PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na ptaki
Autor Wiadomość
Nowa 

Wysłany: 2010-01-25, 19:11   Gdzie na ptaki

Dzień dobry, jestem Nowa. Nowa (w miarę) w ptasiopodglądactwie i nowa na tym forum. Ale już mam problem :)
Jadę w ten weekend słuźbowo do Gdańska. Popołudnia zajęte, ale poranki puste. Hura, hura.
Skoro jestem w tak dobrym ptasio miejscu, oczywiste jest, że chciałabym jakiegoś skrzydlaka podejrzeć. Czytam Wasze posty z ostatnich dni - bielaczki, edredony, śnieguły, perkozki ... dla mieszkanki Polski centralnej miód na serce. Ale, ale, gdzież te cudowności dorwać? Nie za bardzo mam czas, żeby wędrować godzinami wzdłuż zamarznietego morza, a i pewnie z zimna po jakimś czasie zacznę się trząść ... W dodatku nie znając terenu nie chcę ryzykować, że wpadnę w jakieś zamarznięte trzęsawisko i wrócę mokra (ostatnio zaliczyłam taką przygodę w Konstancinie przy minus 15, mała przyjemność).
Podpowiedzcie mi więc proszę, gdzie znajdę morze wolne od lodu przybrzeżnego, gdzie są jakieś dobre ścieżki i dróżki, gdzie pójść, żeby mieć szansę spotkania ptaków. Mam samochód (niestety nie terenowy), mogę podjechać na dalsze odległości.
Co radzicie ?

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2010-01-26, 17:31   

Ja radzę do Ptasiego Raju podjechać.Przejść się kawałek po plaży i po wydmach.Tam jest łatwa trasa i przyjemnie się chodzi.

rogul1996 

otop

Wysłany: 2010-01-26, 22:58   

ja proponuje do zoo oliwskiego hehe a tak na serio to na wyspę sobieszewską czyli do ptasiego raju i po lasach przy morzu ;)

Nowa 

Wysłany: 2010-01-28, 19:14   

Dziękuję Wam i pozdrawiam.
Nowa

zientek 

Wysłany: 2010-01-29, 08:19   

chyba najlepszym miejscem - biorąc pod uwagę co się dzieje za oknem i Twoja sytuacje są dwa miejsca...
Rewa-Babie Doły...jedziesz albo do Rewy i tam biegasz i patrzysz (jak dojdziesz do Mechelinek i nazad ;) - to ok 3 h, Babie Doły (okolica torpedowni) - wysiadasz z samochodu i schodzisz schodami - patrzysz i podziwiasz - taj na 1-2 h (ptaki będą - dobrze miec lunete)
Dobrym miejscem jest Bulwar w Gdyni i Skwer Kosciuszki (i kaczki i mewy) - możesz obserwować z samochodu ;)

generosus 

Wysłany: 2010-01-29, 11:30   

a jak dojechać w okolicę torpedowni ?

Bastek 

Wysłany: 2010-02-01, 20:47   

Dojechać to chyba tak jak na Babie Doły w Gdyni. A z miejscowych może ktoś będzie jutro w którymś z wspomnianych przez Ziętka miejscu, np w Ptasim Raju? Chętnie się przyłączę.

Namor 

Wysłany: 2010-02-01, 22:23   

Ujście Wisły zlodowaciałe - najlepiej połazić po portach - zawsze znajdzie się co ciekawego.

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2010-02-02, 15:46   

Np. po Nowym Porcie? :> Ja zaproponuję tak jak zientek, trasę Rewa -Babie Doły

rogul1996 

otop

Wysłany: 2010-02-06, 20:53   

Ja znam fajne miejsce w brzeźnie jak idzie się w stronę mola to w tych lasach po drodze trochę trzeba pochodzić nie daleko są stawy i zawsze się tam coś znajdzie bo są to rejony polowań myszołowa i zawsze przynajmniej kilka oskubów a kilkaset metrów dalej na plaży wiele mew i łabędzi ;)

Pozdrawiam !

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-02-12, 15:20   

temat "Dokąd powędrowac" mam nadzieje ze będzie odpowiedni ;)

jutro -> tj 13lutego 2010 roku, jak napisałem w odpowiednim temacie ( http://forum.przyroda.org...,360.htm#334396 ) mam zamiar dotrzec do Gdanska i dalej kierowac się na Hel

jesli bylby ktos chętny spotkac sie na chwile podglądnięcie ptaków gdzies w Gdansku czy gdzieśtam ;) to ja bardzo chętnie bym się na to pisał :)

mój numer telefonu jest w temacie ktorego link jest umieszczony powyzej :idea:

ps -> w Gdansku spotykam sie z Kami i moze z Perkozkiem także zbiera sie cos wieksza ekipa ;)

rogul1996 

otop

Wysłany: 2010-02-16, 12:36   

Teraz proponuję przy molo w Brzeźnie bo ptaków mnóstwo ;)

Fakir 

Wysłany: 2011-01-13, 19:49   Gdzie na ptaki

Witam. Chciałbym spędzić w przyszłym tygodniu 2 dni na Pomorzu, proszę o polecenie najlepszych miejscówek do birdwatchingu. Pozdrawiam Fakir

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2011-01-13, 20:00   

Tyle o tym już było... Ptasi Raj i Ujście Wisły - to na Wyspie Sobieszewskiej. Porty we Władysławowie, Kuźnicy, Helu no i sam Hel.
To tak na szybko :]

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

JanekR 

Wysłany: 2011-08-17, 13:04   

Witam ;) ,
Chciałbym się wybrać w od 24 do 29 sierpnia nad wybrzeże. Czy mógłby mi ktoś podać gdzie jest najlepsze miejsce na siewki, mewy i rybitwy? Niestety nie może być to ani Świnoujście, ani UW też raczej nie. Wybór ogranicza się od Karwi(koło Jastrzębiej Góry) do Jastarni. Dalej na półwysep mogę jeszcze ewentualnie dojechać pociągiem. Jastarnia, Jurata, Hel, Kuźnica, Władysławowo, czy też Jastrzębia Góra, czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
Janek

Odpowiedz do tematu