PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejs po Bałtyku
Autor Wiadomość
Milosz2007 

Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-01, 19:46   Rejs po Bałtyku

Planujemy w jeden z weekendów marcowych rejs po Bałtyku w celu poszukiwania alkowatych. Poszukujemy osób chętnych na udział w takim rejsie. Zakładamy start z Helu i kilkugodzinny pobyt na morzu lub zatoce. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila.
pozdrawiam Artur
 
 
Paradoks1984 


Posty: 733
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-03, 12:56   

Milosz2007 napisał/a:
Planujemy w jeden z weekendów marcowych rejs po Bałtyku w celu poszukiwania alkowatych.

Jaki dokładnie termin planujecie?. Bo jest grupka z Wrocławia która planuje tez taki wypad, może jakoś zbiegły by się terminy.
_________________
Dawid Panasiuk

Videoscoping : http://www.youtube.com/us...41?feature=mhee
 
 
 
Milosz2007 

Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-03, 13:11   

Termin jest jak najbardziej elastyczny. Biorąc pod uwagę znikomą liczebność naszej grupy, jesteśmy otwarci na terminy :smile:
 
 
jackart 


Posty: 139
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-03, 19:21   

Dobrze by było znać ten termin - można by sie wtedy konkretniej wypowiedzieć. Nie wszystkie weekendy mam wolne, więc tylko z tego powodu jeszcze nie zgłosiłem akcesu. Z jakim kosztem trzeba się zmierzyć? ( nie licząc dojazdu do Helu).
_________________
Jacek
http://www.treknature.com/members/jackart/photos/
 
 
Milosz2007 

Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-03, 21:21   

Koszt godziny wynajęcia kutra to 150 zł, im więcej osób tym lepiej, niższy koszt jednostkowy. Wstępnie to może być przyszły weekend lub 17 marca.
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-21, 17:41   

Hej,
chciałbym uniknąć spamowania, ale 28.12.2013 organizuję rejs na ptaki z Gdańska. Szczegóły mogę wysłać meilem, na PW, albo zamieścić tu, jak mnie nikt nie pogoni :)
Pozdrawiam
Szymon

Turbot2.jpg
Plik ściągnięto 2404 raz(y) 44,14 KB

_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-24, 15:37   

Szczegóły, bo mogę i nadal jest kilka wolnych miejsc, za to prognozy pogodowe świetne :)


