PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Suwałki
Autor Wiadomość
Alumicka 

otop

Wysłany: 2014-08-26, 13:48   Suwałki

Witam. Gdzie najlepiej wybrać się na obserwacje? Tak, żeby było niedaleko Suwałk i może jakieś zaciszne miejsce? :)

Pozdrawiam :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2014-08-26, 15:05   

Witam,

Za chwilę zaczną się przeloty proponuję żwirownię Sobolewo to jeśli chodzi o ptaki wodne i drapole a przy okazji możesz spotkać kolegów z Białegostoku często tam bywają. Natomiast drobnica ogródki działkowe "Malwa" obok przepływa rzeka a ptaki uwielbiają takie środowisko często sam tam obserwuję nawet zimą i "wychaczam" ciekawe okazy np grubodzioby , dzięcioły jemiołuszki , jery bo mam tam działkę.

Alumicka 

otop

Wysłany: 2014-08-27, 09:24   

Dziękuję, więc w najbliższym czasie wybieram się na żwirownię :)

Pozdrawiam :)

hato 

Wysłany: 2014-10-15, 10:45   

o to świetne miejsce na obserwację

ivonne 

Wysłany: 2015-08-06, 10:25   

Podbijam temat!
Wydaje mi się, że kiedyś pytałam o tę żwirownię, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Zachęcona zdjęciami ze żwirowni wybrałam się tam bodajże dwa lata temu, ale na moje oko nie dało się tam wejść niezauważonym, a co dopiero położyć pod siatką :) O ile dobrze pamiętam, była chyba ogrodzona (byłam w tych okolicach zaledwie raz, więc moje wspomnienie może być zamglone, pamiętam jednak, że poprzestaliśmy na fotografowaniu skowronków na okolicznych górkach piachu). Pomyślałam więc, że skoro są stamtąd zdjęcia, fotografowie muszą być dogadani z władzami obiektu. Napisałam maila z pytaniem o pozwolenie na wejście i otrzymałam odpowiedź odmowną.
Czy mogłabym prosić bywalców o "instrukcję", jak się tam dostać (od której strony itp.)?
Przy okazji zapytam o ciekawe łąki w najbliższej okolicy. Prawdopodobnie będę w Suwałkach przez jeden sierpniowy weekend na uroczystości rodzinnej i chciałabym wyskoczyć w teren, a że będę w gościach, nie będę miała czasu na jeżdżenie i szukanie miejscówek - plan jest taki, że wyskoczę na godzinkę, pofotografuję i wrócę na łono rodziny ;) (U mnie w okolicach Krakowa nie wszystkie łąki są w widoczny sposób zaptaszone, więc boję się, że jak pojadę na chybił-trafił tylko stracę czas, bo trafię na miejsce bez ptaków). Moje preferencje to łąka, na której są odpowiednie stanowiska dla pokląskw/kląskawek, jak się trafią cierniówki to też będzie miło. A jeśli białorzytki... Ok, rozmarzyłam się ;)
Pozdrawiam!

gluchy 

Wysłany: 2016-04-24, 11:42   

Odświeżam temat, trochę dalej od Suwałk, w okolicach Sejn mam białorzytki, pokląskwy, srokosze pliszki żółte i dudki praktycznie pod samym domem, nie są to łąki, mozaika pól, nieużytków i pastwisk. W okolicach Suwałk wybierz się przez Potasznię na północ, tam jest sporo świeżych łąk z dużą ilością kruszni i pokląskwy i białorzytki na pewno trafisz.
Jeśli chcesz na wilgotne łąki, to dużych kompleksów u nas nie ma ale dość ciekawie jest nad rzeczką Pawłówką poniżej Krasnopola, w okolicach wsi Posejanka - między Gibami a Sejnami.
W okolicach Remienkinia i Piotrowej Dąbrowy są też fajne łąki, tam spokojnie można spotkać rycyka. Wiosna sucha więc szału nie ma.

Odpowiedz do tematu