PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosiczka
Autor Wiadomość
Rodryk 

Wysłany: 2009-04-06, 15:32   

eh... dostałem go wraz z doniczka:P Ale przeglądałem neta trochę i można gdzieniegdzie znaleźć fora o .. właśnie mchu. Może tam dadzą jakąś podpowiedź.

Jakby co kupiłem roślinkę w plantaeurope. Może maja na sprzedaż sam mech?:)
U
UPDATE
Znalazłem fajne forum w necie i założyłem temat:
Kod:

http://www.wszim-sochaczew.edu.pl/mchy/forum_posts.asp?TID=536&PN=1&TPN=1

Jak już będzie wiadomo co to za mech to będzie łatwiej znaleźć:)
Ostatnio zmieniony przez Rodryk 2009-04-06, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-06, 15:53   

a w tym planteurope to zamawiałeś? W jakim stanie ci ją przysłali?

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-06, 16:13   

Zamawiałem ale zanim zdążyli wysłać byłem niedaleko i do nich wpadłem:) fajne dziewczyny tam pracują i starannie do pracy podchodzą- wiec nie powinno być problemu.

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-06, 19:46   

aha:P a gdzie jest ten ich sklep? :D

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-06, 20:08   

poznań, miastkowska 25

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-06, 21:08   

szkoda do poznania nie będę jechał już zamówię na allegro:P albo gdzieś w wawie znajdę jakiś sklep :D

tiggi 

Wysłany: 2009-04-06, 21:16   

Polecam sklep w Warszawie - ul Czechowicka - sklep bodajże Nepenti czy cos w tym stylu i ul Krakowiaków - Tomaszewski. Mają tam, dzbaneczniki, muchołówki, rosiczki ..

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-07, 14:55   

E ja ten mech ci się rozrasta czy tak jak był tak jest ? czy wysycha/? :D masz go to opowiedz coś o nim :D jak się rozrasta to możesz zrobić plantacje mchu :D i go sprzedawać bo myślę nie jeden posiadacz muchołówki chciałby taki mech :D

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-07, 15:57   

Hmmm... Różnie to wygląda. wysycha też gdzieniegdzie ale ogólnie jest go więcej niż na początku:P

Też już i o tym myślałem- nawet czytałem już sposoby na rozmnażanie mchu.
Także pomyśle i zobaczę:) bo faktycznie ładny jest.

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-07, 21:32   

ładny i przydatny bo blokuje parowanie czy tam cóś i chyba pleśń zadziej wyskakuje:D wiesz jak będziesz sprzedawał mech to ja jestem 1 kupcem :P :P. Bo taki mech o wiele poprawia wygląd wizualny muchołówki. A ty Rodryg masz muchołówki, rosiczki czy coś jeszcze?

Ej Rodryg a na tym forum jest o mchach weź ta fote na tym forum o mchach wklej i może ktoś tu coś o niej wie :D

daj post z fotką tu:
http://forum.przyroda.org...enia-vt7769.htm

tu może ktoś powie coś ciekawego o niej :D

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-07, 21:39   

Muchołówkę(którą w zasadzę kupiłem dziewczynie ale oboje się opiekujemy:)) i rosiczkę(moja).
W wypadku owadożerców mech ma bardzo przydatna funkcje- wyciąga minerały z podłoża:) a te są bardzo niebezpieczne dla tychże roślinek. a to co ty mówiłeś też ponoć prawda.

update:
Chyba dam tą fotke tu jak mówisz:) na tamtym forum zero odzewu.

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-07, 21:43   

no oczywiście tu jest dużo znawców i miłych ludzi :D daj tu fotkę i daj post z fotką na tym linku co ci podałem tam urzędują ludzie co się na tym znają :D

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-10, 10:51   

a ja się chciałem pochwalić:D
Moja rosiczka wypuszcza łodyżkę z pędem kwiatowym:D
Kod:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/8WgTwTbCaSh5WOoXjn7LJg?feat=directlink

jak tylko zakwitnie dam fote[

mapkaots122 

Wysłany: 2009-04-10, 18:30   

brawo :D to znaczy że będziesz miał nasiona? Ile nasion jest z jednej muchołówki :D i jak zakwitnie to nie zapomnij jej zapylić :D

Rodryk 

Wysłany: 2009-04-10, 22:31   

To jest rosiczka... muchołówka może obumrzeć jak kwitnie wiec w życiu bym nie ryzykował. Poza tym muchołówki rozmnaża się krzyżowo- musiałbym mieć 2 inny kultywar by zapylić. a 2 nie posiadam:)

Nie potrzebuje jej rozmnażać z nasion:) znaczy się od kupna poprzesadzałem do drugiej doniczki 3 nowe kępki(rosną bardzo ładnie, maja już koło 3 cm). Nie wiem czy to są jakieś nasiona "z poprzedniego razu" i teraz kwitną ale już w tej doniczce co kupiłem widzę oprócz tej największej i 2 prawie takiej jak ona 3 inne o połowę mniejsze i gdzieś z 5 takich malutkich 1-3cm. Także łącznie miałbym ich już koło 10:) Ale one tak rosną. W końcu jakby nie patrzeć to chwast:)

Odpowiedz do tematu