PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kartoteka Awifauny Śląska w internecie
Autor Wiadomość
Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2014-03-23, 18:29   

tusia napisał/a:
A dlaczego żeście się tak uczepili akurat dzięcioła? Co rusz wywlekacie jakieś sprawy i wylewacie na niego pomyje w sposób raczej mało elegancki.

Bo ma parcie na szkło i wielokrotnie udowodnił że nie jest wiarygodnym obserwatorem. Ostatnio choćby dodał mewę siodłatą ad jako jasnopłaszczową żółtonogą :res: A jesienią błysną właśnie "piskliwcem" z foto. Szkoda, że na FP jest ostrzejsza weryfikacja niż w KAŚ, która to ma być źródłem naukowym.
Ostatnio zmieniony przez Agent Tomek 2014-03-23, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2014-03-23, 18:35   

Myślę, że każdemu się zdarza coś z czymś pomylić (no nie wiem, kobuza z kobczykiem czy coś innego :> ) - rozumiem, że Wam rzucającym kamienie nigdy się to nie zdarzyło ;)
Wielu osobom się to zdarza i można by ich w trochę inny sposób nakierunkować a nie w taki nieelegancki i prześmiewczy sposób. A dzięcioła uczepiliście się szczególnie. Nie wiem czym wam aż tak nadepnął na odcisk... Bo parcie na szkło ma nie większe od średniej.

Tosiu - dzięki za info, myślałam, że tylko z gminą jest coś nie tak, spróbuję jeszcze raz.

rufinus 
Krzysiek Ostrowski

Wysłany: 2014-03-23, 18:42   

tusia napisał/a:
Tosiu - dzięki za info, myślałam, że tylko z gminą jest coś nie tak, spróbuję jeszcze raz.

Tosiu ma oczywiście rację. Jednak faktycznie z polem "gmina" jest coś nie tego od niedawna :evil:
Przed chwilą chciałem dodać rekord i pole gmina nie działa. Również przy edycji, jak chcę zmienić w istniejącym już rekordzie gminę to nic się nie zmienia tylko zostaje tak jak było.

Z paleontologicznego punktu widzenia:
Brak dowodów istnienia nie jest jeszcze dowodem nieistnienia.

tosiu 
PWr

Wysłany: 2014-03-23, 20:02   

rufinus napisał/a:
tusia napisał/a:

Tosiu ma oczywiście rację. Jednak faktycznie z polem "gmina" jest coś nie tego od niedawna :evil:
Musisz korzystać zawsze z aktualnej wersji Firefoxa, na innych przeglądarkach bywa że KAŚ kuleje w mniejszym lub większym aspekcie.
Błąd "Brak gminy" odnoszący się też do wszystkiego innego istnieje od początku internetowej KASi.

madmax 

Wysłany: 2014-03-23, 20:08   

Potwierdzam, np. w Internet Explorer nie otwierają się wszystkie okienka - dałem sobie spokój. Tych problemów nie mam w Google Chrome.

Sowiogór 

Wysłany: 2014-03-23, 22:08   

madmax napisał/a:
Potwierdzam, np. w Internet Explorer nie otwierają się wszystkie okienka - dałem sobie spokój. Tych problemów nie mam w Google Chrome.

Z Internet Explorer wersja 8 (jest to najnowsza aktualizacja dla XP) potwierdzam (nie wiem jak z IE9). Natomiast Google Chrome przy dodawaniu znaczków typu ♂♀ faktycznie nie umieszcza ich w wysłanym rekordzie. Np. zaznaczasz 1♂, wysyłasz, sprawdzasz swoją obserwacje i masz tylko 1. Natomiast Firefox nie robi żadnych problemów. Oczywiście tylko ta nieszczęsna "Gmina", a raczej jej brak, ale wtedy pole w którym faktycznie brak jest wypełnienia podświetla się na czerwono. Nie jest to jednak przypadłość przeglądarki gdyż w IE8 też była "Gmina", nic jednak nie wskazywało pominiętej rubryki.
Natomiast coraz częściej u mnie występuje brak możliwości rozwinięcia okienka "podaj stopień zbadania" , ale po wysłaniu i podświetleniu się na czerwono już rozwija się prawidłowo.

