PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja Karmnik 2007
Autor Wiadomość
mender 

Wysłany: 2007-12-18, 09:04   Akcja Karmnik 2007

Zakładam temat tu, bo Kuling w tym roku będzie koordynował akcję. Ruszamy niebawem, bo juz 22 grudnia. Jeśli jest ktoś chętny - proszę pisać na mender[a]o2.pl i podac miejsce, imie, nazwisko i przewidywana dlugosc sieci. Mozna tez przysylac fotki miejsca lapania :)

Na razie zapraszam na strone http://www.kuling.org.pl/ring2/karmniki/ Na razie dostep tylko przez link.

pozdrawiam
Seba

Michu 

kuling

Wysłany: 2007-12-18, 09:54   Re: Akcja Karmnik 2007

Jeszcze raz potwierdzamy nasza pełną gotowość akcyjną :) Białystok-Dojlidy włącza się aktywnie w AK trzecim swoim tegozimowym łapaniem w okolicach 20tego grudnia. ;)

Pozdr
Paweł Musiuk & Michał Polakowski

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-12-18, 09:57   

mnie tam drobnica nie kręci :P

łabędzie to co innego :P :]
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

szymbz 

kuling

Wysłany: 2007-12-18, 10:12   

Hej,
jest już dostęp i ze strony głównej, choć tylko z aktualności - nie wiem czy w intencji Piotra jest to już gotowa do pokazania strona - ale jest ;)
Pozdrawiam
Szymon

zientek 

Wysłany: 2007-12-18, 10:28   

no jeszcze nie jest gotowa :) no ale w tych okolicznościach przyrody zagęszcze ruchy i do wieczora podepne wyniki z zeszlego roku, aktualne wyniki - były juz pierwsze przyłowy. I to na poczatek.

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2007-12-18, 10:41   

W Wawie już 2 razy sekcja ornito WL SGGW łapała. Obrączki zakłada Miras z Gachem ;) z ekipy Podlasia XXI wieku koordynującej Siemianówkę.
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

zientek 

Wysłany: 2007-12-18, 10:47   

no patrz ;) Ci sami co walczą w Akcji Karmnik :) - zobacz rozrastający sie zespół ( jest na tej niedokończonej stronie :) )

zientek 

Wysłany: 2007-12-18, 15:30   

dodalem wyniki z zeszlego sezonu
http://www.kuling.org.pl/ring2/karmniki/

ACHIL 

Wysłany: 2007-12-18, 22:24   

no Olsztyn to oczywiście łapie! we wzmocnionym składzie z Sebą blacharzem, nie wiem czy ja osobiście będę mógł w sobotę 22.XII łapać ale jakby co sprzęt dla Seby i Dawida będzie. w każdym razie jutro wieczorem ide dosypać ziarna i dowiesić drugiego peta (6l), kule, jabłka i słoninkę, pozdr

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2007-12-19, 06:26   

Jeśli tylko bende mozecie liczyc na moja pomoc przy sieciach :)
Zreszta - Seba o tym dobrze wie :]

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

ACHIL 

Wysłany: 2007-12-19, 13:18   

okazuje się że Seba nie może łapać, więc postaram się w sobotę wcześnie rano podziczyć ze 2-3 h. potem musze jechać przygotowywac święta;-)
tak że wstępnie na Pozortach ok 0700 czasu ZULU, szybkie rozstawienie 3-4 siatek i szybkie łapanko max do 10tej.
Jak tam Dawid? będziesz?
DeGeneRat

Michu 

kuling

Wysłany: 2007-12-19, 16:43   

Jest jeszcze jedna kwestia, najważniejsza chyba w tym wszystkim. Proponuję zrobić małą "burzę mózgów" :) i postawić sobie konkretne cele akcyjne tak, żeby potem jakąś fajnistą publikację z tego co wyjdzie popełnić. :) Sama biometria i dynamika nie będzie chyba wystarczająca, PZC proponował pierzenie, może jeszcze coś dodamy do tego? To pierzenie to chyba dobry, są kart pierzeń i możemy chyba ich użyć do takich badań. To co mi przychodzi do głowy to może jakieś dodatkowe pomiary - długość skoku (po kątem zmienności obu płci bogatkowych), może plamki sterówkowe u PAMAJów (do czego zresztą już się przymierzaliśmy poprzedniej zimy). Co Wy na to? Jakie macie pomysły?

Pozdr
MPL

zientek 

Wysłany: 2007-12-19, 17:34   

ja juz sie gotuje do walki:) dzis u mnie dzwonek z kolczykiem w karmniku...wrrr - poczeka do wekendu mam nadzieje :)

mender 

Wysłany: 2007-12-20, 18:31   

A to fotka z desantowego, weekendowego przyłowu w Suchowoli (podlaskie). Złapałem 31 ptaków (w tym 28 bogatek, 1 modraszkę i 2 mazurki) przez 2 popołudniowe godziny. Łapałem na 1 siatkę. Myślę, że całkiem nieźle :)

zientek 

Wysłany: 2007-12-21, 13:16   

ponizej typy sterówek u pamaj - nie wiem czy to ostateczna ubiegloroczna wersja :( chyba była jakas jeszcze obszerniejsza...no chyba ze sie myle. Do notowania w specjalach.

sterówki-majorek.gif
Plik ściągnięto 3732 raz(y) 55,57 KB

Odpowiedz do tematu