PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2009-03-31, 10:57
Awifauna Śląska
Autor Wiadomość
czyż 

Wysłany: 2012-02-19, 18:30   

kubas napisał/a:

Nie napisałaś wcześniej, że zmienisz program

Chyba nie czytasz moich postów zbyt dokładnie. Wcześniej pisałam np. "Nie będę wywalać z programu żadnego wystąpienia. Mogę jedynie coś dodać.", "czas jest zarezerwowany ok. 13:25 i tylko tam mogę coś dodać. Jest weekend, nie oczekujcie, że będę teraz wstawiać coś konkretnego do programu".

A poza tym, sprawa jest na tyle poważna, że dobrze byłoby, żeby osoby zabierające głos, robiły to pod swoim nazwiskiem. Jeśli ktoś pisze, że widział gdzieś 4 łabędzie, w tym jednego z obrączką to może być kubasem, pawikiem77 itd. Natomiast w przypadku tej dyskusji, oczekiwałabym, żeby dana osoba brała pełną odpowiedzialność za swoje słowa. Ja się mogę domyślać z kim mam do czynienia, ale nie koniecznie może to być prawdą.

kołodziejczyk 

Wysłany: 2012-02-19, 19:23   

czyż napisał/a:
Mogę jedynie coś dodać.", "czas jest zarezerwowany ok. 13:25 i tylko tam mogę coś dodać.

To jest istotny krok do przodu.
Proszę pozostałych forumowiczów,którzy mają swoje wystapienia o skrócenie swoich prelekcji.Pozwoliłoby to wydłuzyc czas istotnego dla nas wszystkich tematu z 20 min na 30-40 min.
Co Wy na to?

czyż 

Wysłany: 2012-02-19, 19:29   

kołodziejczyk napisał/a:
czyż napisał/a:
Mogę jedynie coś dodać.", "czas jest zarezerwowany ok. 13:25 i tylko tam mogę coś dodać.

To jest istotny krok do przodu.
Proszę pozostałych forumowiczów,którzy mają swoje wystapienia o skrócenie swoich prelekcji.Pozwoliłoby to wydłuzyc czas istotnego dla nas wszystkich tematu z 20 min na 30-40 min.
Co Wy na to?

Pawle, pozwól, że to ja zajmę się przeorganizowaniem programu.

kivirovi 

Wysłany: 2012-02-19, 19:44   

Wlasnie na to czekamy. Zajmij sie przeorganizowaniem programu tak by pojawil sie punkt przyszlosc KAŚ oraz 20min. dyskusja nad nim. Tak jak to obiecalas miesiac temu.

kołodziejczyk 

Wysłany: 2012-02-19, 19:47   

czyż napisał/a:
Pawle, pozwól, że to ja zajmę się przeorganizowaniem programu.

Beato,tak ale pamietajmy o tym ,że to jest Nasz wspólny zjazd ,w tym najliczniejszego z reprezentantów Klubu Ornitologów Śląska, Twój ,mój,ZEB-U,MP,gosci.
Dlatego proszę uprzejmie jak stworzysz zarys to podsun nam do podglądniecia,tak dla kontroli społecznej,tak zeby nie było niedomówien. ;)

czyż 

Wysłany: 2012-02-19, 20:05   

kivirovi napisał/a:
Wlasnie na to czekamy. Zajmij sie przeorganizowaniem programu tak by pojawil sie punkt przyszlosc KAŚ oraz 20min. dyskusja nad nim. Tak jak to obiecalas miesiac temu.

Marku, wyluzuj. Po co ta agresja? Nie można było po "Zajmij się" dodać jeszcze jednego słowa? (to jest pytanie retoryczne, nie oczekuję odpowiedzi). Jeśli masz coś do mnie, to zapraszam na Sienkiewicza, a i telefon do mnie masz darmowy na uniwerku.

kołodziejczyk 

Wysłany: 2012-02-19, 20:25   

czyż napisał/a:
Po co ta agresja?

Beato,wyluzuj,nikt Cie nie atakuje ;) Jeszcze kamienie nie poleciały.
Jesli z mojej strony cos Cie uraziło to zawczasu przepraszam.
Lepiej skupmy sie i pchajmy sprawe do przodu.