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2014-03-24, 08:46   

tusia napisał/a:
Myślę, że każdemu się zdarza coś z czymś pomylić (no nie wiem, kobuza z kobczykiem czy coś innego :> ) - rozumiem, że Wam rzucającym kamienie nigdy się to nie zdarzyło ;)
Wielu osobom się to zdarza i można by ich w trochę inny sposób nakierunkować a nie w taki nieelegancki i prześmiewczy sposób. A dzięcioła uczepiliście się szczególnie. Nie wiem czym wam aż tak nadepnął na odcisk... Bo parcie na szkło ma nie większe od średniej.

Chyba czytamy inne Forum Przyroda :mrgreen: No ale tematu nie ma sensu kontynuować, przepraszam za niepotrzebne robienie szumu. I z niecierpliwością czekam na kolejne rodzynki :res:

michałj. 

Wysłany: 2014-03-24, 09:03   

Ja też byłbym ostrożniejszy w ferowaniu wyroków. Każdy się może pomylić, zdarza się i "weteranom". Jestem zwolennikiem ewentualnego grzecznego dopytania, prośby o wyjaśnienie, a nie od razu negować i wyśmiać. A jak ktoś się pomyli to mu to wyjaśnić i już. Po co złośliwości?
Na Wielikącie ostatnio często bywam i zestaw gatunkowy zmienia się z dnia na dzień dosłownie - w sensie pojawiają się nowe. Więc wcale mnie nie dziwią już piskliwce.

Pozdrawiam wszystkich!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2014-03-24, 13:47   

michałj. napisał/a:
Każdy się może pomylić, zdarza się i "weteranom"

Zgadzam się z tym w pełni. Takie rzeczy zdarzają sie na forum co chwilę i nawet największym wygom ;) I nikt tu za to nikogo nie wiesza. Problem dzieciola nie polegał jednak tylko na jego notorycznych błędnych oznaczeniach. Najgorsze w wykonaniu dzieciola były m.in. wpadki z podpisywaniem się pod nieswoimi obserwacjami, oraz wpisywanie do KAŚ obserwacji uznanych przez KF za niepewne. Jeżeli takie zachowania to parcie "nie większe od średniej" to ja innych takich "średniaków" nie znam ;)
Były jeszcze jakieś przekręty ale wyrzuciłem to już z głowy. Teraz to już problem administracji KAŚ :]

tusia 
Marta Ś.

Wysłany: 2014-03-24, 14:06   

Tetrao napisał/a:
Problem dzieciola nie polegał jednak tylko na jego notorycznych błędnych oznaczeniach. Najgorsze w wykonaniu dzieciola były m.in. wpadki z podpisywaniem się pod nieswoimi obserwacjami, oraz wpisywanie do KAŚ obserwacji uznanych przez KF za niepewne. Jeżeli takie zachowania to parcie "nie większe od średniej" to ja innych takich "średniaków" nie znam ;)

Aha, a ja znam nawet gorszych, jeśli to co piszesz jest prawdą to należałoby to wyjaśnić, nie zakładając od razu złej woli obserwatora.
Mi chodzi przede wszystkim o formę Waszych wypowiedzi, często nieelegancką - tak, obawiam się, że czytamy to samo FP. I tu chyba macie taki sam problem, jaki zarzucacie dzięciołowi - nieumiejętność przyznania się do błędu. Bo widać nie tylko ja mam takie odczucie, że na pewnych użytkowników, w tym dzięcioła uwzięliście się szczególnie.
Można, a nawet trzeba zwracać uwagę, czy weryfikować niepewne czy błędne oznaczenia. Ale może w trochę inny sposób?

A widzicie, a mnie dotychczas odrzucało od KAŚ właśnie z powodu parcia na szkło i nachalności jej propagatorów i szowinistycznych i szczeniackich tekstów o zadowalaniu Kasi czy robieniu Kasi dobrze (mimo, że nie mam na imię Kasia :twisted: ).

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2014-03-24, 15:37   

tusia napisał/a:
Aha, a ja znam nawet gorszych, jeśli to co piszesz jest prawdą to należałoby to wyjaśnić, nie zakładając od razu złej woli obserwatora.

niestety jest sporo takich różnych sprawek niecnych - miejmy nadzieję, że weryfikacja wykaże chęć wyjaśnienia ich.

tusia napisał/a:
Mi chodzi przede wszystkim o formę Waszych wypowiedzi, często nieelegancką - tak, obawiam się, że czytamy to samo FP. I tu chyba macie taki sam problem, jaki zarzucacie dzięciołowi - nieumiejętność przyznania się do błędu. Bo widać nie tylko ja mam takie odczucie, że na pewnych użytkowników, w tym dzięcioła uwzięliście się szczególnie.

