PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosiczka
Autor Wiadomość
Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2010-08-05, 21:29   

Zadam Ci trudne pytanie. A JAK MYŚLISZ? Wystarczy pooglądać pare zdjęć w internecie, żeby się upewnić.

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

boogeyman 

Wysłany: 2010-08-25, 13:13   

Oki, mój błąd że nie sprawdziłem wcześniej, to kwiatek ;) Teraz kolejne pytanko. Troszkę urósł ten prencik z kwiatkiem, wsadzić jakiś patyk czy coś i sznurkiem przywiązać (oczywiście tylko tak żeby się trzymał, z bardzo dużym luzem) żeby tak nie leżał? Czy zostawić tak jak jest?

Pozdrawiam

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2010-08-25, 16:12   

Zrób jak uważasz.

kisiel1992 

Wysłany: 2013-11-05, 20:33   

Odkopię troszkę temat.
W wakacje kupiłem sobie muchołówkę i rosiczkę. O muchołówce już pisałem w odpowiednim temacie, ale i tak mi 'umiera'.
Co do rosiczki: czy mogę ją umieścić w wazonie, by miała lepszą wilgotność :?:
Myślałem o jakimś z tych:
1 2 3

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2013-11-05, 21:59   

Odpowiedź brzmi: możesz. Natomiast zgaduję, że rosiczkę masz Drosera capensis. Ona nie specjalnie wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Z wymienionych wazonów jedynie ostatni ma szansę powodzenia. Jeżeli masz ten właśnie gatunek, to kiedy liść będzie dotykać ścianki naczynia, będzie tracił rosę. Roślina zdecydowanie za tym nie przepada. Dlatego umieszczenie jej wewnątrz wazonu raczej jej nic dobrego nie zrobi.

Dla estetyki, owszem można wsadzić, ale tutaj raczej umieszczałbym ją powyżej, a nie wewnątrz wazonu. Są pojedyncze gatunki rosiczek, które wręcz muszą mieć 100% wilgotność i takie albo trzyma się w terrarium/akwarium, albo w szklanej kuli, odpowiednio wielkiej. Ja właśnie tak zacząłem hodować jeden z tych gatunków i z umierającego zaczął znowu żyć.

Muchołówki szkoda, ale skoro już pisałeś w odpowiednim temacie, to zapewne już Cię poinformowałem co jest prawdopodobną przyczyną jej stanu.

kisiel1992 

Wysłany: 2013-11-05, 22:10   

Cephalotus napisał/a:
Natomiast zgaduję, że rosiczkę masz Drosera capensis.

Dokłądnie ten gatunek, odmiana 'Red'.

Co do muchołówki, to zrobiłem tak, jak radziłeś i został jej ostatni usychający liść od czubka :/
Ale wiem, że one są trudne do hodowli.

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2013-11-05, 22:27   

Jeżeli zrobiłeś tak jak poleciłem w przypadku muchołówki, to najwyraźniej jej stan był taki, że nie bardzo dało się ją odratować, a już na pewno nie o tej porze roku.

Co do rosiczki, to ja znam D. capensis 'all red', ale samej 'red' nie znam. Jeżeli jest z marketu, to jest zwykła, a forma cała intensywnie czerwona jest rzadka i za często jej nie spotkasz, a już raczej nie w markecie. Raczej wyłącznie od hodowców. Może tak zdjęcie dodasz?

kisiel1992 

Wysłany: 2013-11-05, 22:46   

z dnia zakupu:
kupiłem ją na allegro, od
albamar.pl

większa fotka

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2013-11-06, 01:00   

Na formę czerwoną nie wygląda. Choć z drugiej strony to okaz zagłodzony jeżeli chodzi o światło. Zdecydowanie ma go za mało. Skoro rosiczka ma za mało światła, to jeżeli nie masz o wiele lepszych warunków świetlnych dla muchołówki, to ją też świetlenie zagłodziłeś.

kisiel1992 

Wysłany: 2013-11-06, 11:34   

zobaczę jak przetrzymają zimę
i najwyżej jeszcze gdzie indziej je przestawię

Odpowiedz do tematu