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2012-02-19, 21:42   

Ja również uważam iż spotkanie przed zjazdem "porozumienie 3 marca" było by nie fair w stosunku do 200 osób na sali.

Nie można zwyczajnie dodać punkt programu pt "przyszłość KAŚ" i gdzieś go wkleić? zjazd się po prostu wydłuży o 30 min. Wiadomo, że będą obsówy ale niemniej chyba warto poświęcić tak poważnemu tematowi poważne wystąpienie?

Z ręką na sercu zreferować:
- stan obecny
- wizję ZEBu na przyszłość
- propozycje rozwiązania obecnego marazmu (stowarzyszenie itd)
- zaproponować termin spotkania dla KAŚ

+ można puścić np LISTĘ, żeby się na niej wpisały osoby które chcą wziąć udział w spotkaniu dotyczącym KAŚ po zjeździe, na którym kulturalnie i jawnie dla narodu można będzie podjąć DECYZJE dotyczące przyszłości i działania KAŚ.
Myślę, że zjazd faktycznie może być felernym miejscem do podjęcia klarownych decyzji.... tłum który może eksplodować...

Na tym wielce oczekiwanym spotkaniu (w zależności od tego ile osób się faktycznie zdeklaruje) może być kilku głównych mówców np dr Czapulak, prof dr hab Dyrcz, ktoś ze środowiska.. i tak dalej :oki: oraz dyskusja/głosowanie/ciągnięcie słomek...

Jest chęć dialogu, są osoby które chcą się zaangażować, a zmiany są konieczne.
Naprawmy KAŚ :oki:

Tomek Maszkało

kivirovi 

Wysłany: 2012-02-19, 22:19   

Jak agresja? Zdaje sie, ze zmierzamy w strone spelnienia "Klątwy Clavicepsa". Stad tez ja na razie zmykam do swojego kąta.

Dyskusja po Zjezdzie to zupelnie inna sprawa niz przed Zjazdem. Moze byc przy stoliczku, moze gdzie indziej, wszyscy chetni moga sie zglosic i nie ma chachmęcenia.

claviceps 

Wysłany: 2012-02-19, 22:24   

Ja tylko w jednej kwestii
Agent Tomek napisał/a:
Ja również uważam iż spotkanie przed zjazdem "porozumienie 3 marca" było by nie fair w stosunku do 200 osób na sali.

Nośne hasła mają to do siebie (oprócz ich immanentnej cechy bycia nośnym), że często mijają się z prawdą. Marek (pozwolę sobie używać prawdziwych imion, może to nieco podniesie poziom dyskusji) użył tego niezbyt fortunnego terminu, który natychmiast zaczął żyć własnym życiem. Nie wiem, może na innych komputerach literki inaczej się wyświetlają, ale ja z tej propozycji Beaty zrozumiałem, że chodzi o spotkanie w szerszym niż na forum gronie, z większym udziałem przedstawicieli ZEP-u i oczywiście również zainteresowanych sprawą osób spoza FP i ZEP, na którym można by wypracować konkretne propozycje do przedstawienia na Zjeździe. Nigdzie nie zauważyłem, żeby celem takiego spotkania miało by być podejmowanie jakichkolwiek wiążących decyzji, podjętych bez udziału rzeszy śląskich obserwatorów. Co prawda na początku padło słowo "decyzje", ale szybko zostało to dookreślone:
czyż napisał/a:
spotkanie, o którym napisałam, w moim mniemaniu miałoby na celu wypracowanie jakiegoś wspólnego stanowiska, a nie podejmowanie już konkretnych ustaleń osobowych.

Po prostu całkowicie się zgadzam z Beatą i Hanią, że rzucenie na Zjeździe hasła "A teraz dyskusja o przyszłości i formie KAŚ" na pełnej sali spowoduje tylko chaos, wzajemne przekrzykiwanie się i być może nawet podział na 18 zwalczających się frakcji.
Dla mnie było od początku oczywiste, że propozycje będące efektem owego wzbudzającego niezdrowe emocje spotkania i tak muszą być przedstawione do akceptacji ogółowi śląskich obserwatorów - do czego Zjazd jest jak najlepszym miejscem.

dopisane
Żeby nie powstały kolejne nieporozumienia - propozycje wypracowane na roboczym spotkaniu w żadnym wypadku by nie zamykały drogi do innych rozwiązań, zaproponowanych przez osoby nie mogące w tym spotkaniu uczestniczyć. Przynajmniej ja tak to widzę.

czyż 

Wysłany: 2012-02-19, 23:05   

kivirovi napisał/a:
Jak agresja? Zdaje sie, ze zmierzamy w strone spelnienia "Klątwy Clavicepsa". Stad tez ja na razie zmykam do swojego kąta..

