PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:00
Sprzęt, który straciliśmy będąc w terenie
Autor Wiadomość
Namor 

Wysłany: 2007-11-05, 20:51   

Dunedin napisał/a:
Do trzech razy....
Może ktoś słyszał, że ktoś wspominał, że ktoś zapomniał nad stawem Rudy w Rudzie Żmigrodzkiej miesiąc temu okular od lunety.

Pozdrawiam

Już powiadomiłem roztargnionego ptasiarza - lada chwila się odezwie.

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2007-11-06, 17:43   

Pamiętam jak mi się kiedyś kilka kartek z notatkami zgubiło, strasznie się wtedy wkurzałem. Jeszcze jeden hak mi się w tym roku złamał.

Dunedin 

Wysłany: 2007-11-07, 21:09   

Namor napisał/a:
Już powiadomiłem roztargnionego ptasiarza - lada chwila się odezwie

Dzięki Panie Romanie!
Kontakt nawiązany - Luneta odzyska oko

PS
Trochę traciłem już nadzieję i nawet chciałem zapytać Pana na priv bo pomyślałem, że SWAROGI trzymają się razem ;-)

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2009-05-26, 17:25   

Trochę się naszukałam tego tematu, w którym już od 1,5 roku wieje pustkami. Mam nadzieje, że to z tego powodu, iż naszych forumowiczów pech w ostatnim czasie omijał ;)

Co do mnie, to też o pechu mówić nie mogę, aczkolwiek na chwilę włosy stanęły mi dęba :)

Jakieś trzy tygodnie temu podczas pobytu na działce nieopatrznie położyłam aparat (na szczęście w pokrowcu!) nad brzegiem stawu. Kiedy w ułamek sekundy później odwróciłam się spowrotem w kierunku miejsca, gdzie położyłam sprzęt, mogłam juz tylko patrzeć jak turla się on w dół, prosto w siną toń zbiornika. Z początku nie byłam zdolna do wykonania żadnego ruchu, do ostatniego momentu tkwiłam w przekonaniu, że wydarzy się jakiś cud i aparat sie zatrzyma albo nawet zawiśnie w powietrzu :P . W chwili kiedy usłyszałam plusk, nie bacząc na to,że jestem w adidasach i dźinsach, błyskawicznie skoczyłam do wody, szybko chwyciłam pokrowiec i wydobyłam go na brzeg. Pokrowiec okazał sie całkowicie przemoknięty na zewnątrz, ale do środka woda się nie dostała. Aparat nie odniósł uszczerbku, ja byłam przemoczona do pasa (tym samym zaliczyłam pierwszą w tym roku kąpiel w stawie), lecz zdecydowania szczęśliwa z wyniku akcji ratunkowej :)

Stąd wniosek, że jeśli ktoś ma zamiar rzucać aparat byle jak to lepiej w pokrowcu ;)

Kamikazi 

Wysłany: 2009-09-09, 08:37   

Wiktoria, aż ja poczułam nieprzyjemny dreszczyk jak czytałam o tym turlaniu się w kierunku wody. ;)

Czasami zdarza się zostawić gdzieś sprzęt i trafi on do uczciwego znalazcy który chce odnaleźć właściciela. Środowisko nie jest duże ale nie każdy siedzi w internecie (zarówno znalazca jak i własciciel). Dlaczego nie pomóc sobie podpisując sprzęt? Wcześniej robiłam to niezmywalnym flamastrem. Imie, nazwisko i jakis kontakt. Teraz polecam niedrogie, subtelniejsze ale skuteczne sposoby.

Swietnie sprawdza się adresówka dla psa czy kota. W środku metalowego pojemniczka jest karteczka z adresem właściciela. Dyskretne ale skuteczne ;)

Albo dla miłośników militariów nieśmiertelnik z wybitym adresem ;)

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

piegos 
ornitolog

otop

Wysłany: 2014-02-14, 22:58   

W poniedziałek 10 lutego 2014r skradziono mi z samochodu sprzęt obserwacyjny. Były to: luneta Nikon Spotting Scope RAIII 65 z okularem 30x,
głowica Manfrotto 700RC2 czarna oraz
lornetka Steiner Ranger Pro 10x42.
Jeśli ktoś natrafi na ofertę sprzedaży takiego sprzętu (oczywiście używanego) proszę o kontakt na pieegos@gmail.com.

Zdarzenie miało miejsce we Wrocławiu na ul.Sienkiewicza 21 (pod instytutem zoologii i muzeum przyrodniczym UWr - miejsce Zjazdu Ornitologów Śląska).

A czy Ty wpisałeś już swoje odczyty do POLRING? :>

Wrocławska Grupa Obrączkarska ODRA
Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne

slowiczek 

Wysłany: 2016-08-17, 09:09   

Hej ! dostałem wczoraj wiadomość od znajomego że Wrocławiu na jednym z targowisk (chyba przy Świebodzkim) jest ATX Swarovskiego, z pokrowcem (mam mmsy). Podejrzewam że to może być kradziony sprzęt. Jak coś mogę dowiedzieć się więcej info.
Pozdrawiam
Marcin Sołowiej

grus grus 

otop

Wysłany: 2016-09-04, 09:27   

Jeśli ktoś zgubił Collinsa nad Biebrzą, to książka jest do odzyskania. Przypadkowo natknąłem się na OLX ;)
http://olx.pl/oferta/ptak...html#0a012bb3d6

Mykita 

Wysłany: 2016-09-07, 18:34   

He he, myślałem, że ją będzie chciał sprzedać.
Właśnie dostałem taką w prezencie od żony. Bez cech charakterystycznych i w twardej oprawie. :-)

Odpowiedz do tematu