PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja Karmnik 2007
Autor Wiadomość
ACHIL 

Wysłany: 2008-03-30, 22:04   ja pierdziele

takie kontrole ze zwykłego prawdopodobieństwa nie mogą się zdarzać, :hmm2: czary mary hokus pokus, tym większe gratki dla Grzesia, a może on jakiś specjalny magnes wykorzystuje coby ptaszki z blaszkami "ściągał" ;) :>
po prostu masakra, jeszcze raz gratulacje,
Achil

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2008-03-31, 20:52   

mender napisał/a:
Grzesiek... zmyślasz, takie rzeczy się przy karmnikach nie dzieją :-D

P.s. :res: :res: :res:

Też bym nie uwierzył nawet po wypitej beczce piwa, a jednak sie dzieje.
W sobotę przestało szybko padać.
W wekend zamiast pojechać oglądać dom do kupna chodziłem non stop do siatki pod karmnik wynik: 650 ptaków, 8 obcych sikor:Niemcy, Belgia, Litwa i Holandia i czyż holenderski, w niedziele zaobrączkowałem 323 bogatki!

Dziś z rana wiało i ptaków niewiele, ale długo oczekiwana centrala RIGA na modraszcze,
późnym popołudniem znowu odłów prawie same bogatki - 174.

Dla niewierzących w te cuda mogę podesłać pare fotek nóżek sikorek z obcymi blachami

ACHIL 

Wysłany: 2008-04-03, 18:14   no i znowu dowalił do pieca

wierzymy wierzymy, swoją drogą to Ty zrobiłeś ostra konkurencję Akcji Bałtyckiej, wszystko im wyłapiesz i co oni biedni poczną? Puścisz Przebendowo z torbami;-)
no ale jak się mieszka nad morzem i to w miejscu gdzie z jednej strony Bałtyk a z drugiej Zalew Szczeciński to co się dziwić? łapiesz wszystko co leci. my tu biedne żuczki na śródlądziu szans żadnych nie mamy :cry: pozdro
Achil

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2008-04-04, 11:13   

pierwszego kwietnia sikory zrobiły mi psikusa, od rana do południa 8 bogatekm i 5 modraszek, życie wraca do normy, nic co piękne nie trwa wiecznie.
W marcu zaobrączkowanych ponad 2000 bogatek, co 106 z obcą blachą i ponad 400 modraszek co 31 z blachą.
Chyba trzeciej fali nalotu nie będzie :-D

przedwczoraj czyż z niemniecką blachą

zientek 

Wysłany: 2008-04-04, 14:54   

Grzech podeślij wyniki Sebie - ja jestem na lądzie wiec jak tylko dostane od niego (będe go ścigał jak tylko go namierze) - podwiesze zaraz i zamkniemy sezon karmnikowy. Ja właśnie ide zwijać zimowy majdan - trzeba zgrabić te worki łupin słonecznikowych

zientek 

Wysłany: 2008-04-08, 19:14   

9284 zaobraczkowanych ptic w 135 odłowach na te chwile :) - 8 tys pękło :) - Grzesiek jeszcze doda costam i podpinam z dopiskiem the end 2007/2008

zientek 

Wysłany: 2008-04-10, 08:18   

podwiesiłęm prawie ostateczne wyniki - prawie bo brakuje kilku przyłowów i wiadomości o obcakach i prawie bo nie sposób z zestawień przyłowów wyłowić rekordowych odłowów oraz rekordów dla gatunków. Przeanalizujcie raz jeszcze tabelki i podeślijcie (czasowo na anapla@o2.pl) brakujące dane. Sumy tabelkowe wygladaja okazale :)

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2008-04-10, 14:46   

Podesłałem właśnie Piotrowi moje rekordy, których nie mógł otworzyć.

Trzeba ostatecznie ustalić jaki jest końcowy termin zamknięcia tej akcji,

Ja łapię narazie dalej, wczoraj dwa razy wpadł mi do siatki niespodziewany Czyż
LONDON, dziś powtórzył ten manewr cztery razy, za trzecim razem towarzyszyła mu kolażanka angielka :oki:

zientek 

Wysłany: 2008-04-10, 17:52   

teraz to nawet juz w zdjęcia obrączek nie uwierze jak zobacze :) , pewnie za niewielkie PLN mozna se takie obrączki wytoczyc z kapski od spirytu i wygrawerowac napisy u jakiegos złotnika.
Teraz to juz Zimbabwe i Papua-Nowa Gwinea Ci zostały ;) tylko jak ty to na obrączce zmieścisz.
Maaasakra i na kolana. :res: y

Grzegorz Kiljan 

Wysłany: 2008-04-15, 14:01   

zientek napisał/a:
...pewnie za niewielkie PLN mozna se takie obrączki wytoczyc z kapski od spirytu i wygrawerowac napisy u jakiegos złotnika...

No niewiem dawno nie odkręcałem kapsla ze spirytu ale on wydaje się za delikatny. Te Londyny czyżykowe wyglądaja na Stalowe.

Wczoraj rozstawiłem o 18 siateczkę poszedłem po coś żeby wsypać do karmnika wracam po minucie a tu w siatce kolejny Anglik. Ten pierwszy w przeciagu tygodnia juz mi się retrapił kilkanaście razy

Odpowiedz do tematu