PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2008-02-28, 15:39
Zjazd Ornitologów Śląska
Autor Wiadomość
czyż 

Wysłany: 2011-01-16, 18:32   

Hejka!
Wiemy już kiedy odbędzie się tegoroczny zjazd. Spotykamy się 12 marca w Instytucie Zoologicznym UWr. Program poznamy niebawem.

czyż

michałkiewicz 

Wysłany: 2011-02-03, 21:05   

Pojawił się już program Zjazdu:
Cytat:
Program XXXII Zjazdu Ornitologów Śląska
Wrocław, 12 marca 2011

10:00-10:10 Otwarcie Zjazdu
10:10-10:40 Cietrzew na Dolnym Śląsku – przetrwanie czy wymarcie? – Artur Pałucki
10:40-11:10 Gniazdowanie sokoła wędrownego na Śląsku – Karolina Dobrowolska,
Jan Lontkowski, Romuald Mikusek
11:10-11:25 Monitoring zimujących ptaków wodnych na Śląsku – Paweł Grochowski, Jacek Betleja
11:25-11:40 Występowanie gęsi na Śląsku w sezonie 2010/11 - sprawozdanie z liczeń w okresie
migracji i zimowania - Bartosz Smyk, Robert Kruszyk
11:40-12:00 Przerwa
12:00-12:20 MPPL na Śląsku – gdzie jesteśmy i dokąd powinniśmy zmierzać? – Beata Czyż,
Jacek Betleja
12:20-12:50 Rzadkie gatunki ptaków obserwowane na Śląsku w roku 2010 – Paweł Malczyk
12:50-13:20 Swoiste cechy awifauny Czerwonego Bagna w Kotlinie Biebrzy – Romuald Mikusek,
Adam Dmoch
13:20-13:35 AwiBaza - praktyczne narzędzie dla obserwatorów ptaków – Antoni Marczewski
13:35-14:10 Jak chronić ptaki zasiedlające budynki? – Kazimierz Walasz
14:10-15:30 Przerwa
15:30-16:10 Dlaczego ptaki są kolorowe i ładnie śpiewają? – Marta Borowiec
16:10-16:50 Rytmy natury w Dolinie Baryczy – pokaz filmu autorstwa Artura Homana
16:50-17:30 Przyroda Mongolii – Marek Stajszczyk

Obrady jak zwykle w Dużej Sali Wykładowej Instytutu Zoologicznego UWr przy ul. Sienkiewicza 21. Dojazd z Dworca Głównego PKP tramwajami nr 9, 11 i 17. Należy wysiąść na piątym przystanku [Plac Bema (9) lub
Ogród Botaniczny (11 i 17)]. Tradycyjnie podczas Zjazdu będzie można zaopatrzyć się w zeszyty Notatek Ornitologicznych , Ornis Polonica, Ptaków Polski oraz inne publikacje. Ponadto możliwy będzie zakup książek i innych przedmiotów oferowanych przez sklep on-line Przyrodnicze.pl, a sprzęt optyczny dla ptasiarzy będzie demonstrować
firma KESTREL.
Serdecznie zapraszamy!
Zakład Ekologii Ptaków UWr

Nisoria 

Wysłany: 2011-02-03, 23:59   

Mocnym punktem będzie ów film Artura Homana - widziałem, surowym (na tyle, na ile stan wiedzy mojej pozwala) okiem oceniłem, polecam - jako deser na smaczek po ciekawym programie. Zobaczymy, czy dystrybucja filmu zatoczy szerszy krąg. Moim zdaniem - powinna, zwłaszcza przy niedoborze rodzimych produkcji po części wynikającym zapewne z ustawicznego zniechęcania twórców przez włodarzy anten TV (może za wyjątkiem Planete).

