PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2008-02-28, 15:39
Zjazd Ornitologów Śląska
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-06-19, 15:16   

Można wiedzieć jakich lat dotyczą obserwacje faunistyczne?

bladii77 

gko

Wysłany: 2009-06-19, 15:41   

No to trza ten numer zakupic, to moze byc ostatni z jakimis moimi danymi......

piegos 
ornitolog

otop

Wysłany: 2009-06-19, 15:48   

Tetrao napisał/a:
Można wiedzieć jakich lat dotyczą obserwacje faunistyczne?

Obserwacje z lat 2005-2007 + z lat wcześniejszych, pominięte w poprzednich zeszytach.

A czy Ty wpisałeś już swoje odczyty do POLRING? :>

Wrocławska Grupa Obrączkarska ODRA
Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne

czyż 

Wysłany: 2010-02-01, 22:02   

Informuję, że tegoroczny Zjazd Ornitologów Śląska odbędzie się 13 marca w Instytucie Zoologicznym UWr.
Program zjazdu będzie podany wkrótce :-)

czyż 

Wysłany: 2010-02-12, 14:24   

Program XXXI Zjazdu Ornitologów Śląska jest już dostępny na stronie
http://www.zep.biol.uni.w...c/zjazd2010.pdf
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych!
B. Czyż

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-03-14, 13:36   

Dwie obserwacje drzemlika w całym zeszłym roku :res: stwierdzenie żołn sprzed 2 lat :res: pominięcie trzech stwierdzeń biegusa arktycznego (akceptacja KF: Świniary, Nyski, Mietków) :res: chyba prezentacja była robiona dzień przed... Ale zdjęcia edrednów z Antarktydy były wesołym elementem :mrgreen:

zresztą z forum korzysta wielu profesjonalnych ornitologów, a stwierdzenie "plotkarskie forum" było trochę...

Marcin D. 

Wysłany: 2010-03-14, 14:01   

tmaszkal napisał/a:
a stwierdzenie "plotkarskie forum" było trochę...

A czy to nie było przypadkiem o Avibazie?

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-03-14, 14:58   

Marcin D. napisał/a:
tmaszkal napisał/a:
a stwierdzenie "plotkarskie forum" było trochę...

A czy to nie było przypadkiem o Avibazie?

awibaza byla na slajdzie, a dokladnie rzekł, że nie skorzystał z forum przyroda, bo to takie

" bardziej plotkarskie forum"

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-03-14, 18:37   

tmaszkal napisał/a:
Dwie obserwacje drzemlika w całym zeszłym roku :res: stwierdzenie żołn sprzed 2 lat :res: pominięcie trzech stwierdzeń biegusa arktycznego (akceptacja KF: Świniary, Nyski, Mietków) :res: chyba prezentacja była robiona dzień przed... Ale zdjęcia edrednów z Antarktydy były wesołym elementem :mrgreen:

i masę, masę, masę innych pominiętych...

Na clandze zamieszczają tylko obserwacje gatunków komisyjnych, z birdwatchingiem sympatyzuje tylko pewna wąska grupa ptasiarzy. Awibaza też nie jest kompletna.
Najlepszym źródłem jest lista dyskusyjna. Miesiąc przed zjazdem można było wysłać maila na listy z prośbą o podesłanie danych. Ja bym na pewno wysłał. :]

No nie popisał się nasz prezes GKO tym razem :roll:

tmaszkal napisał/a:
zresztą z forum korzysta wielu profesjonalnych ornitologów, a stwierdzenie "plotkarskie forum" było trochę...

ano było... :/

Marcinie - to zdecydowanie tyczyło sie forum :>

rufinus 
Krzysiek Ostrowski

Wysłany: 2010-03-14, 19:20   

tmaszkal napisał/a:
Dwie obserwacje drzemlika w całym zeszłym roku

Faktycznie z drzemlikiem trochę przegięcie moim zdaniem. Stwierdzeń w 2009 roku było z całą pewnością duuuużo więcej...sam mam chyba co najmniej 15 obserwacji z zimy, wiosny i jesieni z różnych rejonów Dolnego Śląska. No nie czarujmy się ;-) nie jest to gatunek jakoś bardzo rzadko spotykany w terenie...ino trzeba trochę po polach i w niedalekim otoczeniu zbiorników zaporowych się pokręcić :]
Jak jest drzemlik, to równie dobrze można by podawać wszystkie obserwacje błotniaków zbożowych itd. :>
Czego zaś zabrakło jak dla mnie to brak obserwacji orlika krzykliwego na Dolnym Śląsku (nie wiem jak jest z jego obserwacjami na Górnym Śląsku i w Małopolsce), ale na Dolnym jest on znacznie rzadziej spotykany niż drzemlik...ja kojarzę zaledwie 3 obserwacje pomariny z 2009!

