PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiacek
2007-02-19, 20:29
Czereśnia i szpaki
Autor Wiadomość
Larix40 

Wysłany: 2012-12-21, 17:01   

Jedyny skuteczny środek to siatka. Kiedyś to był problem taraz można takie siatki tani kupić, ale nie w sklepach ogrodniczych - tam są za drogie. Trzeba szukać w marketach, np. w Mrówce widziałem bardzo tanie.

oriolus56 

Wysłany: 2013-02-06, 09:52   

dobry pomysł.W moim 2 hektarowym sadzie jest tyle szpaków, że nic nie robię przez cały dzień tylko jeżdżę na rowerze tam i z powrotem trąbiąc trąbką kibica :oops:

Mariana 

Wysłany: 2013-05-17, 13:55   

to jest rzeczywiście problem, ja mam podobny. Akurat mam psa a nie kota. Nieraz owoców jest tak dużo że nie da rady wszystkiego obrać, mimo tego że codziennie sie je, najgorzej jak są bardzo dojrzałe, wtedy przylatują szpaki i w momencie owoce znikają.

Koala1234 

Wysłany: 2014-06-27, 08:53   

Witam ja polecam albo siatkę na ptaki albo odstraszacz. Ja mam osobiście założoną siatkę na czereśnie nylonową z drobnym oczkiem 15 mm. Kiedyś stosowałem płyty i puszki, czy nawet jakieś strachy ze szmatek, ale niestety ptaki chyba się przyzwyczaiły do tego hałasu i w ogóle nie odlatywały. Jeśli chodzi o odstraszacz to znów mój sąsiad taki założył i nawet u mnie jest trochę zasięgu. Odstraszacz emituje takie ultradźwięki, które sprawiają, że ptaki nie podlatują do drzew.

wieslawbaginski 

Wysłany: 2014-06-27, 13:46   

Czy ktoś wie ile w Polsce ginie ptaków w takich siatkach :
http://www.gk24.pl/apps/p...IAT01/820602369
?

moondrow 

Wysłany: 2014-08-09, 21:09   

Ja słyszałem o naprawdę dobrym pomyśle w tej kwestii. Otóż na czereśni należy zaimplementować budkę lęgową dla ... właśnie szpaków. Generalnie chodzi o ptaki, które będą strzegły swojego terytorium.

W ten sposób całe stada szybko nauczą się, że na dane drzewo nie warto przylatywać. A ta jedna szpacza parka to raczej niewielkie straty w porównaniu z populacją całego osiedla.

Co sądzicie o tym pomyśle? Dla mnie bardzo pomysłowe.

pzdr

twojtyp 

ptop

Wysłany: 2014-11-13, 13:09   

Koala1234 napisał/a:
Odstraszacz emituje takie ultradźwięki, które sprawiają, że ptaki nie podlatują do drzew.

Chyba pomyślę o takim w następnym roku. Bo niestety w tym wszystko mi te ptaszyska zjadły :cry:

marcin65 

Wysłany: 2015-06-15, 14:14   

Też ma problem ze swoimi czereśniami. Nigdy nawet nie zdążę ich zjeść, bo już nie w pełni dojrzałe odziobują szpaki. Czy siatka jest jedynym ratunkiem? Mój kot na nie nie działa, nie działają straszaki, radyjka. Najgorsze jest to, że tych szpaków nawet nie widziałem! Może to sąsiedzi... :> :>

Wiadro 

Wysłany: 2015-07-27, 09:40   

Rozwiesić solonego śledzia.

Odpowiedz do tematu