PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Małe pisklę
Autor Wiadomość
eybuu 

Wysłany: 2014-07-28, 14:44   Małe pisklę

Hej,
piszę, ponieważ znalazłam małe pisklę, które wypadło z gniazda z trzema innymi. Jako jedyne przeżyło, ale gdy włożyliśmy je do gniazda już nikt do niego nie przyleciał. Postanowiliśmy się nim zająć, ale nie wiemy dokładnie co to za ptaszek, ani czym go karmić. Dajemy mu jakieś owady i robaczki.
Proszę o pomoc, szkoda malca.
Pozdrawiam,
Ewelina

ptaszek2.jpg
z
Plik ściągnięto 1368 raz(y) 40,22 KB

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-07-28, 16:48   Re: małe pisklę

eybuu napisał/a:
Hej,
piszę, ponieważ znalazłam małe pisklę, które wypadło z gniazda....

Ten post i moje wyjaśnienia zamieściłem w temacie ptasie pogotowie : http://forum.przyroda.org...1875.htm#470931

eybuu 

Wysłany: 2014-07-28, 17:53   

Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

Robert Wysocki 

Wysłany: 2014-08-02, 18:02   

eybuu daj znać jak Ci poszło. My ostatnio młodego bociana który podczas nauki latania zwichnął sobie skrzydło oddaliśmy pod opiekę do WPN. Jest tam jeden spoko gość który chce się tym zajmować. Bo u weteryniarza jak się z boćkiem zjawiliśmy zostaliśmy potraktowani bardzo delikatnie mówiąc z dużym chłodem żeby dosadniej tej pani nie nazywać. I nawet nie chodzi o to że każdy weterynarz musi się na ptakach znać, tylko o zwykłą uprzejmość. Pozdrawiam.

krzysiekm 

Wysłany: 2014-08-13, 22:17   

Witam,
Macie pojecie kto zacz? w ostatniej chwili zlapalem go zanim dopadl go moj pies. Jak go wystawie na podworko to jest szansa ze znow sie to powtorzy. Mam troche drzew na dzialce ale nie jest podobny do zadnego z ptakow ktore widzialem, lata slabo w zasadzie ledwo nad ziemia. Jak mu pomoc ?
Pozdrawiam
Krzysiek

2014-08-13 21.57.17~2.jpg
Plik ściągnięto 2751 raz(y) 19,89 KB

xenus 

Wysłany: 2014-08-14, 12:28   

zdjęcie mi się nie otwiera więc nie powiem Ci co to za ptak, ale z tego co piszesz wynika że to poprostu podlot który nieco predwcześnie opuścił rodzinne gniazdo. tak się często zdarza. najlepsze co możesz zrobić w tym wypadku to odnieś ptaka tam gdzie go znalazłeś i posadź na jakimś drzewie, gdzie Twój pies go nie dorwie. dorosłe napewno są w okolicy i się nim zajmą. ptak za kilka dni uzyska zdolność lotu.
przy okazji apel do wszystkich którzy znajdą takiego podlota. nie zabierajcie tych ptaków do domu!!! to że ptaki opuszczają gniazdo zanim nauczą siędobrze latać to normalne, a dorosłe mają je zawsze na oku! pamiętajcie jednak żeby takie ptaki jeśłi coś im grozi, odkładać na jakieś bezpieczne miejsce obok (drzewo, krzak, szopa)

http://dubelt.org.pl/

http://www.youtube.com/us...56?blend=1&ob=5

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-08-14, 17:49   

Jerzyki też ?
Pozdrawiam

xenus 

Wysłany: 2014-08-15, 10:49   

wieslawbaginski napisał/a:
Jerzyki też ?

chyba znasz odpowiedź? jerzyk znaleziony na ziemi wiadomo że sobie sam nie poradzi
mówię o więszości przypadków ptaków wróblowatych. mnóstwo jest w ten sposób niepotrzebnie zabieranych rodzicom

http://dubelt.org.pl/

http://www.youtube.com/us...56?blend=1&ob=5

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-08-15, 14:08   

xenus napisał/a:
chyba znasz odpowiedź?
Ale mógł o tym nie wiedzieć autor zapytania.
Pozdrawiam

mistrzyni89 

Wysłany: 2015-05-15, 21:56   

Ja zawsze byłam przekonana, że takie małe ptaszki koniecznie trzeba wziąć do domu tylko na kilka dni, żeby nabrały sił i dopiero wypuścić na wolność, ale coś w tym jest. Ptaki muszą opuścić gniazdo. :>

Odpowiedz do tematu