Z paleontologicznego punktu widzenia:
Brak dowodów istnienia nie jest jeszcze dowodem nieistnienia.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-03-14, 19:28   

rufinus napisał/a:
Czego zaś zabrakło jak dla mnie to brak obserwacji orlika krzykliwego na Dolnym Śląsku (nie wiem jak jest z jego obserwacjami na Górnym Śląsku i w Małopolsce), ale na Dolnym jest on znacznie rzadziej spotykany niż drzemlik...ja kojarzę zaledwie 3 obserwacje pomariny z 2009!

a mnie dubelta. Wiem, że ten mój został przez kogoś wrzucony na birdwatching.pl więc Jacek po prostu nie szukał tego gatunku. A chyba masowy w naszym regionie za bardzo nie jest?
Ważniejsze było wykazanie obserwacji z terenów zachodniej Małopolski (które potem drugi raz pokazywane są na zjeździe MTO) niż rzetelne przygotowanie wszystkich obserwacji z naszego regionu.

Zeby nie było, że tylko krytykuje napiszę, że bardzo spodobał mi się protest Opticrona w związku z pominięciem Górnego Śląska i Opolszczyzny w akcji liczenia gęsi :res:

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2010-03-14, 23:23   

Jak również niewymienienie obserwacji ostrygojadów, kamuszników, płatkonogów. Nie są to ptaki tak rzadkie jak dubelt, ale w naszym regionie z pewnością nieliczne. Rok temu był wykaz takich obserwacji.

Owl 

Wysłany: 2010-03-15, 08:14   

po sobotniej imprezie w pubie ktorej nazwy nie pamietam mam kilka fantow;)
wychodzilismy jako ostatni i w nasze rece wpadla torba z trzema
ksiazkami.jesli wlasciciel na priv sie do mnie zglosi i poda nazwy ksiazek
to oczywiscie wysle paczke. swoja droga niezle ktos zaimprezowal;)

pozdro
Slawek

elf_zielony 

Wysłany: 2010-03-15, 09:57   

Owl napisał/a:
po sobotniej imprezie w pubie ktorej nazwy nie pamietam

Jeśli chodzi o główną imprezę (bo pewnie zdarzyły sie i pomniejsze ;) ) to był to pub Kocia Kołyska.

claviceps 

Wysłany: 2010-03-15, 10:18   

tmaszkal napisał/a:
akceptacja KF: Świniary

Akurat ten melanotos nie został zgłoszony (info od Jasia L., pierwszy widział go G. Orłowski, a inni obserwatorzy nie pomyśleli, żeby słać własne zgłoszenie).
Tetrao napisał/a:
że bardzo spodobał mi się protest Opticrona w związku z pominięciem Górnego Śląska i Opolszczyzny w akcji liczenia gęsi

Protest był słuszny, ale nie do końca ;) Kajam się ponownie i śpieszę z wyjaśnieniem, że ta akcja naprawdę organizowana była "na wariackich papierach", więc na zebranie ekipy na cały Śląsk po prostu nie starczyło czasu w listopadzie. A potem postanowiliśmy już zostać przy liczeniu tych samych akwenów, również dlatego, że nie wiedzieliśmy, czy akcja będzie kontynuowana. Jako że są takie zamiary, z radością poszerzymy ją na cały nasz wspólny region :oki: oczywiście jeśli Górnoślązacy wykażą taką chęć :]
Owl napisał/a:
po sobotniej imprezie w pubie ktorej nazwy nie pamietam mam kilka fantow;)
wychodzilismy jako ostatni i w nasze rece wpadla torba z trzema
ksiazkami.jesli wlasciciel na priv sie do mnie zglosi i poda nazwy ksiazek
to oczywiscie wysle paczke. swoja droga niezle ktos zaimprezowal;)

No ja też po imprezie wszedłem w posiadanie nowy ładnych fantów w postaci kilku siniaków o niezwykle efektownej kolorystyce :twisted: Prawdopodobnie próbowałem walczyć ze sprzymierzonymi siłami grawitacji, nierównej podłogi w knajpie ;) oraz pewnego związku chemicznego o dwóch węglach i jednej grupie wodorotlenowej :cool:

Odpowiedz do tematu