okrzewską i Kępę Zawadowską.
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

asia18642 

Wysłany: 2018-08-03, 13:34   

Witam,

jestem nowa na forum i byłabym bardzo wdzięczna za informację, gdzie w Warszawie można zobaczyć raniuszka i w jakim okresie jest to najbardziej prawdopodobne?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Karłowaty 

Wysłany: 2018-08-03, 19:53   

Najłatwiej będzie w sezonie jesienno-zimowym w jakimś parku albo nad brzegiem Wisły. Kiedyś widziałem raniuszki w listopadzie na cmentarzu na Powązkach.

asia18642 

Wysłany: 2018-08-03, 20:16   

Karłowaty, Dziękuję za podpowiedź :) Mam nadzieję, że uda mi się je wypatrzeć.

AdamP 

Wysłany: 2018-08-04, 19:14   

Ja z kolei raniuszki obserwowałem na stawach raszyńskich (prawie Warszawa) też w listopadzie/grudniu. Wiem, że w minionym sezonie raniuszki często obserwowane były przy lesie bielańskim i nad brzegiem Wisły oraz w okolicy Jeziorka Wilanowskiego ale ja ich tam nie obserwowałem. Były nawet raniuszki czarnobrewe.

SzydłodzióbP 

Wysłany: 2018-08-04, 19:54   

AdamP napisał/a:
Ja z kolei raniuszki obserwowałem na stawach raszyńskich (prawie Warszawa) też w listopadzie/grudniu.

Ja tam widziałam jednego osobnika w maju, chyba z materiałem na gniazdo (miał piórko w dziobie). Nad Zalewem Zegrzyńskim przelatywało stadko... One generalnie bywają w różnych miejscach, najchętniej tam gdzie są drzewa liściaste.

Odpowiedz do tematu