No może nie agresja, ale jakoś mi czasem Twoje teksty się kłócą z Markiem, jakiego znam ;-)

kołodziejczyk napisał/a:
Jeszcze kamienie nie poleciały.

Słowo jeszcze trochę mnie martwi. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie łatwo we mnie trafić ;-)

claviceps napisał/a:

Żeby nie powstały kolejne nieporozumienia - propozycje wypracowane na roboczym spotkaniu w żadnym wypadku by nie zamykały drogi do innych rozwiązań, zaproponowanych przez osoby nie mogące w tym spotkaniu uczestniczyć. Przynajmniej ja tak to widzę.

Ja też.

kołodziejczyk 

Wysłany: 2012-02-19, 23:39   

claviceps napisał/a:
Przynajmniej ja tak to widzę.

Literki źle się wyświetlają.Odsyłam do postów powyżej.
Spotkanie tak ale po zjeździe.Za mało czasu,za wąskie grono,nietransparętność.
Niepoważnie przedstawiasz wizje zjazdu,na którym niby mogłoby dojść niby do czego:Sodomy i Gomory.
Nonsens.

Agent Tomek 
Siewkolub

Wysłany: 2012-02-20, 13:17   

kołodziejczyk napisał/a:
Za mało czasu,za wąskie grono,nietransparętność.

Z jednej strony faktycznie Paweł ma rację,

Jednak z drugiej strony

claviceps napisał/a:
Po prostu całkowicie się zgadzam z Beatą i Hanią, że rzucenie na Zjeździe hasła "A teraz dyskusja o przyszłości i formie KAŚ" na pełnej sali spowoduje tylko chaos, wzajemne przekrzykiwanie się i być może nawet podział na 18 zwalczających się frakcji.
Dla mnie było od początku oczywiste, że propozycje będące efektem owego wzbudzającego niezdrowe emocje spotkania i tak muszą być przedstawione do akceptacji ogółowi śląskich obserwatorów - do czego Zjazd jest jak najlepszym miejscem.

Bartek może mieć większą rację

Jeśli Beata Czyż wysłała by zaproszenia meilowe do ptasiarzy (istnieje lista na którą wysyłana jest informacja o zjeździe), a do tych, którzy teoretycznie mogli by być zainteresowani, a nie korzystają z internetu można np zadzwonić.
Zaproponować np. 4 marca popołudniem w niedzielę. I o niczym nie decydować, jeno podumać nad drogami wyjścia z tej sytuacji.

claviceps napisał/a:

taka forma to będzie istna rzeź....
Jeśli zrobimy tydzień przed zjazdem spotkanie robocze + na zjeździe OSOBNA PREZENTACJA o KAŚ to na pewno pomniejsz chaos.

Jeśli na Zjeździe będzie osobne wystąpienie o KAŚ, to robocze spotkanie przedzjazdowe można potraktować jako przygotowanie się do tegoż wystąpienia, gdzie oficjalnie może mówić np dr Czapulak i ktoś z ptasiarzy. Wtedy nie będzie to "niepolityczne" i "niefair"

Ja jestem za takim schematem:

robocze spotkanie przedzjazdowe -> WYSTĄPIENIE O KAŚ (nie tylko dyskusja) -> wielkie spotkanie pozjazdowe i podjęcie wiążących decyzji (np. o założeniu stowarzyszenia)

Tomek

kubas 

Wysłany: 2012-02-20, 22:35   

Agent Tomek napisał/a:

Jeśli na Zjeździe będzie osobne wystąpienie o KAŚ, to robocze spotkanie przedzjazdowe można potraktować jako przygotowanie się do tegoż wystąpienia, gdzie oficjalnie może mówić np dr Czapulak i ktoś z ptasiarzy. Wtedy nie będzie to "niepolityczne" i "niefair"

