PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2008-02-28, 15:39
Zjazd Ornitologów Śląska
Autor Wiadomość
zden pl 

Wysłany: 2011-02-16, 21:17   

Hej,
Pomorze Zachodnie stawi się jak zwykle we Wrocławiu
z tym, że chyba w najsilniejszej od lat ekipie :lol:

do zobaczenia!
zk

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2011-02-16, 21:23   

łomatko, to się będzie działo ;)

zna ktoś może w miarę tani hostel / schronisko młodzieżowe bez godziny policyjnej w przyzwoitej odległości od Rynku?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2011-03-13, 11:17   

I po zjeździe... Ale było super :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-03-13, 14:30   

Pierwsze wrażenie: macie tam multum ludzi na tym śląsku! jak ja się wpisywałem to byłem około 150ty a po mnie jeszcze z pół sali miało być. Ktoś wie ile było nas w sumie?

Drugie wrażenie: dobrze było zobaczyć tyle osób z którymi się dawno nie widziało :)

Trzecie wrażenie: Seba, Ty to masz tam na północy oryginalną ekipe :lol:

PS -> zaopiekowałem się pewnym artefaktem zostawionym przez kogoś w "Kaliego'ogrógku" (czy jakośtak), właściciel może się odezwać to (po weryfikacji) pomyślimy jak przesłać ten artefakt :tup:

Oriolus 

Wysłany: 2011-03-13, 21:44   

Alcedo napisał/a:
Pierwsze wrażenie: macie tam multum ludzi na tym śląsku!

I nawet Zagłębioki dotarły :-P
Alcedo napisał/a:
jak ja się wpisywałem to byłem około 150ty a po mnie jeszcze z pół sali miało być. Ktoś wie ile było nas w sumie?

Z kolei lista do mnie nie dotarła - widocznie już była zapisana z obydwu stron na max :]

Swoją drogą, ciekawe ilu było forumowiczów z fp. Pewnie nie raz i nie dwa przeszedł człek koło kogoś, z kim prowadził niegdyś dysputy na forum (bądź przez priva :-P ) , ale jest tego nieświadom :] Ja parę osób skojarzyłem dopiero z opóźnionym zapłonem :-P A ktoś kiedyś rzucił pomysł plakietek z nickami ---> do rozpatrzenia do następnego zjazdu :]

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-03-13, 22:18   

HAAA.. czyli Vespertinus dobrze kojarzył Ciebie! Wspomniał że "to chyba ktoś z forum, bo twarz znajoma" ale Katarzynka za słabo mnie podpuszczała żebym krzyczał za Tobą :P

jak była przerwa obiadowa to po wyjściu z budynku, najpierw na chodniku a potem na jakichś pasach minęliśmy się (moje/nasze cechy charakterystyczne: koszulka z wilkiem i dużo jedzenia w lekko rozsuniętym plecaku, obok czarnowłosa kobieta z loczkami, pewnie śmiała się i krzywo przez to szła ) :P

claviceps 

Wysłany: 2011-03-13, 22:28   

A może ktoś by smarnął relacyjkę ze zjazdu :?: (sami mopq prosili w piątek ;) ). Ja opuściłem zbyt dużo prelekcji, więc nie bardzo się do tego nadaję (poza tym o sobie nie będę pisał :P ;) ).

[ Komentarz dodany przez: mopek: 2011-03-13, 22:42 ]
właśnie :P

Oriolus 

Wysłany: 2011-03-13, 22:49   

Alcedo napisał/a:
HAAA.. czyli Vespertinus dobrze kojarzył Ciebie! Wspomniał że "to chyba ktoś z forum, bo twarz znajoma" ale Katarzynka za słabo mnie podpuszczała żebym krzyczał za Tobą :P

jak była przerwa obiadowa to po wyjściu z budynku, najpierw na chodniku a potem na jakichś pasach minęliśmy się (moje/nasze cechy charakterystyczne: koszulka z wilkiem i dużo jedzenia w lekko rozsuniętym plecaku, obok czarnowłosa kobieta z loczkami, pewnie śmiała się i krzywo przez to szła ) :P

A pamiętam, była nawet dwukrotna wymiana spojrzeń w wymienionych sytuacjach :-D Trzeba było krzyczeć :-P

A Katarzynki nie było przypadkiem we wrześniu 2010 na obozie na Turawie? :-P

Clavi, co do Twojej prelekcji, to piękny i cenny był wniosek, że powodem niskiego wskaźnika stwierdzeń krótkiej podczas wiosennych liczeń gęsi była nieobecność Wieśka Lenkiewicza :res:

katarzynka 

Wysłany: 2011-03-14, 20:44   

Oriolus napisał/a:

nie, ale może mam jakiegoś sobowtóra, o którym nie wiem? ;)

Zjazd sympatyczny, film Artura Homana o Dolinie Baryczy - rewelacja! :res:
Szkoda tylko, ze organizatorzy na integrację wybrali drogą i mało pojemną knajpkę, w "kalewogródku" zdecydowanie bardziej mi się podobało.

elf_zielony 

Wysłany: 2011-03-14, 21:05   

katarzynka napisał/a:
Szkoda tylko, ze organizatorzy na integrację wybrali drogą i mało pojemną knajpkę, w "kalewogródku" zdecydowanie bardziej mi się podobało.