Mam przyjemność zaproponować rejs po Zatoce Gdańskiej poświęcony obserwacjom ptaków.
Płyniemy statkiem m/y Turbot-a o dł. 14,5 m, mogącym zabrać na pokład 20 osób (w tym załogę). Statek zapewnia najwyższy komfort obserwacji z pokładu czy flydecku, ale i z przeszklonego ogrzewanego wnętrza. Poruszamy się z prędkością 7-9 węzłów i podążamy za ciekawymi ptakami. A ptaki podlatują do nas, nierzadko bardzo blisko.
Ponieważ pod koniec grudnia będzie trochę wiało od południa, nie będziemy zapuszczać się zbyt daleko na północ, by uniknąć nadmiernego kołysania.
Zaczynamy o 8 rano wypływając z gdańskiej mariny przy ul. Sienna Grobla (bezpłatny parking), ok. 500 m od przystanku tramwaju nr 3, 8 i 9 (11 minut jazdy od Dworca PKP Gdańsk Główny w kierunku Stogów/Przeróbki). Zaczynamy tu: http://maps.google.com/ma...ec78905d20fe3f1
Pierwsze 4 mile morskie (ok. 45 minut) płyniemy Motławą a później Martwą Wisłą oglądając gdański port, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte od strony wody. Z ptaków spotykamy mewy, krzyżówki i nurogęsi. Po opuszczeniu główek portu napotykamy liczne edredony i pierwsze lodówki. Kierując się na wschód omijamy Port Północny z kormoranami przesiadującymi na pirsie wyspowym (słynne miejsce lęgów edredonów, no ale to nie ta pora) i mijamy kolejne stada lodówek. Po minięciu ujścia Wisły Śmiałej (Ptasi Raj) zbliżymy się do brzegu Wyspy Sobieszewskiej w celu obserwacji perkozów rogatych, będą też perkozy dwuczube i gągoły. Rejon Ujścia Przekopu Wisły powinien dostarczyć obserwacji fok szarych, którym przyjrzymy się z bezpiecznej dla nich odległości. Od ujścia Przekopu Wisły popłyniemy na wschód i skręcimy na północ, wypływając na głębsze wody Zatoki, z uhlami, być może markaczkami, a dalej alkami i prawdopodobnie nurzykami. Dalej trasa rejsu wiedzie na Zachód w kierunku Zatoki Puckiej, gdzie powinny towarzyszyć nam wszystkie wymienione wcześniej ptaki. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy nury (czarnoszyje i rdzawoszyje), nurniki, szlachary i mewy małe. Jak wiadomo ptaki maja skrzydła i być może trafimy na coś jeszcze rzadszego. Powrót w miejsce wypłynięcia ok. godziny 16.
Planując wycieczkę z nami prosimy pamiętać, że na statku jest ograniczona możliwość poruszania się i w związku z tym jest bardzo zimno (bardziej niż podczas spaceru). Szczególnie dotyczy to stóp czy rąk oraz nieosłoniętych części głowy. Zawsze można schować się w kabinie (i nawet położyć spać) – ale nie o to przecież chodzi. Należy zaopatrzyć się w awiomarin lub coś podobnego, bo wielogodzinne kołysanie, nawet słabe, może być przyczyną złego samopoczucia lub nawet gorzej.
W trakcie rejsu dostępne będą cały czas ciepłe napoje (kawa, herbata) a w okolicach 12-14 zostanie podany ciepły posiłek w postaci bigosu lub czegoś podobnego. Nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z własnych posiłków czy napojów. Stoły i ławki są zarówno na pokładzie jak i w kabinie. Należy zabrać ze sobą lornetkę, lunety są zbędne, podobnie jak statywy do aparatów fotograficznych. Konieczne jest posiadanie ze sobą ważnego dowodu osobistego lub paszportu!
Rejs kosztuje 180 zł (w tym VAT 8%) i obejmuje miejsce na statku, ciepłe napoje, posiłek i ubezpieczenie NNW. Zgłoszenia meilowo na adres szymbz@poczta.onet.pl powinny zawierać imię i nazwisko oraz numer i rodzaj dokumentu tożsamości, który będzie w posiadaniu uczestnika w dniu rejsu. Płatność tylko przelewem na konto przed rejsem, w tytule przelewu należy podać uzgodnioną datę rejsu i nazwiska uczestników (jeżeli są inne od zlecającego przelew).
Dane do przelewu:
Usługi Armatorskie Turkan Szymon Bzoma Ul. Świerkowa 34/7, 81-526 Gdynia konto: 72 1140 2004 0000 3102 3061 8555 (mBank) w przypadku chęci otrzymania faktury – proszę o podanie meilowo danych do faktury w zgłoszeniu.
Pytania pod nr telefonu: 503 603 936
Rejs odbędzie się tylko w przypadku zgłoszenia się co najmniej 12 chętnych. W przypadku odwołania rejsu z powodu złej pogody lub braku chętnych uczestnik otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy w terminie do 3 dni roboczych lub uzyska pierwszeństwo w rezerwacji rejsu w innym terminie. Jeżeli w rejsie weźmie udział 14 lub więcej osób, uczestnicy otrzymają kupony rabatowe na kolejne rejsy (5 zł za każdą osobę powyżej 13 – czyli do 25 zł).
BONUS
Osoba, która zauważy Turkana i udostępni swoje zdjęcie do wykorzystania przez nas w mediach i publikatorach, uzyskuje bezpłatny wstęp na nasze jednodniowe wycieczki, pod warunkiem dostępności takiego miejsca na 7 dni przed wycieczką. Jeżeli to będą dwie różne osoby (zauważający i fotografujący) – każda dostanie po 50% zniżki na rejsy. Podobne zasady obowiązują przy nowych dla Polski gatunkach ptaków. Inne rabaty związane z fotografiami rzadkich ptaków są do uzgodnienia. Kupony rabatowe będą wysyłane także osobom zamieszczającym w sieci relacje z rejsów.
W przypadku dużego zainteresowania możliwe są rejsy w dniach 27-30.12, ale w styczniu rejsów nie będzie. Kolejne najwcześniej od lutego._________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
Farios 

otop

Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-29, 08:24   

Szymon, napisz proszę jak było...
Jeśli możesz to podaj terminy lutowych planowanych rejsów...
Pozdrawiam,
_________________
Paweł Kobyłecki
http://www.ptasiarz.blogspot.com
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-29, 09:47   

Rejs został odwołany bo było za mało chętnych
W lutym jeszcze nie wiem jak będzie, zbyt dużo zależy od pogody by planować teraz, ale na pewno celował będę w soboty w drugiej połowie miesiąca.
_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-15, 23:50   

w najbliższą sobotę (18.10) rejs po Zatoce się odbędzie, jest minimalna liczba chętnych. I są nadal wolne miejsca.

Na następny weekend zgłosiło się czworo osób, więc trochę mało. Ale gdyby ktoś brał pod uwagę w swoich planach takie atrakcje - liczę na kontakt.

