PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaszenie Suwalszczyźnie - gdzie?
Autor Wiadomość
ivonne 

Wysłany: 2014-04-28, 21:40   Ptaszenie Suwalszczyźnie - gdzie?

Witam,
wybieram się na Suwalszczyznę. Chciałabym odwiedzić żwirownię w Sobolewie - czy można tam wchodzić, czy jest ogrodzona? Widziałam w sieci zdjęcia siewkusów zrobione właśnie tam, ale nie wiem czy każdy może tam wejść.
Po drodze planuję zahaczyć o Dojlidy - czy wstęp jest ograniczony?
Jakie miejsca polecilibyście? Interesują mnie głównie siewkowe, ale nie pogardzę żadnym skrzydlatym :)
Pozdrawiam!

Czesław Lichota 

Wysłany: 2014-04-29, 17:38   

Witam,

Żwirownia w Sobolewie nie jest ogrodzona możesz spokojnie podziwiać ptaszory, jutro jak będę jechał z rana na działkę to zajadę ,aby się upewnić.

ivonne 

Wysłany: 2014-04-29, 21:42   

Czesław Lichota napisał/a:
Witam,

Żwirownia w Sobolewie nie jest ogrodzona możesz spokojnie podziwiać ptaszory, jutro jak będę jechał z rana na działkę to zajadę ,aby się upewnić.

Dziękuję, będę wdzięczna za informację, bo mąż (pochodzący z Suwałk) straszy mnie, że tam nie można wchodzić, a zdjęcia w sieci przeczą tej tezie, chyba że każdy ma pozwolenie na wstęp :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2014-04-30, 11:30   

ivonne Witam byłem z rana " lornetkowałem" jest super.Najlepiej zajechać od strony starego wysypiska drogą asfaltową jest tam cicho , spokojnie i skarpa z której widać wszystko jak na patelni.

ivonne 

Wysłany: 2014-04-30, 20:28   

Dziękuję :)

ivonne 

Wysłany: 2015-08-06, 10:44   

Odświeżam post w odniesieniu do tematu "Suwałki".
Byłam na tej żwirowni, a raczej w jej okolicy, od strony głównej drogi (nie wiem gdzie jest wysypisko) i wydawało mi się, że nie bardzo da się wejść na jej teren, a mnie zależy nie na widokach ze skarpy, a z brzegu, jak tu: tu :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2015-08-06, 20:53   

ivonne od mego posta nic się nie zmieniło :) i nie ma problemu z wejściem na tą żwirownię nie jest ogrodzona możesz oglądać z czterech stron świata skoro skarpa Ci się nie podoba ;) a idąc dalej schodząc ze skarpy masz brzeg

ivonne 

Wysłany: 2015-08-06, 21:58   

I nikt mnie nie pogoni stamtąd :) ?
Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć od której strony jest wysypisko?

ivonne 

Wysłany: 2015-08-07, 10:23   

Już chyba wiem w czym problem. Tam są bodajże 3 zbiorniki - jeden po lewej stronie ulicy Sianożęć jadąc od Staniszewskiego, dwa po prawej. My oglądaliśmy z górki - o ile dobrze pamiętam - ten najbardziej po prawej stronie. Może ciekawszy i bardziej dostępny jest inny zbiornik i dlatego mamy odmienny ogląd na tę sprawę ;)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2015-08-07, 12:45   

Witam dokładnie tak jest tam kilka zbiorników najbardziej oblegane przez ptaki jest stare wyrobisko przy samej drodze Suwałki - Płociczno ,ale na innych też są ptaki. Powodzenia w ptaszeniu

Kamilos 

Wysłany: 2015-08-23, 19:58   

Wczoraj z ciekawszych na polderze Sętopy-Samulewo i pobliskich polach:

- czapla biała - 45;
- łabędź niemy - 120;
- gęgawa - 400;
- bielik - 1;
- orlik krzykliwy - 1;
- myszołów - 7;
- błotniak stawowy - 6;
- błotniak łąkowy - 1m;
- pustułka - 1;