Ja jestem za takim schematem:

robocze spotkanie przedzjazdowe -> WYSTĄPIENIE O KAŚ (nie tylko dyskusja) -> wielkie spotkanie pozjazdowe i podjęcie wiążących decyzji (np. o założeniu stowarzyszenia)

Tomek

Wszelkie dalsze działania mające na celu ruszenie z KAŚ muszą opierać się na maksymalnym poparciu i zaangażowaniu jak najszerszego grona obserwatorów i wszystkich osób zaangażowanych w dotychczasową działalność. Musimy unikać konfliktów i jakiś niedomówień, ważne jest też żeby na zjedzie krótka (niestety) dyskusja przebiegła pokojowo i przyniosła konstruktywne rozwiązania.

Skoro zatem szereg osób wypowiada się za spotkaniem, pomysł wyszedł od przedstawicieli ZEB, również program zależy od ZEB to ja zmieniam zdanie i nie bronię się przed wstępnym spotkaniem przedzjazdowym. Mam nadzieję, że zagwarantuje nam ono sensowną dyskusję podczas zjazdu i koniec końców sporą frekwencję zainteresowanych osób na ewentualnym roboczym spotkaniu pozjazdowym.

Czekam na podanie terminu spotkania i przekazanie go jak najszerszemu gronu śląskich ptasiarzy.

Jakub Szymczak

claviceps 

Wysłany: 2012-02-24, 22:00   

Wklejam treść listu, który posłałem na ptasie listy dyskusyjne:
Cytat:
Witam.
W ciągu ostatnich tygodni wśród śląskich obserwatorów ptaków rozgorzała dyskusja na temat regionalnej kartoteki awifaunistycznej. Dyskutanci byli zgodni w swych opiniach, iż rzeczona kartoteka wymaga zmian, gdyż jej funkcjonowanie w ostatnich latach pozostawiało, delikatnie mówiąc, wiele do życzenia. Dyskusja na temat kartoteki ma znaleźć się w programie nadchodzącego Zjazdu Ornitologów Śląska. W gronie kilku osób zainteresowanych zmianami chcemy zatem zaproponować robocze spotkanie w najbliższą niedzielę, 26 lutego o godzinie 18 w jeszcze nieustalonym miejscu w centrum Wrocławia. Miejsce zostanie podane do wiadomości publicznej najpóźniej jutro wieczorem. Celem spotkania ma być (oprócz samej dyskusji nad kartoteką) wypracowanie konkretnych propozycji, dotyczących dalszego funkcjonowania Kartoteki Awifauny Śląska. Owe propozycje mają być przedstawione ogółowi śląskich obserwatorów na Zjeździe 10 marca. W związku z tym chcielibyśmy gorąco zaprosić na niedzielne spotkanie wszystkich zainteresowanych tematem. Spotkanie jest całkowicie otwarte. Propozycje wypracowane w toku dyskusji w żadnym wypadku nie zamykają drogi innym propozycjom rozwiązania problemu kartoteki, przedstawionym przez osoby nie mogące wziąć udziału w spotkaniu. Takie osoby mogą swoje propozycje przedstawić drogą mailową lub osobiście podczas dyskusji o KAŚ na nadchodzącym Zjeździe. Osoby pragnące przedstawić swój punkt widzenia via e-mail proszę o pisanie pod tymczasowy adres kontaktowy, czyli bartsmyk(at)eko.org.pl.

Chcielibyśmy podkreślić jeszcze raz, że grupa ma absolutnie nieformalny i całkowicie otwarty charakter. Naszym celem jest jedynie zaproponowanie śląskim obserwatorom rozwiązań, mogących uzdrowić sytuację w KAŚ. Chcemy w ten sposób, przy akceptacji ze strony ogółu śląskich obserwatorów oraz Zakładu Ekologii Behawioralnej UWr (dawny Zakład Ekologii Ptaków, który obecnie sprawuje pieczę nad KAŚ), otworzyć drogę do reform, dzięki którym Kartoteka powróci do sprawnego funkcjonowania, co mamy nadzieję jest zgodne z oczekiwaniami wszystkich miłośników ptaków z naszego regionu.

Z wyrazami szacunku,
Szymon Beuch, Paweł Kołodziejczyk, Tomasz Maszkało, Jakub Szymczak, Marek Zarzycki & Bartosz Smyk

Odpowiedz do tematu