Wybór był wzorowany na latach poprzednich, kiedy w jednej knajpie (najczęściej przy Rynku, np. w Piwnicy) zbierało się max 40 osób ze Zjazdu, pozostali rozpraszali się po okolicy.
Teraz zarezerwowanych było tyle samo miejsc co zwykle, ale widać bliskość Instytutu sprawiła, że spotkał się tam prawie cały Zjazd :) Tak więc wyszła kicha i organizatorzy z braku miejsc również wylądowali w Kalogródku :)
A co do ceny - można tam przynajmniej dobrze zjeść, nie tylko wypić ;)

michałkiewicz 

Wysłany: 2011-03-14, 21:10   

Oriolus napisał/a:

W 2010 roku nie było obozu w Turawie :]

Mnie również podobał się bardzo film o Dolinie Baryczy, jak i również większość prelekcji.
Niestety było parę braków w "rzadkich ptakach, stwierdzonych na Śląsku", m.in. mewa siodłata, perkoz rogaty i mandarynka z Opola.

Spotkanie "after" było podzielone na 2 części. Pierwsza w drogim lokalu z głośną bałkańską muzyka, druga, fajniejsza z dodatkowymi atrakcjami :]
Alcedo napisał/a:
w"Kaliego'ogrógku"

katarzynka napisał/a:
w "kalewogródku"

czy jakoś podobnie :lol: (chyba nikt nie był w stanie wymówić tej nazwy)

Uczucie bycia całkowicie trzeźwym (byłem kierowcą), podczas gdy wszyscy wkoło niekoniecznie - bezcenne :mrgreen:

Oriolus 

Wysłany: 2011-03-14, 22:42   

michałkiewicz napisał/a:
Oriolus napisał/a:

W 2010 roku nie było obozu w Turawie :]

Wróć - 2009 :-P Ale widać i tak chybione skojarzenie :-P

Co do pominiętych obserwacji nie było jeszcze, z godniejszych uwagi, żołny i rybitw wielkodziobych z Opola :]

czyż 

Wysłany: 2011-03-16, 15:10   

Alcedo napisał/a:
Pierwsze wrażenie: macie tam multum ludzi na tym śląsku! jak ja się wpisywałem to byłem około 150ty a po mnie jeszcze z pół sali miało być. Ktoś wie ile było nas w sumie?

Na liście jest 191 osób, ale wiem, że to nie wszyscy. Przypuszczam, że było nas ponad 200. Jeśli ktoś się nie wpisał na listę, to proszę o info z imieniem i nazwiskiem na czyz@biol.uni.wroc.pl

katarzynka napisał/a:

Rozpiętość wiekowa uczestników jest taka, że nie da rady zadowolić wszystkich. Knajp, które pomieszczą taką liczbę osób w jednym kawałku (kilkadziesiąt) jest niewiele, a część żąda opłaty za rezerwację. Zawsze jest kilka imprez, dla każdego coś miłego. Ja się w tym roku też nie załapałam na główną imprezę...

czyż 

Wysłany: 2012-01-10, 12:44   

Miło mi poinformować, że tegoroczny Zjazd Ornitologów Śląska odbędzie się 10 marca. Jeśli ktoś prowadzi jakieś ciekawe badania/akcje na Śląsku (i nie tylko) i chiałby się nimi podzielić z szerszą publicznością, to proszę o informację na mojego maila wraz z krótkim abstraktem czego badania dotycza i jakie są ich wyniki/plany. Organizatorzy mają prawo do wybrania tylko niektórych propozycji ;-)

Pozdrawiam
Beata Czyż

kołodziejczyk 

Wysłany: 2012-01-21, 07:38   

Odnośnie zjazdu.
Zaczerpnąłem języka wśród szerokiego grona amatorów i jakie wypływają z tego wnioski.
My chcielibyśmy zaproponować nastąpującą propozycję,punkt programowy zjazdu opracowany i zreferowany przez ZEP i Muzeum Przyrodnicze
-Qvo vadis śląska ornitologio.
I jakieś 20 min dyskusji.

Odpowiedz do tematu