Może i masz rację, ale gdzieś po drugim drzemliku skończyła się cierpliwość i wyrozumiałość do kogoś kto źle oznacza ptaki, dodaje to na pałę a potem jeszcze jak lew broni złych oznaczeń. No i wrzuca obserwacje niezaakceptowane przez KF :oops:

tusia napisał/a:
i szowinistycznych i szczeniackich tekstów o zadowalaniu Kasi czy robieniu Kasi dobrze (mimo, że nie mam na imię Kasia :twisted: ).

to jest akurat całkiem zabawne :twisted: :res:

:res:

waldemi 

otop

Wysłany: 2014-03-24, 16:03   

tosiu napisał/a:
Błąd "Brak gminy" odnoszący się też do wszystkiego innego istnieje od początku internetowej KASi.

Błąd ten pojawia się wówczas gdy któreś wymagane pole nie zostanie wypełnione lub nazwa gminy zostanie wpisana "z palca". Do pola Gmina podpięta jest funkcja autocomplete która po wpisaniu początkowych liter nazwy podpowiada możliwe gminy. Niestety niektórzy użytkownicy są "szybsi" od komputera i internetu i nie czekają aż system podpowie możliwe nazwy tylko wpisują ja całą. Wówczas system nie zdąży pobrać identyfikatora gminy i stąd wyskakuje ten błąd.
W początkowym założeniu gmina miała być wybierana taj jak odbywa się to Birdwatching.pl czyli najpierw województwo, potem powiat z danego województwo a na koniec gminę z wybranego powiatu. Niestety zadziałała siła wyższa która domagała się właśnie autopodpowiadania.
Inna przyczyną może być też to że w przeglądarce została wyłączona obsługa JavaScript. Wszystkie funkcje odpowiedzialne za podpowiedzi lub dynamiczne wyświetlanie pobranych informacji bez przeładowania strony napisane są Jquery, które to właśnie jest biblioteką JavaScript.

mario. 

Wysłany: 2014-03-30, 15:35   

http://www.kas.ptakislask...p?idm=25592&t=8

:hmm2:

Ptak dobrze widziany, ale niezbyt dobrze opisany ;)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2014-04-03, 21:56   

Czy ten "czarnowron" nie ma za długiego, prostego dzioba i zbyt stożkowatego kształtu głowy? :roll:

http://www.kas.ptakislask...p?idm=26632&t=8

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2014-04-19, 11:23   

Chodzę sobie po kartotece i zauważam pewien problem..... Naród Powszechny rypie rekordy lęgowe bez żadnego pomyślunku. Ja rozumiem, że niektórzy traktują KAŚ jako elektroniczny notes, ale po co dublować wpisy, namnażać nic nie niosące rekordy i produkować SPAM? kto więcej, kto lepiej..........

Np. takie bociany białe z okolic pól irygacyjnych - chyba już każde gniazdo istnieje w czterech osobach :D przecież to jakaś paranoja. A najlepsze, że moderatorzy nie chcą i nie mogą tego scalać - bo się ludzie burzą, że ICH BOCIAN zniknął :shock:

Albo bąk ze stawów ibisowych - gdybym go wczoraj dodał były to czterorekordowe stanowisko jednego i tego samego bąka ..........
Wyobrażacie sobie co by było gyby każdy z osobna dodał witoszowską krakwę :mrgreen: ??

Teraz pytanie do WŁADZY, a ściślej do Kamila Zięby. Nie da się wyjść wklikiwaczom na przeciw i zamiast z nimi wojować to zrobić coś takiego jak "rekordy skumulowane"

np. jeśli mamy dane gniazdo bociana i dodane zostanie w 6 rekordach to złączyć je w jeden rekord ale tak żeby osoba wyszukująca stanowiska lęgowe widziała jeden łączny wpis, a poszczególne rekordy były niejako "ukryte w bebecahc KAŚ". No i oczywiście każdy z wklikiwaczy miałby u siebie SWOJEGO BOCIANA.

Można też pomyśleć nad rozwiązaniem takim, że po prostu jeśli dana osoba zostanie dopisana jako współobserwator to ten rekord będzie w "obserwacjach własnych" ale bez możliwości edycji.

Jest wiele rozwiązań...a najlepszym jest zdrowy rozsądek wśród obserwatorów.

Odpowiedz do tematu