PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Program ochrony susła perełkowanego w Polsce
Autor Wiadomość
darius 

Wysłany: 2012-01-03, 21:19   

:lol:
roztoczol napisał/a:
Fizyczne podobieństwo do terrorystów z Kaukazu usprawiedliwia mój radykalizm
:lol: Faktycznie ,nie masz jakis kuzynów w Czeczeni :?: :lol:
roztoczol napisał/a:
Mając w zanadrzu pakiet rolnośrodowiskowy łatwo byłoby przekonać rolników do wybrania właściwych rozwiązań

Wszystko pięknie ,ale Twój sposób ,,przekonywania,,jest dla mnie dośc kontrowersyjny :twisted:

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2012-01-05, 21:05   

W przyszły piątek (13.01) jadę rano z BP do Goniadza dyskutować nt. przyszłości programów, roli ekspertów przyrodniczych etc. Czy ktoś z Was ma ochotę się wybrać, bo dyrektor Sidor pytał, czy znam kogoś z Lubelszczyzny, kto wniósłby ciekawy głos do dyskusji, a ja dodam od siebie: byłby zainteresowany lobbigniem za stworzeniem programów dla fauny agrocenoz.

ps. mam wolne miejsce w samochodzie. Dla zainteresowanych info i program jednodniowej konferencji na PW
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

merlo 

Wysłany: 2012-01-14, 19:32   

xhardcorex, jak udała się konferencja? jakie postanowienia?

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2012-01-14, 20:02   

niestety musiałem wyjść wcześniej, gdyż osoby z którymi przyjechałem chciały wracać i straciłem być może najciekawszą część spotkania

więcej szczegółów http://forum.przyroda.org...,525.htm#406071
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

merlo 

Wysłany: 2012-01-14, 21:31   

xhardcorex, dzięki!

dla mnie temat jest dość jasny, trzeba wprowadzić pakiet ssaczy na wzór pakietu ptasiego :)
podobno błotniak łąkowy znalazł się wśród gatunków kwalifikujących z powodu silnego lobby kolegów z TP Bocian i dobrze

jeśli teraz jest czas na zmiany w PROW na lata następne to trzeba działać
należy wyjaśnić rolnikom że to im się opłaca, przeanalizować jeszcze raz biologię susłów, dobrze opisać co byłoby dla nich najkorzystniejsze i kiedy! i działać
jeśli chodzi o dopłaty dla rolników u których na polu stwierdzono obecność suślej koloni, to przecież nie będą to niebotyczne sumy bo areał występowania gatunku w Polsce jest niewielki (w skali całego kraju objętego PROW)

przepraszam Koledzy że wciskam się Wam w dyskusję
pozdrawiam!

PS wciąż wierzę że wszystko da się załatwić poprzez rozmowę :)

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2012-01-14, 23:18   

merlo napisał/a:
podobno błotniak łąkowy znalazł się wśród gatunków kwalifikujących z powodu silnego lobby kolegów z TP Bocian i dobrze
to akurat bzdura, ale miło się dowiedzieć, że takie plotki po lubelskim krążą. Na obecnym kształcie 4.1 i 5.1 CIP więcej traci niż zyskuje (przynajmniej w naszym regionie), więc nie strzelalibyśmy mu takiego gola ;)

Pomysł jest, by nie tworzyć całych pakietów pod poszczególne gatunki, aby koszty budowania sy puli zabiegów będzie łatwiejsze do ogarnięcia w systemie arimru.

W przypadku fauny pól kstemu nie przerosły wydatków na gatunki, których jest bardzo mało. Zaplanowanie korzyści może przynieść obowiązek "griningu", który zakłada 7% pow. pod przyrodę.

merlo 

Wysłany: 2012-01-15, 13:33   

'podobno błotniak łąkowy znalazł się wśród gatunków kwalifikujących z powodu silnego lobby kolegów z TP Bocian i dobrze'

wyjaśniam, to akurat zasłyszałam od człowieka z koo i nie z lubelskiego, ile w tym prawdy nie wiem
a plotki nie krążą, zasłyszałam, przyjęłam do wiadomości i jakoś przy tym temacie się przypomniało

więcej pytań wkrótce,
dzięki za odzew ;)

darius 

Wysłany: 2012-10-23, 19:52   

Co nowego w temacie susłowym na Zamojszczyżnie :?: :tup: Coś od dłuższego czasu strasznie cicho :roll:

Edit Wiacek: Od dłuższego czasu nie realizujemy już programu ochrony susła. Tematu nie zamknąłęm tylko z powodu zainteresowania tematem i sporadycznego docierania informacji o realizacji programu przez RDOŚ w Lublinie.

darius 

Wysłany: 2013-05-22, 09:23   

Wiacku , to że już nie realizujecie susłowego programu nie oznacza chyba (mam nadzieję)Waszego kompletnego braku zainteresowania tym sympatycznym gryzoniem :?: Macie na Zamojszczyznie niebywały skarb, ktorego nie ma nikt poza Wami w kraju :!: Dlatego też temat (jak sam wspomniałeś )cieszy się zainteresowaniem.
Prosimy o informacje z Waszego susłowego podwórka :tup:

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-05-22, 10:32   

Nie wiem aktualnie nic ponad to co znalazłem w Internecie:
http://www.siedliska.rdos...ewsa_n_701.html

W tym roku mieliśmy pomagać dla RDOŚ w zebraniu danych o rozproszonych kolonia śródpolnych susła i chomika, ale jak dotychczas organizator nie odezwał się do nas.

darius 

Wysłany: 2013-05-22, 19:34   

Wiacek napisał/a:
W tym roku mieliśmy pomagać dla RDOŚ w zebraniu danych o rozproszonych kolonia śródpolnych susła i chomika, ale jak dotychczas organizator nie odezwał się do nas.
)
Ooo- bardzo ciekawa akcja. U mnie z chomikiem od dwu lat krucho . Na mojej posiadłości zawsze było 5-6 aktywnych nor ,a w tym roku nie wyczaiłem jeszcze żadnej :/

Maciek P 

Wysłany: 2016-04-04, 19:27   

Susły perełkowane "wróciły" do rez. Hubale, dzisiaj 04.04.2016r. obserwowałem tam kilka osobników (ktoś wie gdzie piszą o programie wsiedlenia??).

Hubale (2).JPG
Plik ściągnięto 2491 raz(y) 106,71 KB

Hubale (1).JPG
Plik ściągnięto 2489 raz(y) 72,75 KB

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-04-05, 07:25   

W przetargach zazwyczaj są informacje:
http://bip.lublin.rdos.go..._Ogloszenie.pdf

Odpowiedz do tematu