Pozdrawiam
Szymon
_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-18, 23:44   

25 października 2014 r. początek o godzinie 8:15. Powrót ok. 16:15.
Rejs poświęcony będzie głównie poszukiwaniom przelotnych wydrzyków i innych rzadkości na morzu, liczymy na foki szare i alki.
Płyniemy statkiem Turbot-a o dł. 14,5 m, mogącym zabrać na pokład 20 osób (w tym załogę). Statek zapewnia najwyższy komfort obserwacji z pokładu czy flydecku, ale i z przeszklonego ogrzewanego wnętrza. Poruszamy się z prędkością 5-7 węzłów i podążamy za ciekawymi ptakami. A ptaki podlatują do nas, nierzadko bardzo blisko.
Rejs rozpoczyna się na przystanku tramwaju wodnego przy Gdańskiej Marinie przy ul. Sienna Grobla (bezpłatny parking), 600 m od przystanku linii ZTM nr 111 jeżdżącej spod dworca PKP Gdańsk Główny (odjazd 7:55).
Zaczynamy tu: http://maps.google.com/ma...ec78905d20fe3f1

Pierwszą godzinę rejsu spędzamy na Motławie i Martwej Wiśle płynąc do Nowego Portu oglądając z bliska pełnomorskie statki, port i stocznię, twierdzę Wisłoujście i Westerplatte. Po wyjściu z portu kierujemy się w stronę Ujścia Wisły. Odległość od brzegu dobieramy tak, żeby przelatujące ptaki mijały nas jak najbliżej. W samym Ujściu Przekopu Wisły szansa na któregoś z wydrzyków jest najwyższa. Zobaczymy też foki szare na łachach lub w ich pobliżu i skierujemy dalej na wschód. Następnie odbijamy na północ, gdzie bardzo szybko wpływamy na głębokie wody, a na nich spotkamy z bliska alki i nurzyki. Przez środek Zatoki wracamy do główek portu (albo przez Wisłę Śmiałą - zależy jak wyjdzie)
cena to 160 zł od osoby (w tym 8% VAT), poza miejscem na statku obejmuje ciepłe napoje (kawa i herbata) oraz jeden ciepły prosty posiłek w trakcie (pierogi w różnych smakach :) .

Zgłoszenia mailowo na adres szymbz@poczta.onet.pl powinny zawierać imię i nazwisko oraz numer i rodzaj dokumentu tożsamości, który będzie w posiadaniu uczestnika w dniu rejsu. Płatność tylko przelewem na konto przed rejsem, w tytule przelewu należy podać uzgodnioną datę rejsu i nazwiska uczestników (jeżeli są inne od zlecającego przelew).
Dane do przelewu:
Usługi Armatorskie Turkan Szymon Bzoma ul. Świerkowa 34/7, 81-526 Gdynia
konto: 72 1140 2004 0000 3102 3061 8555 (mBank)
w przypadku chęci otrzymania faktury – proszę o podanie mailowo danych do faktury w zgłoszeniu.
Pytania pod nr telefonu: 503 603 936.
Rejs się odbędzie pod warunkiem zgłoszenia się 10 uczestników.
W przypadku odwołania rejsu z powodu złej pogody lub braku chętnych uczestnik otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy w terminie do 3 dni roboczych lub uzyska pierwszeństwo w rezerwacji rejsu w innym terminie. Jeżeli w rejsie weźmie udział 15 lub więcej osób, uczestnicy otrzymają kupony rabatowe na kolejne rejsy (5 zł za każdą osobę powyżej 14 – czyli do 20 zł).
BONUS
Osoba, która zauważy Turkana i udostępni swoje zdjęcie do wykorzystania przez nas w mediach i publikatorach, uzyskuje bezpłatny wstęp na nasze jednodniowe wycieczki, pod warunkiem dostępności takiego miejsca na 7 dni przed wycieczką. Jeżeli to będą dwie różne osoby (zauważający i fotografujący) – każda dostanie po 50% zniżki na rejsy. Podobne zasady obowiązują przy nowych dla Polski gatunkach ptaków. Inne rabaty związane z fotografiami rzadkich ptaków są do uzgodnienia. Kupony rabatowe będą wysyłane także osobom zamieszczającym w sieci relacje z rejsów.

Pozdrawiam
Szymon
_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-24, 11:25   

Ostatnie trzy miejsca na najbliższą niedzielę!
pozdrawiam
Szymon
_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-27, 00:10   

relacja z wielce udanego rejsu:
link

i zaproszenie na rejs w dn. 10.11.2014

czy coś będzie wczesniej zalezy tylko od ew. chętnych.

Pozdrawiam
Szymon

UW.jpg
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 101,05 KB

_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-31, 08:17   

10 listopada już zaklepany w 100%
mozna sie zapisąc na rejs 9.11:)
wszystkie zimowe ptaki już są (alki, nurzyki) a do tego wydrzyki tęposterne. Jest jeszcze pogoda i jeszcze one są
pozdrawiam
Szymon

fp.jpg
Plik ściągnięto 2261 raz(y) 113,02 KB

_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
szymbz 

kuling

Posty: 2566
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-11-08, 01:36   

Przed nami idealny weekend - jeszcze ciepło, po +11 nawet, słabiutki wiatr, znikoma fala - będzie tak jak na fotce
Zimowe ptaki (alki, nurzyki, uhle, edredony i lodówki) w komplecie i liczne, a kto wie - moze zostało coś wydrzykowego z jesieni. Mamy ostatnie wolne miejsca na niedzielę (9.11) i wtorek (11.11) - Zapraszam
Szymon

IMGP0868.jpg
Plik ściągnięto 2263 raz(y) 60,19 KB

_________________
http://rejsynaptaki.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo   - forum anime
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.