PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosiczka
Autor Wiadomość
mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-23, 12:23   

:D doszły mi wczoraj nasionka rosiczki ( jakie one malutkie!!!) od kiedy wykiełkują robię mój projekt. Oddziele 2 rosiczki od innych. Z 1 nie będę nic robił tylko podlewał 2 przykryje butelka jak będzie mała, a 3 będę karmił pokarmem dla rybek i zobaczymy jakim sposobem się hoduje najszybciej rosiczki :)

tiggi 

Wysłany: 2009-04-23, 13:04   

Pierwsza będzie ok, druga najprawdopodobniej Ci zgnije a trzecia - jeśli pokarm dla rybek to larwy komarów czy czego tam (żywe robaki) też powinno być ok.

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-24, 12:21   

wątpię żeby 2 zgniła bo dużo tak robi osób i jakoś żyją :D a poza tym w czasie kiełkowania ta wilgotność powinna być większa :)

tiggi 

Wysłany: 2009-04-24, 12:47   

Jeśli przykryjesz ją butelką to zgnije...jak zrobisz w dnie butelki kilka dużych dziur - może będzie ok... Bo jak zakryjesz roślinę butelką i postawisz na oknie/balkonie jak będzie świeciło słońce to Ci się weźmie i ugotuje. Musi być przepływ powietrza...
Niech mnie ktoś poprawi jeśli moja teoria jest zła...
Ja początkująca jestem, ale wolałabym się zapytać mimo wszystko Cepha...
Nie ryzykowałabym...

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-24, 17:28   

ale nie to że w butelce butelka zcieta na puł i odkręcony korek i tylko do czasu kiedy będzie bardzo mała :P

tiggi 

Wysłany: 2009-04-24, 17:55   

myslalam ze ta druga strone... moim zdaniem bez sensu no ale rob jak uwazasz ;)

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-25, 19:48   

:) o ile mi w ogóle wykiełkują te nasionka :D

Su 

Wysłany: 2009-04-26, 01:45   

jeśli już to trzeba bylo odciąć druga stronę butelki i wstawić doniczkę do niej nalać wody i przepływ powietrza by był ;] (ewentualnie kombinujesz 5 szklanych tafli i pistolet na klej i działasz sam takie akwarium ) pomijam kwestie ze roślina potrzebuje CO2 a nie tlenu ale dostęp do filtracji musi mieć :) no i przede wszystkim do światła i wody ,fotosynteza to podstawa jeśli chcesz mieć zielona roślinę. i nie polecałabym młodej rośliny dokarmiać robakami :) daj jej czas na okres wegetatywny wtedy najważniejsza jest fotosynteza,rośliny owadożerne tak w gruncie rzeczy potrzebują owadów tylko po to by uzupełniać azot w który jest uboga gleba, no i mogą je dopiero spożywać jak już maja wykształcone pułapki.

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-26, 09:23   

ale wszędzie pisze że jak się karmi rosiczkę pokarmem dla rybek lub pyłkiem pszczelim to wzrost jest o wiele wiele szybszy :)

tiggi 

Wysłany: 2009-04-26, 09:34   

Gdzie to wyczytałeś? Bo ja pierwszy raz o tym słyszę... :shock:
Su, czemu nie polecasz karmić młodej rośliny, która ma już pułapki, robakami ?
Przecież to nawóz... Więc jak sobie zje robaczka, np. larwy komarów bo chyba większy robal się nie zmieści ;) to nic się nie stanie... Wprost przeciwnie...

Su 

Wysłany: 2009-04-26, 12:40   

to jest tylko moje zdanie spokojnie nikt nie musi się stosować :) po prostu bałam się ze naładujesz tam coś czego mała pułapka nie da rady zjeść :) poza tym rośliny owadożerne dobrze sobie tez radzą bez owadów ;)

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2009-04-26, 15:12   

Nawiązując do tego na napisał mapkaots122. Niektóre siewki roślin owadożernych, w tym rosiczek należy dokarmiać np. pyłkiem roślinnym, albo sucha karmą dla rybek. I to żadne dziwactwo czy fikcja. Są gatunki, które nie rosną na "sterylnych" torfowych podłożach. Niektóre rosną na całkiem zasobnych ziemiach, a owadami sobie tylko wzbogacają dietę. Do takich rosiczek np. należy D. sessilifolia.

Ja kilka swoich gatunków karmiłem pyłkiem trochę rozmoczonym, co miało bardzo pozytywny efekt. Ale tak jest w przypadku tych rzadszych gatunków. Te najpospolitsze zupełnie tego nie potrzebują.

Su, przypomnę tylko, że rośliny też oddychają, więc zarówno dwutlenek węgla, jak i tlen jest im do życia potrzebny. :) Wiem, o co Ci chodziło, ale trochę brzmiało to tak, jakby tlen roślinom był zupełnie niepotrzebny. ;-)

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

Su 

Wysłany: 2009-04-26, 19:39   

dobrze ze się rozumiemy :) (po prostu im więcej jest CO2 tym intensywniejsza fotosynteza :)

moja rosiczka zaskoczyła mnie, dziś pojawił mi się pęd kwiatowy na Alicji zastanawiam się nad odcięciem go ,ale czy jak go wsadzę w ziemie to coś z tego będzie,czy sobie odpuścić?

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2009-04-26, 21:01   

Nic po jego obcięciu nie będzie. Poza tym lepiej sadzonki robić z liści, a ich masz dużo. Oraz, nawet jak Ci zakwitnie Alicja, to zmarnieje czasowo, bardzo rzadko się zdarza, aby padła po kwitnieniu. Jednak zmarnieje na pewno. Róbta co chceta.

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-26, 22:12   

:) czyli miałem racje :D :*:* I mój projekt ( doświadczenie zacznę praktykować tylko mi wykiełkują :D i zrobię foty dokarmianej i nie dokarmianej :D

Odpowiedz do tematu