świergolot 

otop

Wysłany: 2011-02-15, 12:44   

Strzałeczka.
ja z prośbą czy pytankiem do organizatorów: bedzie jakieś spotkanie "after" ? Moze warto już coś wstępnie rezerwować w okolicy rynku- chętnych na pewno nie zabraknie :)
pozdrawiam ornitologiczną brać i do miłego!

http://zielonydoboolu.blogspot.com/ - fotorelacje z terenu :-)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-02-16, 12:05   

świergolot napisał/a:
bedzie jakieś spotkanie "after" ?
brakowało mi Ciebie :lol:

Jak będzie jakieś spotkanie AFTER to w takim razie się zastanowię nad przyjazdem :mrgreen:
(thx Michałkiewicz za podrzucenie info :res: )

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2011-02-16, 12:10   

spotkanie after zawsze jest ;) to jakby integralna część zjazdu :) i ile można zaliczyć ;P

claviceps 

Wysłany: 2011-02-16, 12:11   

Alcedo napisał/a:
Jak będzie jakieś spotkanie AFTER to w takim razie się zastanowię nad przyjazdem :mrgreen:

Al, nie bluźnij :!: Spotkanie AFTER jest co roku najważniejszym punktem zjazdu ;) :cool: Jest ważne do tego stopnia, że czasem zostaje przyspieszone i powinno być nazwane raczej spotkaniem DURING ;) :twisted:

michałkiewicz 

Wysłany: 2011-02-16, 12:14   

Ja potwierdzam swoje przybycie
Ostatnio zmieniony przez michałkiewicz 2011-02-16, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2011-02-16, 12:19   

Clavik, Ty sie w temacie spotkań nie odzywaj bo jak ja specjalnie do Wrocławia przyjechałem (umawialiśmy się na piwo o 5:00 na dworcu) to potem się nie stawiłeś i sam marzłem przy gwieździstym niebie :!: :evil:

PS -> Tusia zamierzasz się wybrać na ten zjazd? :mrgreen:

Kto z forumowiczów jeszcze planuje się tam zjawić?

vespertinus 

Wysłany: 2011-02-16, 12:28   

Jeśli nic niespodziewanego nie wypadnie, też planowałem się zjawić. Prawdopodobnie w towarzystwie jeszcze co najmniej dwóch Forumowiczek, o ile nie zmienily zdania? ;)

świergolot 

otop

Wysłany: 2011-02-16, 12:33   

Strzałeczka.
no właśnie dlatego pytałem - dla mnie "after" takoż ważnym(verrry) punktem zjazdu est :-)
ekipa krapkowicko-gogolińska jeśli dżia da wsiem zdrowie zjawi się na pewno i opowieściom dziwnej treści końca nie będzie :lol:
No i nakaniec prosiemy wroclawian aby jakiś fajny lokalik upatrzyli na aftera. bedzie git!

pozdro dla Ala - pamiętam, pamiętam i jak będziesz to mam dla Ciebie temat "optyczny".

http://zielonydoboolu.blogspot.com/ - fotorelacje z terenu :-)

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2011-02-16, 13:33   

będzie git ;)
wybieramy się z maciatto, Athene... lista długa ;)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2011-02-16, 13:59   

Alcedo napisał/a:
Clavik, Ty sie w temacie spotkań nie odzywaj bo jak ja specjalnie do Wrocławia przyjechałem (umawialiśmy się na piwo o 5:00 na dworcu) to potem się nie stawiłeś i sam marzłem przy gwieździstym niebie :!: :evil:

ja tez sie z Clawym umawiałem na browar koło dworca PKP we Wrocku ale wolał randkę ze studentką :evil: i musiałem wyladowac w barze Karaoke :shock: gdzie głównie spiewały ryczące 70 tki :D (a bar nazywał sie 3 kolory i piwo było za 7 zeta :D )

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

katarzynka 

Wysłany: 2011-02-16, 20:28   

vespertinus napisał/a:
Prawdopodobnie w towarzystwie jeszcze co najmniej dwóch Forumowiczek, o ile nie zmienily zdania? ;)

następny bluźni! ;) jak można zmienić zdanie w takiej sprawie??? chyba że zmiana dotyczy kwestii zabrania Ciebie :P

tusia napisał/a:
wybieramy się z maciatto, Athene... lista długa ;)

zapomniała o mnie :evil:

do zobaczenia we Wrocku!! będzie się działo... :twisted:

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2011-02-16, 20:48   

katarzynka napisał/a:
zapomniała o mnie

moja droga, zapomnieć o Tobie? never!! ;)

oj widzę, że będzie się działo - z taką ekipą? toż to prawie jak na zjazd FP się zanosi ;)

Odpowiedz do tematu