PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jagoda kamczacka i inne takie tam...
Autor Wiadomość
darius 

Wysłany: 2013-11-23, 19:13   Jagoda kamczacka i inne takie tam...

Od jakiegos czasu mam fioła na punkcie mało znanych ,niszowych krzewów owocowych. ;)
Czy też posiadacie w ogrodach np. jagodę kamczacką , świdośliwę czy jagody goji :?:
Chętnie poznam Wasze opinie na temat tych krzewów bo ja jestem narazie świeżak w tych tematach :)

gajek 

Wysłany: 2013-11-23, 20:05   

co Cię interesuje w tych krzewach ? co do walorów smakowych mi osobiście jagoda kamczacka i świdośliwa bardzo smakuje, polecam aktinidię ostrolistną, chyba najlepsza z niszowych roślin owocowych a wymagania w sumie niewielkie te rośliny mają

darius 

Wysłany: 2013-11-23, 21:47   

Ha...Zawsze pociągalo mnie wszystko co nie jest pospolite :) Lubię eksperymentować w ogrodzie :)

Jafet 

Wysłany: 2014-02-08, 08:50   

gajek napisał/a:
co Cię interesuje w tych krzewach ? co do walorów smakowych mi osobiście jagoda kamczacka i świdośliwa bardzo smakuje, polecam aktinidię ostrolistną, chyba najlepsza z niszowych roślin owocowych a wymagania w sumie niewielkie te rośliny mają

A gdzie można nabyć aktinidię?

darius 

Wysłany: 2014-02-11, 09:07   

Jafet napisał/a:
A gdzie można nabyć aktinidię?
Szukaj w centrach ogrodniczych bądz bezposrednio w gospodarstwach szkółkarskich :]

gajek 

Wysłany: 2014-02-11, 10:32   

Najlepiej nabyć w szkółce Clematis doskonała jakość materiału

darius 

Wysłany: 2014-02-11, 10:42   

Znam tę szkółkę z pod Gdańska ,ale tu nie wolno robic kryptoreklamy :stop: :ojoj:

gajek 

Wysłany: 2014-02-11, 11:03   

Przepraszam nie dowiedziałem się jeszcze a to nie reklama tylko "opinia" była :)

darius 

Wysłany: 2014-02-11, 11:08   

Eee...nic się nie stało :etam: Za karę posprzątasz jedynie koryto Wisły i puścimy to w niepamięc :]

gajek 

Wysłany: 2014-02-11, 11:21   

Nie ma problemu :oki:

marcin11 

Wysłany: 2014-02-14, 17:04   

Witam, pozwolę się wtrocić. Aktinidia ostrolistna to super pnącze. Posiadam na ogrodzie 14-letni krzew. Rośnie on ogromny i bardzo obficie kwitnie. Owoce są bardzo smaczne coś w rodzaju kiwi a agrest. Aktinidie można bardzo łatwo kupić. Ja kupiłem w Leroy Merlin odmiane o czerwonych owocach.
PS. Ważną wskazówką jest to że często aktinidia jest dwupienna. Należy więc spojrzeć pod spódnicę :lol: Oczywiście to ostatnie zdanie to żart.

z ula 

Wysłany: 2014-02-25, 20:10   

Witam. Mam na działce pięć krzewów jagody kamczackiej. Owoce zbieram już na początku czerwca są trochę kwaskowe ale bardzo smaczne. Trzeba pamiętać przy sadzeniu młodych krzewów o dużych odstępach między roślinami. Lubią wilgotną ziemię. Podsypuję odżywką do jagód wczesną wiosną i jak kwitną. Chętnie posadzę aktinidię.

darius 

Wysłany: 2014-03-12, 20:36   

z ula, Jakie masz odmiany :?: :tup:

z ula 

Wysłany: 2014-03-24, 15:09   

Jak mnie pamięć nie myli to Tomiczka i Nimfa. Są bardzo wczesne, trzeba delikatnie obrywać owoce bo opadają.

darius 

Wysłany: 2014-03-25, 07:38   

z ula, Polecam Wojtka ,Zojkę i Duet.Są to odmiany polskie ,dużo słodsze od tych rosyjskich a i owoce są większe :oki: .

Odpowiedz do tematu