PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz wstępu na stawy w Objezierzu
Autor Wiadomość
mils83 

Wysłany: 2012-07-12, 10:55   

Czy na teren stawów można wjechać rowerem? Planuję wybrać się z Poznania do Obornik pociągiem i dalej rowerem na Stawy.

JacWyr 

Wysłany: 2012-07-12, 23:27   

Wejście na stawy tylko za zgodą właściciela. Dotyczy również wjazdu rowerem :]

mils83 

Wysłany: 2012-07-13, 15:00   

JacWyr, wysłałem Ci PM ale chyba nie dochodzi (masz zapchaną skrzynkę odbiorcza?)

piechu 

Wysłany: 2016-03-03, 21:23   

Witajcie.
Od niedawna wraz z Żoną lubimy spędzać wolny czas na podglądaniu ptaszysk. Chcielibyśmy się kiedyś wybrać do Objezierza ale nie wiem czy jest w ogóle sens? Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z wejściem na ścieżkę wokół stawu? Czy jest taka możliwość czy kategoryczny zakaz?

mzksiak 

Wysłany: 2016-09-16, 20:31   

Odpowiedzi moj poprzednik sie nie doczekał, ale może teraz sie uda. Ktos orientuje się, jak wyglada sytuacja w Objezierzu na stawach? Czy mozna wchodzic, czy ciaglę jest ten kajecik, czy wogole woda w stawach jest juz spuszczona?

norbertg 

Wysłany: 2016-09-17, 10:40   

Witam,

dostęp do stawów jest możliwy, warunkiem jest wypełnienie informacji o wejściu do książki - "kajeciku" - dostępnej przy budynkach gospodarza wód (jest tam specjalna budka).
Wg stanu na ubiegły tydzień woda nie jest jeszcze spuszczona, jeszcze trochę czasu pozostało do tej operacji. Niestety w ostatnim czasie nie ma sygnałów o obserwacjach ewenementów, generalnie atrakcyjność obserwacyjna miejsca w tym roku nie wydaje się jakoś specjalnie powalająca. Ale oczywiście można tu jak zawsze odpocząć i kontemplować piękno naszej Wielkopolskiej przyrody.

mzksiak 

Wysłany: 2016-09-18, 19:36   

Dziękuję za odpowiedź. Bylem dziś i rzeczywiście szału nie ma,wody jest dużo wiec i siewek brak.Widziałem jednak 3 czapke białe ,kilka siwych, około setki zurawi,kilka łabedzi niemych w tym mlode. . Wokoło zbiornika mnóstwo jeszcze dymowek, stadko kwiczolow i krogulec I jak dobrze zauważyłeś choc rzadkości nie ma to można fajnie spędzić czas

dzika-kaczka 

otop

Wysłany: 2017-04-25, 09:01   Zakaz wstępu na stawy w Objezierzu

Informuję, że ze względu na ogólnopolski strajk rybaków śródlądowych - obowiązuje całkowity zakaz wstępu na stawy w Objezierzu. Informacja wisi na tablicy przy wejściu od strony Objezierza i jest potwierdzona telefonicznie przez p. L.K.

mzksiak 

Wysłany: 2017-07-17, 02:18   

Potwierdzam bo sam się niemiło rozczarowałem widząc te informacje z 2 tygodnie temu. Z innych mało fajnych informacji z okolic Objezierza, konkretnie sąsiednie stawy w Żukowie,Rozmawiałem z właścicielka i wkrótce nasyp zostanie całkowicie zrobiony tj otoczy te fajne blotka. Po grobli tej będą normalnie jeździć auta i będą stanowiska łowiskowe. Wygląda więc na to ze wkrótce nie będzie już po co tam jeździć

piechu 

Wysłany: 2017-07-24, 09:06   

Objezierze cały czas zamknięte? Czy tylko mi się wydaje czy ten cały protest jest tylko pretekstem do zamknięcia stawu dla odwiedzających?

mzksiak 

Wysłany: 2017-07-24, 21:07   

Tez mi się tak wydaje, zresztą ograniczanie ornitologom którzy są tu nic nie winni i jest ich garstka dostępu do stawu gdzie z dumą wiszą tablice o zwierzątkach żyjących na stawach jest co namni3j głupie. Szkoda bo lada chwila zaczną się migracje i można by trochę zobaczyć

dzika-kaczka 

otop

Wysłany: 2017-08-15, 17:26   Dziwny ten zakaz...

Byliście może na stawach ostatnio? Dalej ten zakaz obowiązuje? Z tego, co wiem strajk rybaków śródlądowych to protest, który nie ma nic wspólnego z zakazywaniem wstępu na stawy. Pytaliśmy o te zakazy i Rybacki Sztab Kryzysowy odpisał, że nie wystosowywał do protestujących żadnych odezw ani apeli o zakazywanie wstępu na stawy, dlatego też ten zakaz z powoływaniem się na strajk jest dla nas dziwny.

mzksiak 

Wysłany: 2017-08-16, 21:34   

Nadal jest zakaz. Wydaje mi się ze to dobra wola właściciela /dzierżawcy stawu czy nas wpuści czy też nie...zaczął się sezon strzelania do kaczek, może im ten zakaz na rękę. ..

Odpowiedz do tematu