PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosiczka
Autor Wiadomość
Siorbek 

Wysłany: 2009-05-22, 08:32   

a czy można obłożyć rosiczki Sphagnum? Bo nie mam opcji na inny mech który można zebrać po prostu z natury... Czy musi być koniecznie kupiony...?
I zastanawia mnie jeszcze, czy trzeba rosisczki i muchołówki spryskiwać?

mapkaots122 

Wysłany: 2009-05-23, 13:48   

co do spryskiwania jest z zbędne a dla rosiczek złe bo kropelki się nie lepią :P

tiggi 

Wysłany: 2009-05-23, 21:34   

Muchołówki spryskuję dwa razy na tydzień, poprawia im się wilgotność. Rosiczek nie spryskuję.

wibi 

Wysłany: 2009-07-20, 19:21   

Witam! Zamierzam sobie kupić rosiczkę przylądkową ( nasiona ) na allegro.pl. Słyszałem że te większość tych nasion są jakieś "lewe" i kiepsko z nich coś (tz. rosiczka :) ) wyrasta. Może lepiej kupić sadzonkę? U mnie w mieście raczej trudno o rosiczkę w kwiaciarni (mieszkam w Kwidzynie).

rav89 

Wysłany: 2009-07-21, 16:53   

witam, jak jestes zainteresowany rosiczkami albo muchołówkami to pisz na gg 11980104. odpowiem na kazde pytanie:)

maciej96 

Wysłany: 2010-05-13, 15:48   

Jako, że moja muchówka rośnie i żyje postanowiłem kupić drugą roślinkę. Wybór padł na DROSERE CAPENSIS ALBA. Znalazłem ją na allegro http://www.allegro.pl/ite...lba_gratis.html
Ponieważ są to nasiona to jaka ziemia będzie lepsza dla nasion i młodej roślinki? Torf kwaśny o jakim Ph? 1:1 czy 1:2/torf : piasek? Czytałem też, że nasionka są bardzo małe, przypominają nawet proszek. Ile ich sypać do doniczki po mniej wiecej 5 czy sporo? I czy roślina ta wymaga tyle wody co muchówka bo rośnie w RPA

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2010-05-13, 23:20   

Macieju,
tej rosiczce spokojnie wystarczy sam kwaśny torf. Odpowiadając na drugie pytanie. Tak, potrzebuje tyle samo wody co muchołówka, tylko okrąglutki rok. Jeżeli chodzi o kwestię siania, to spodziewaj się około 90% kiełkowania, więc ile posiejesz, tyle Ci wyrośnie. Taka jest zasada, więc zdecyduj sam.

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

Pauczak 

Wysłany: 2010-07-23, 11:58   

Witam.

Zamówiłam dwa miesiące temu rosiczkę na allegro i musiałam ją przesadzić do podłużnej i płaskiej doniczki, ponieważ korzonki wychodziły z doniczki.
Po miesiącu zrobił się delikatny zielony nalot na torfie.
Więc zmieniłam ok 2 tygodnie temu torf na inny i znów zaczęło się to samo. Niby to im nie szkodzi, bo rosną jak szalone ;)
Jak tego się pozbyć i czy rzeczywiście im to nie szkodzi :?: Staram się, żeby listki nie dotykały torfu i ogólnie ją codziennie pielęgnuje. Suche listki obcinam. Czyszczę też podstawkę.
Niestety nie mam zdjęcia(aparat się popsuł). Nalot jest matowy, drobny, zielony/seledynowy. Od ostatniego przesadzenia roślin podlewam je wodą destylowaną. Wcześniej była to przegotowana woda.

blazej122 

Wysłany: 2010-07-30, 13:20   

hmm ten meszek nie przeszkadza:) Na jakim oknie masz postawione te roślinki. Bo z tego co wynika to stoi w cieniu:) Nie musisz się tego pozbywać lepszy mech od pleśni:)

Pauczak 

Wysłany: 2010-07-30, 17:06   

To nie jest mech raczej.. Stoi na słońcu od 11 do 18. Na noc profilaktycznie chowam do domu.

Siorbek 

Wysłany: 2010-08-02, 07:43   

hej,
wróciłam z urlopu i widzę, że moja rosiczka capensis 'Alba' będzie kwitła. Czy jak jej nie obetnę pędu kwiatowego, to mi zmarnieje?

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2010-08-03, 22:53   

Raczej zmarnieje, ale bez przesady, odbije to sobie szybko. To nie muchołówka.

boogeyman 

Wysłany: 2010-08-05, 16:00   

Hej,
powie mi ktoś co mi tutaj rośnie? ;)

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2010-08-05, 20:02   

boogeyman napisał/a:
Hej,
powie mi ktoś co mi tutaj rośnie? ;)

Drosera alicea jak dla mnie. ;)

boogeyman 

Wysłany: 2010-08-05, 20:10   

Tak, to Alicja, ale chodziło mi o ten pęd rosnący pionowo, mało precyzyjnie się wyraziłem, wszystkie rosną poziomo a ten jeden w górę. To jest "kwiat", czy też łapka?

Odpowiedz do tematu