PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2007-09-04, 12:37
Liczenie zimujacych krzyżówek w miastach
Autor Wiadomość
refleksja 

Wysłany: 2007-01-28, 19:48   

Cóż, w terminie w którym odbyło się liczenie kaczek było b. mało. Teraz gdy przyszedł śnieg i mróz wiadomo że ta liczba znacznie się różni ;)

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-28, 20:18   

Hej,
no właśnie nie do końca tak jest.
w związku ze zwiększoną moją presją na odwiedzanie stawów z kaczkami wywołaną przez kaczą ligę, ze zdumieniem stwierdzam, że:
/w Gdyni sa trzy kacze miejsca nie licząc Bulwaru - Witomino, Obłuże i Chylonia. Odległe od siebie o kilka km, nie połączone żadnymi ciekami/

1. dopóki było ciepło kaczki trzymały się swoich stawów
2. po zamrożeniu Witomina kaczki stamtąd się wyniosły ale nie na żadne z dwóch pozostałych miejsc
3. Po spadnięciu śniegu wyraźnie przybyło kaczek w Chylonii, których wcześniej było wyjątkowo mało z powodu zakazu karmienia (nierespektowanego w pełni, ale zawsze). Ale nie były to kaczki z Witomina
4. Niektóre kaczki, w tym rożeniec, przemieszczają się dość często między Obłużem a Chylonią. Miałem zawodnika obrączowanego 17.01 na Witominie, potem 20 i 24.01 był w Chylonii a 25.01 na Obłużu :)
5. Niektóre kaczki na Witominie obrączkowane były w Gdyni na Bulwarze lub w Chylonii (nie licząc jednej obrączkowanej w Szwecji :)
6. Po zaobrączkowaniu kaczuchy najczęściej znikają na kilka dni a potem wracają albo nie.
7. Nie mamy na razie zanotowanych przemieszczeń Gdynia/Gdańsk, więc leniwe te ptaki jednak są :)

Dokładając do tego nieznane miejsce zimowania bernikli kanadyjskich (ktoś się może wybierze w końcu do ZOO w Oliwie i poszuka tam obrączkowanych kanadyjek?) - gdzieś w okolicy Trójmiasta są miejsca gdzie to ptactwo nocuje/przebywa/zimuje poza zasięgiem naszej wiedzy :)
Najprawdopodobniej są to dzikie miejsca - na Zatoce przebywa 1-3 tys. krzyżówek, 3.600 miałem w listopadzie na 7km odcinku Wisły po obu stronach mostu w Kiezmarku. W takiej masie zapewne te drobne setki z centrów miast łatwo się rozpuszczają.
Tylko gdzie są bernikle?
:)
Pozdrawiam
Szymon

refleksja 

Wysłany: 2007-01-28, 21:54   

No tak, ale pogoda też trochę robi swoje, bo dopóki śniegu nie było zobacz jaka liczebność kaczek była na stawach w Gdańsku Przymorzu. A jak ostatnio byłam to staw prawie cały zamarznięty i może z 10 kaczek tylko.

Co do bernikli, w zeszłym roku na liście jakaś dziewczyna wrzucała fotkę z lasu z Gdańska (bodajże gdzieś wzdłuż potoku oliwskiego), poza tym kiedyś widziane były w okolicach ul. Czarnego Dworu (nie wiem czy tam są jeszcze jakieś inne stawy?), ale jakoś odczytów brak, więc to chyba nie te same ptaki były :?: :/ Z tymi teraz jest o wiele prościej, bo dostały fantastyczne plastiki :-D

Szymon a ktoś liczył dopływy Motławy :?:

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-01-28, 22:01   

na pewno ktoś liczył tylko wyniki wolno spływają...
a bernikli z plastikami nikt nie widział od lipca...
ja sądzę, że są w ZOO.
pozdrawiam
Szymon

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-02-14, 00:08   

Witam,
do 13.02 spłynęły wyniki liczeń ze 170 miejscowości i wciąż czekamy na maruderów.
Tymczasem, żeby się nie nudzić :) - przygotowałem mapkę z wiadomościami powrotnymi z krzyżówek, jakie KULING zebrał do tej pory.
wszystko na www .
Pozdrawiam
Szymon

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2007-02-19, 16:47   

Trzeba był przyłączyć Świnoujście do badań, to setka zaobrączkowanych była by rozbita!

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2007-02-20, 09:51   

Grzegorz Kiljan napisał/a:
Trzeba był przyłączyć Świnoujście do badań
ale chyba nie potrzebne było specjalne zaproszenie ani wejściówka ;) Przyłączał się każdy to chciał :roll:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-02-20, 18:38   

no niestety nie do końca tak,
dysponent kolorowych obrączek uzależnia ich używanie od deklarowanego nakładu na ich późniejsze odczyty i od zgrania pomiarów z zespołem obrączkarzy KULINGa...
nie moja to polityka, ale tak już jest...
Pozdrawiam
Szymon

PS. sam chętnie w Świnoujściu obrączkuję też - i kolorów tam niestety nie zakładam...

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2007-02-20, 18:41   

szymbz napisał/a:
no niestety nie do końca tak,
OK nie obczaiłem, że tylko o obrączkowanie chodzi :oops: Nie zrozumiałem obrączkarskiego slangu ;)
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-02-20, 18:49   

spoko luz
głównie chodzi jednak o liczenia w miastach i tu odzew społeczny przekroczył nasze oczekiwania ok. dwukrotnie :)
nie wiem na ile jest to zaspokojenie społecznych odczuć co do pomocy w działaniach sensownych, a na ile bieżąca działalność w internecie (publikowanie wyników).
Tak czy siak warto :)
Pozdrawia i dzięki
Szymon

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-09-03, 23:59   

Witam
Od teraz działa nowa strona malardowa:
www.kuling.org.pl/malardy2/index.html
na bieżąco uaktualniana kacza liga, dodane 217 miasto z liczeń (Tychy - dzięki któremu woj. śląskie awansowało oczko wyżej w rankingu województw), wybory sołtysa roku oraz, co najważniejsze, dodane matriały o projekcie edukacyjnym, jaki realizujemy w woj. pomorskim w bieżącym roku.
Dużo do czytania :)

No i niedługo powstanie nowy wątek o liczeniach krzyżówek w miastach w 2008 r :)

Pozdrawiam i zapraszam
Szymon

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2012-01-16, 10:29   

temat coś przycichł ;) więc odgrzeję go najnowszymi wynikami - ten rok z racji braku zimy (której do przedwczoraj nie było) wypadł słabo -> 321 malardów.

Rachowali Paulina + krotom + 0,3 :]

malardy płeć.jpg
Plik ściągnięto 367 raz(y) 49,16 KB

malardy łącznie.jpg
Plik ściągnięto 337 raz(y) 30,81 KB

:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Odpowiedz do tematu