PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mewa różowa
Autor Wiadomość
xyz 

Wysłany: 2009-01-27, 22:31   Mewa różowa

Dzisiaj na Warcie koło Ostrowa Tumskiego [i rocha].
Byłem bez aparatu... Zachęcam do ruszenia się tam jutro i pstryknięcia paru fotek, bo nikt nie uwierzy...
Może jutro mewa też tam będzie
do dzieła

dopisane minutę później:

no w Poznaniu oczywiście

edit: nurek
proszę używać funkcji edycji postu

wieslawbaginski 

Wysłany: 2009-01-27, 23:08   

A nie była to ubrudzona śmieszka? Zdarzają się takie.
Pozdrawiam.

Jaworek 

Wysłany: 2009-01-27, 23:14   

Taki gatunek trzeba koniecznie udokumentować. Ale kto wie, może to ta z Łotwy przyleciała w poszukiwaniu cieplejszych stron (patrz Nowości ornitologiczne z zagranicy) :| .

Zobaczymy co z tego wyjdzie :?:

wieslawbaginski 

Wysłany: 2009-01-27, 23:33   

O ile znam mewy to lubią one sobie w mieście posiedzieć, łatwo to zauważyć gdy się takie z obrączkami obserwuje. Myślę że warto jutro wysypisko odwiedzić i noclegowiska - w Poznaniu ludzi znających się na ptakach nie brakuje.

xyz 

Wysłany: 2009-01-28, 16:49   

Dzisiaj jeszcze tam byłem na odcinku od Hetmańskiej do katedry jej nie było , a raczej wypatrzenie w takiej masie graniczyło z cudem, ale spotkałem jednego zapaleńca, więc jest nadzieja że jeszcze ktoś ją zaobserwuje... Chociaż obserwacja to kij.. zdjęcie zrobić trzeba... Zapraszam do powtórzeń :box:

vespertinus 

Wysłany: 2009-01-28, 19:14   

"Zapaleniec" też nic nie znalazł ;) Przeszedłem w jedną i drugą stronę odcinek od Mostu Chrobrego do Mostu Przemysła i nie widziałem ani mewy różowej, ani żadnej wybrudzonej albo różowo zabarwionej śmieszki, która mogłaby się pod nią podszywać, a możliwie dokładnie przeglądałem wszystkie mewy.

wieslawbaginski 

Wysłany: 2009-01-29, 19:29   

vespertinus napisał/a:
"Zapaleniec" też nic nie znalazł ;)

Vespertinus rozmawiałeś może z autorem tego doniesienia, czy zostaleś tylko zaobserwowany, bo obserwator był tam przynajmniej jeszcze jeden i nie wiadomo czy to akurat Ty na ten zaszczyt zasługujesz :)
Pozdrawiam.

vespertinus 

Wysłany: 2009-01-29, 20:17   

Tak, rozmawiałem :) Spotkaliśmy się mniej więcej w połowie sprawdzanego odcinka i przez ok. 20 minut razem przeglądaliśmy siedzące tam mewy, na więcej niestety xyz-owi nie pozwoliły obowiązki ;)
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu