PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2007-09-04, 12:34
O stronie
Autor Wiadomość
szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 01:11   O stronie

Witam,
z wielką przyjemnścią mogę zaprosić do czytania i oglądania nowej strony www Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING.
www.kuling.org.pl
ZOBACZ!

strona jest jak KULING - nie ma większości rzeczy, które chcielibyśmy by były, ale te co są - są naprawdę dobre :)

Na początek można zapoznać się metodyką i wynikami aktualnych projektów - badań nad krzyżówkami zimującymi w Polsce oraz liczeń zimowych nad Zatoką Gdańską. Można też próbować się przyłączyć :)

Jest detalicznie opisany i obfotografowany przebieg sporu o kolonię rybitw czubatych w Gdyni - akurat na długie zimowe wieczory przed kolejnym sezonem. Pełna dokumentacja, PDFy artykułów z Dzikiego Życia i Ptaków Polski.

Jest zaproszenie na obozy i kilka słów o nas. Radzę to potraktować łącznie :)

Są DWA fotonotesy - jeden ogólnoprzyrodniczy i drugi o ptakach z obrączkami - naszymi i nie naszymi.

Z czasem będzie jeszcze wiecej, już zapowiadamy chęć gromadzenia informacji o rzadkich ptakach (niekomisyjnych) nad Zatoką Gdańską, galerie zdjeć z naszych obozów, testy sprzętów, których używamy itd.

Mistrzostwo wykonania dzierży Piotr Zięcik, z moim osobistym udziałem i rysunkami Cezarego Wójcika.

Zapraszam
Szymon Bzoma
KULING

KULING.jpg
Plik ściągnięto 8843 raz(y) 8,01 KB

Ostatnio zmieniony przez szymbz 2007-10-13, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 15:00   

Coś mi nie chodzi... :?

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 15:18   

Hej,
strona osiągnęła dziś (4.01) do 15.00
932 wejścia tj. średnio 58/h a max. 161/h
może się przytyka, ale DZIAŁA :)
pozdrawiam
Szymon

refleksja 

Wysłany: 2007-01-04, 16:00   

Szymon a będą też opisane projekty o mewach czy zostają tylko na starej stronie :?:

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 16:39   

Pogadamy w lutym, co?
:)
pozdrawiam
Szymon

$ajmon 

Wysłany: 2007-01-04, 16:58   

Fajna strona, niezle ma zainteresowanie :roll: :oki:
A czy sa opisane jakies mniejsze ptaki wodne [opisane!] ??

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 17:34   

Hej,
jak dodamy do wszelkich baz dane obrączkowania z 2006 - to wtedy pewnie zamieścimy to, co NAJWAŻNIEJSZE - wyniki wyniki wyniki
no to wtedy będzie trochę o siewkusach - wystarczająco małe? :)
pozdrawiam
Szymon

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-01-04, 20:40   

cześć Szymonie, na swojej stronie piszecie
Cytat:
[...]Jeżeli znacie inne dokumenty w sprawie rybitw, prześlijcie nam link lub skan, na pewno umieścimy je też tutaj.[...]LINKI DO STRON O RYBITWACH W GDYNI[...]
tak się składa że znamy jeszcze jeden link do miejsca w sieci gdzie się pisało o rybitwach z falochronu... a znajduje się on całkiem niedaleko... o tutaj :cool:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Justyna 

Wysłany: 2007-01-04, 22:02   

no nareszcie aktualna strona kulinga :)
Szymon ja mogę udostępić zdjęcia biegusów zmiennych (zdjecia z lisewa pod koniec sierpnia)

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-04, 23:20   

Hej,
kurcze. dyskusję na forum przyroda oglądałem przy kompletowaniu strony rybitwowej bedąc pewnym, że link jest...
nadrobimy :)

a fotek alpin nigdy dość. Kto nie wie dlaczego - zobaczy jak będawyniki obrączkowania :)

Pozdrawiam
Szymon

namq 
Adam Kumiszcza

Wysłany: 2007-01-05, 08:10   

Stronka fajna. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać.

Czy fotonotes Piotra Zięcika i innych na stałe się tu przenosi? Fajnie jest sprawdzić, co w znanych mi miejscach latało. Część osobników na zdjęciach w fotonotesie też widziałem, jak się okazuje (krzykliwce, kanadyjki, obrożne, alka, białoczelne, nadmorski).

Mam jeszcze pytanie co do tej młodocianej bladej. Ona też była w samym porcie rybackim w Helu? No i obrączkowaliście ją w jakimś mieszkaniu, bo na zdjęciach widać stół i podłogę?

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-05, 08:45   

Hej,
o to gdzie Piotr bedzie publikował swoje foty to trzebaby jego spytać :)
ale chwilowo to chyba łatwo wydedukować :)
co do bladej - została złapana na plaży miejskiej w Helu - to jest ta obok fokariu. Ponieważ ja w tym momencie dopiero mijałem Puck, poczekała 30' w szafie "na kwaterze", zaraz obok plaży, gdzie sylwestra spędzał Gerard.
Pozdrawiam
Szymon

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-02-10, 23:43   

Witam,
na stronie KULINGa pojawił się nowy atrakcyjny ficzer :)
otóż jest aktualnie dostępna lista "ciekawych" obserwacji znad Zatoki Gdańskiej. Na ile będzie aktualna - zalezy od nas (bo zarządzamy stroną) - i od Was wszystkich, gdyż czekamy na wszelkie doniesienia. Oczywiście sami tez czytamy listy i dostajemy SMSy z PGL, ale wiadomo, co info to info. Z czasem dorobimy mapę, aczkolwiek Zatoka Gdańska wielce trudna w orientacji nie jest.
Czekam też na uwagi co do funkcjonalności serwisu (nigdy czegoś takiego nie robiłem) oraz na uaktualnienie tego od dnia 1.01.2007 - sam już nie dałem rady przejrzeć wszystkich archiwów.
Te uwagi to TU wrzucajcie.
Pozdrawiam
Szymon

namq 
Adam Kumiszcza

Wysłany: 2007-02-11, 18:26   

Bardzo przydatna rzecz!

Dzisiaj spotkałem się ze sporą forumową ekipą w Ujściu Wisły, ale ciekawszych obserwacji nie było. Trochę rogatych, potrzos, raniuszki i inne popularne. Nawet alpin i kamuszników nie widzieliśmy. Ktoś niedługo pewnie da większą relację - byli dłużej od nas (Ptasi Raj jeszcze).

Ps. Coś na stronie rozjechał się górny banner - ramka dla niego jest za mała i u mnie (1024x768, Firefox) pojawia się niepotrzebnie pasek przewijania przy niej. Nawet całe logo przez to nie jest widoczne. Jakiś niepotrzebny odstęp jest nad bannerem.

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-02-14, 23:41   

Hej,
co do baneru - nie da się poprawić, jest to jakiś kompromis między różnymi przeglądarkami i rozdzielczościami:(

a dzis fajne zdjątka dodaliśmy w

fotonotesie :)

pozdrawiam
Szymon

Odpowiedz do tematu