PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Monitoring ornitologiczny.
Autor Wiadomość
Klossu 

Wysłany: 2008-10-23, 11:57   Monitoring ornitologiczny.

Witam Wszystkich!

Na wstępie przyznam się, że zajmuję się kierowaniem projektów budowy Farm Wiatrowych. Pracuję na tym stanowisku dość krótko, a teraz otrzymałem zadanie zlecić Roczny Monitoring Ornitologiczny w rejonie woj. wielkopolskiego. Nawet parę takich monitoringów. Pracy jest bardzo dużo.

Proszę o pomoc w poszukiwaniu Wykonawców na tego typu prace. Czas jak zawsze nie jest po mojej stronie :? , więc będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)

Kontakt do mnie: s.klosowski@epa.com.pl

Z góry dziękuję za pomoc! :oki:

Rumcajs 

Wysłany: 2008-10-23, 12:42   Wiesz, gdzie sobie możesz te wiatraki wetknąć???

Akurat chcesz człowieka, który zrobi czarną robotę - wyrzucisz co nie trzeba i tak będziesz chciał wybudować te barachło. A ptaki giną. Kłamiecie, że nie giną. Nawet tam, gdzie są wybudowane i niby nic nie jest wykazane, to OCZYWIŚCIE że giną !!!!! :twisted: :twisted:
Ujawnijcie jakieś dane z porealizacyjnego, co?
Pogadamy wtedy.
Te piękne fermy wiatrakowe, tak niby ładnie wyglądające - w tle smród i zgnilizna moralna.

Klossu 

Wysłany: 2008-10-23, 12:53   

Szanuje twoje stanowisko, niestety nie mam na tyle wiedzy, żeby się z nim zgodzić. Mam tylko nadzieje, że moja praca nie jest taka diabelska jak ją przedstawiasz.

:res:

BJK 

Wysłany: 2008-10-23, 13:07   

a narazie przejrzyj te tematy

ja osobiście stale jestem jak najbardziej przeciw

można spytać jakie masz wykształcenie? dla ścisłości - nie chodzi mi o stopień naukowy :]
wielkopolska jest duża :D , które rejony to będą :?:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Klossu 

Wysłany: 2008-10-23, 13:30   

Tak jak napisałem, nie jestem przyrodnikiem, wykształciłem się na szkole technicznej, powinienem pływać na morzach i oceanach :) Projekty budowy farmy wiatrowej obejmują różne kierunki woj. wielkopolskiego. Tego typu projekty pojawiają się i zapewne będą się pojawiać, gdyż takie jest zapotrzebowanie w kraju. Kwestia żeby były dobrze przygotowane i przeprowadzone, jeżeli chodzi o środowisko. W tym duża rola obiektywnych ornitologów, którzy znajdą w tym wszystkim jakiś kompromis. :idea:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2008-10-23, 13:31   

Klossu & Rumcajs widze że piszecie z jednego IP :twisted:
Zarejestrowałeś/liście się prawie jednocześnie. Pytanie brzmi, czy pisze to jedna osoba która chce podkręcić temat czy może "koledzy" któremu jeden drugiemu "bruździ" :>
Proszę o logiczne wyjaśnienie - inaczej usuwam temat a Wy dostaniecie bana :evil:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Klossu 

Wysłany: 2008-10-23, 13:33   

Nie znam nikogo na tym forum. Temat jest szczery i mam nadzieje, że zostanie potraktowany poważnie.

BJK 

Wysłany: 2008-10-24, 10:26   

Klossu, myślę, że w pierwszej kolejności powinieneś skontaktować się z:
Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody - Salamandra
Adres : ul. Szamarzewskiego 11/6, 60-514 Poznań
Tel/fax: 061-843-21-60
E-mail : biuro@salamandra.org.pl
z tego co wiem zajmują się sporządzaniem ocen oddziaływania na środowisko - a taka ocena m.in Cię interesuje ;) oraz w swoich szeregach mają tez ornitologów :]
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Rumcajs 

Wysłany: 2008-10-24, 15:34   

Wczoraj bylem w podrozy, wiec to dziwne o IP. Niewazne. Jestem przeciw, nie podgrzewam tematu, ale jestem przeciw i to BARDZO. Wszystkie te firmy ukrywaja dane na temat szkodliwości swych dzialan. Salamandra - slyszalem, ze dobra firma, mam nadzieje ze zweryfikuje porzadnie.
Oby temat BYL potraktowany powaznie.

Odpowiedz do tematu