PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosiczka
Autor Wiadomość
bartekmtb 

Wysłany: 2008-09-28, 11:04   Rosiczka

Witam jakiś tydzień temu przyszły mi nasionka 3 rosiczek wszystko robilem zgodnie z zaleceniami czyl posypalem je na wierz ziemi ktora byla juz bardzo wigotna maja jakies 10 godzin dziennie wlaczona lapke i zawsze wode w podstawce destylowana. Ale zmartwila mnie jedna zecz bo ziemia z wierzchu lekko zaczyna pleśniec i boje sie czy tak tez niestanie sie z nasionami. Co poradzicie??

Łukaola 

Wysłany: 2008-09-28, 17:04   

może masz za suche powietrze?

Olka

sara2942 

Wysłany: 2008-10-20, 11:47   

Hej :) Prawdopodobnie w najbliższym czasie kupię sobie rosiczkę "drosera capensis" :)
(z muchołówką chyba nie dam sobie rady ;P) No więc co powinnam wiedzieć o hodowli tej rośliny? :)

Łukaola 

Wysłany: 2008-10-20, 19:24   

strony sa po to zeby je czytać ;]
napewno jest duzo o rosiczkach a pozatych chodowanie ich to nie taka wielka filozofia wystarczy zapewnic im duza switła i wode destylowana w podstawce 24/h i juz ;] powiedzcie mi jesli sie myle

Olka

bartekmtb 

Wysłany: 2009-03-08, 16:31   

No i wyrosły mi śliczne rosiczki:
D.Typical
D.capensin
D.spatulata
D.aliace
DC.Red
niektóre sięgaja juz rozmiarów po 8cm niektóre po 1cm
Są śliczne i super mi rosną
Mam wszystkich ponad 100sztuk wiadomo część padnie no ale obecnie taka jest ich ilośc:)
Pozdro

Rodryk 

Wysłany: 2009-03-31, 20:37   

To ja sie może pochwale jak mi sie moja zabójczyni rozrosła:P
Dzień zakupu(19.03.09):
http://picasaweb.google.p...feat=directlink
Dzień dzisiejszy(31.03.09):

Su 

Wysłany: 2009-04-02, 09:29   

szukam w warszawie sklepu w którym dostałabym rosiczkę jednak wszyscy rozkładają ręce, gdzie ja mam szukać tych roślin w moim mieście kto pomoże? :(

tiggi 

Wysłany: 2009-04-02, 09:40   

Dzisiaj S. będzie na Krakowskiej w Tomaszewskim bo miała być dostawa...
A jak nie tam to na Czechowickiej :)

Su 

Wysłany: 2009-04-02, 15:58   

ok mam :)

Rosiczka Alicji :) bardzo ciekawy okaz,w sumie to zaczęłam się poważnie interesować mięsożernymi roślinami :) faktycznie Tomaszewski ma kilka rodzajów :) za tydzień jadę po Drosera capensis i dzbanecznik :)

tiggi 

Wysłany: 2009-04-02, 16:11   

A ja nabyłam Sarracenia psittacina green i Rosiczkę Alicji ;) ładnie czerwoną :)
Chętnie uzyskam podpowiedź w hodowli :)

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-02, 16:23   

ja tam mam nitkowata(d. filiformis). Alicji zbyt pospolite:P ale ładne fakt.

tiggi
Nie przesusz jej! to w zasadzie najważniejsze
i od kiedy będziesz mieć pewność ze nie spadnie temp poniżej 5C to dawaj na balkon czy gdzieś na zewnątrz gdzie jak najwięcej słońca:) Moja stoi na balkonie cały dzień jak jest słońce(10 rano do 16 po południu). Na noc chowam do domu na parapet ale to tylko profilaktycznie- myślę ze by sobie spokojnie poradziła.
jeszcze ceph mógłby rzucić jakąś porade:P

tiggi 

Wysłany: 2009-04-02, 16:32   

Póki co, jest w akwarium, tam gdzie muchołówka - woda destylowana ok cm. Przy oknie - słonecznie mocno...

Pan przy kasie powiedział nam, by nie stawiać na parapecie - że nie lubią słońca... :roll:

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-02, 16:36   

rosiczki?:P ehehe. Jeśli chcesz żeby miała ładne kropelki(takie troszku czerwonawe zalezy od rodzaju nie kazde maja) to mega duzo slonca:) ważne żeby nie oparzyć. n nie trzymaj w domu za szyba kiedy jest 30C na dworze i wali mega słonce:)
zresztą masz tu:
Kod:

http://bio.binertia.com/owadozer/rosiczkazw.html

tiggi 

Wysłany: 2009-04-02, 18:12   

Dzięki :) wkrótce postaram się zrobić i wstawić zdjęcia moich pupili:)
ocenicie ;)

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-06, 12:43   

Rodryk bardzo byś mi pomógł jak byś powiedział jak zdobyłeś ten piękny mech w doniczce i może byś dal mi podpowiedź jak taki mech nabyć :P P

Odpowiedz do tematu