PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest za ptak?
Autor Wiadomość
Pawlak_PL 

Wysłany: 2017-07-05, 17:37   Co to jest za ptak?

Witam

Wczoraj po spacerze z córeczką i żoną mieliśmy niespodziankę w domu - dwa ptaki widoczne na zdjęciu leżały na blacie w kuchni :) . Jeżeli ktoś się orientuje co to za gatunek, to proszę o informację. Z góry dziękuję :)

CAM01689.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 108,91 KB

Raven 
Władczyni Mroku

Wysłany: 2017-07-05, 18:30   

Pawlak_PL, To Jerzyk (Apus Apus). Temat do identyfikacji ptaków już istnieje i każdemu nowemu trzeba to mówić?
Swoją drogą dawno mnie nie było na forum od tych problemów z serverem. Tęskniliście? :twisted: :lol:

Justyna K 

Wysłany: 2017-07-05, 19:21   

Pawlak_PL, poleciały bez problemów? Bo na drugie spojrzenie zaczęłam się zastanawiać, czy jednak to nie były młode ptaki, które przedwcześnie wyleciały z gniazda. Młode mają jasne obrzeżenia piór na głowie (są jakby przyprószone mąką), dorosłe tylko biały podbródek. Jeżeli to jednak dorosłe, to może wleciały do mieszkania przez pomyłkę ;) ale czasem zdarza się, że ktoś znajdzie jerzyka siedzącego na ziemi, i wtedy zawsze jest to zły znak. Jeśli to dorosły ptak, to - o ile nie ma żadnych ran ani złamań, a jest tylko osłabiony - należy go przetrzymać parę dni i odkarmić, a potem wypuścić. Młode ptaki odchowuje się, dopóki nie wyrosną im całkowicie lotki i nie staną się samodzielne. U jerzyków nie ma stadium podlota, młode są karmione w gnieździe, a w momencie kiedy je opuszczą, są zdane na siebie. Tutaj masz pełną instrukcję, jak się opiekować prawidłowo jerzykiem: http://mto-kr.pl/index.ph...mi.html#jerzyki

Raven napisał/a:
Temat do identyfikacji ptaków już istnieje i każdemu nowemu trzeba to mówić?
Raven, nie zgrywaj moda ;) :D

Raven 
Władczyni Mroku

Wysłany: 2017-07-05, 20:15   

Justyna K, Nie zgrywam, stwierdzam tylko fakt :mrgreen: Ale mogę nim zostać jak mi dacie taki przywilej :twisted: :lol:

Pawlak_PL 

Wysłany: 2017-07-05, 23:44   

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź. Żona mówiła. że z zachowania były trochę niezdarne, a podpierając się powyższym opisem wszystko wskazuje na to, że były młode - pewnie stres swoje zrobił. Na szczęście odleciały bez problemu. Świetne ptaki, pewnie gdyby nie noworodek to byśmy je na trochę zatrzymali, hehe. Pozdrawiam serdecznie :)

Justyna K 

Wysłany: 2017-07-06, 10:43   

Pawlak_PL napisał/a:
z zachowania były trochę niezdarne
Jerzyki nie są niezdarne tylko w powietrzu :) Nawet dorosły jerzyk po ziemi może co najwyżej pełzać, bo ma krótkie nóżki, przystosowane do czepiania się pionowych powierzchni.
Pawlak_PL napisał/a:
Na szczęście odleciały bez problemu.
Jeżeli by to były młode niegotowe jeszcze do samodzielnego życia, to poleciałyby co najwyżej w dół ;) Jeżeli się ładnie wzbiły do góry i poleciały, to jest OK. :)

Odpowiedz do tematu